Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

nawigatorka 13:33, 22 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A tak wyglądają siewki werbeny niby patagońskiej a tak na prawdę podobno brazylijskiej (niewtajemniczonych zapraszam na wątek o werbenie). Starsza o jakieś 2 tygodnie.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Mala_Mi 14:25, 22 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
nawigatorka napisał(a)
Krokusy cieszą się słońcem a ja nimi
[img size=x]http://assets.ogrodowisko.pl/uploads/p///original.JPG[/img]

Siedzę i nadrabiam u Ciebie zaległości.. bo miałam na forum nie zaglądać Krokusy z trawką wyglądają rewelacyjnie !!!

Róże masz zdrowe i piękne... dorodne... oj zacmokałam z zachwytu.

Pytałaś się o uwagi do szkiców planów części ogródkowej i ogniskowej.

Mam jedną uwagę praktyczną do części "gospodarczej". Planujesz ściankę wspinaczkową dla dzieci.. a pod tym piaskownicę.. nie jest to dobre rozwiązanie. Pod ścianką najlepiej jak jest miękka trawa i nic wystającego... bo nawet z pół metra można skręcić nogę. Obrzeżę z piaskownicy jest niebezpieczne (kręgosłup). Chyba, że piaskownica dojdzie aż pod ściankę.. jednak zawsze coś w piasku może się zakopać np łopatka, wiaderko.. i utrudni to przejście do części wybitnie gospodarczej (kompostownik, drewno). Najlepiej jak pod ścianką jest trawnik.

Werbenie patagońskiej pozwalaj rosnąc gęściej, nie będzie trzeba uszczykiwać do zagęszczenia a kępa będzie dorodniejsza i szybciej zakwitnie. Ja sadziłam w jedno miejsce po kilka szt.. nie bawiłam się w pojedyncze sadzonki.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
lindsay80 14:37, 22 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ile tygodni mają te sadzonki werbeny na zdjęciu? Jaki jest dobry termin do posadzenia ich w gruncie?
Ja trochę się zagapiłam i posiałam dopiero tydzień temu (tu podziękowania dla Marty Zielonej za nasionka ), jeszcze nic nie wychodzi z ziemi.
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 15:37, 22 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Mala_Mi napisał(a)

Siedzę i nadrabiam u Ciebie zaległości.. bo miałam na forum nie zaglądać Krokusy z trawką wyglądają rewelacyjnie !!!

Róże masz zdrowe i piękne... dorodne... oj zacmokałam z zachwytu.

Pytałaś się o uwagi do szkiców planów części ogródkowej i ogniskowej.

Mam jedną uwagę praktyczną do części "gospodarczej". Planujesz ściankę wspinaczkową dla dzieci.. a pod tym piaskownicę.. nie jest to dobre rozwiązanie. Pod ścianką najlepiej jak jest miękka trawa i nic wystającego... bo nawet z pół metra można skręcić nogę. Obrzeżę z piaskownicy jest niebezpieczne (kręgosłup). Chyba, że piaskownica dojdzie aż pod ściankę.. jednak zawsze coś w piasku może się zakopać np łopatka, wiaderko.. i utrudni to przejście do części wybitnie gospodarczej (kompostownik, drewno). Najlepiej jak pod ścianką jest trawnik.

Werbenie patagońskiej pozwalaj rosnąc gęściej, nie będzie trzeba uszczykiwać do zagęszczenia a kępa będzie dorodniejsza i szybciej zakwitnie. Ja sadziłam w jedno miejsce po kilka szt.. nie bawiłam się w pojedyncze sadzonki.

Piaskownica miała dochodzić do samej ściany a przejście do części gospodarczej ma być na wskroś altany.ścianką to na razie propozycja ale pomyślę nad tym.
Jeśli chodzi o werbena to ja zostawiam kilka siewki-jeśli w pomeniczku tak bym miały trochę miejsca ale nie po sztuce. Dziękuję za pochwal i bezcenne uwagi
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 15:41, 22 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay napisał(a)
ile tygodni mają te sadzonki werbeny na zdjęciu? Jaki jest dobry termin do posadzenia ich w gruncie?
Ja trochę się zagapiłam i posiałam dopiero tydzień temu (tu podziękowania dla Marty Zielonej za nasionka ), jeszcze nic nie wychodzi z ziemi.

Siewki mają 4 i 6 tygodni.ale spokojnie można jeszcze siać.wiem ze nawet zbyt wczesne sianie nie jest zbyt dobre.wychodziły i mnie jakieś dni ale wiem ze.potrafią dużo dłużej... A kiedy do gruntu- sama musze poszukać w wątku o werbenie ale myślę że w maju... Albo zapytaj Małej Mi
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Mala_Mi 18:32, 22 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Najlepiej po zimnej Zośce, ale jak się ma w gruncie co przezimowały to też muszą sobie radzić Samosiewki też muszą sobie radzić. Raczej takie strasznie zmarźlakowate to one nie są Jak zmrozi górę to nie zmrozi całej rośliny, odetnie się najwyżej kawałek.
Ogólnie to wyrzucam na zewnątrz jak już się robi ciepło.. nie lubię zagraconych miejsc i tych wszystkich doniczek i pojemniczków. Poz tym trzeba to podlewać, więc jak już się robi ciepło, a siewki są dość mocne to pakuję do gruntu

Edit.. w gruncie szybciej też rosną
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
nawigatorka 19:14, 22 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
I mnie denerwują doniczki w domu.tym bardziej ze musze pilnować córek by mi nie zrobiły z nich babek z piasku.dzięki za kolejną lekcję
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Iwk4 10:44, 23 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jak pomyślę, ile materiału szkółkarskiego zaoszczędzę przez siewy i sadzonki, to mi te parapety pełne pojemniczkow nie przeszkadzają.
Wczoraj odwiedziła mnie szwagierka, nie rozumiała, po co mi tyle traw. Dla niej trawy kojarzą się tylko z trawnikiem.
____________________
Ogródek Iwony II
lindsay80 12:00, 23 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Mala_Mi napisał(a)
Najlepiej po zimnej Zośce, ale jak się ma w gruncie co przezimowały to też muszą sobie radzić Samosiewki też muszą sobie radzić. Raczej takie strasznie zmarźlakowate to one nie są Jak zmrozi górę to nie zmrozi całej rośliny, odetnie się najwyżej kawałek.
Ogólnie to wyrzucam na zewnątrz jak już się robi ciepło.. nie lubię zagraconych miejsc i tych wszystkich doniczek i pojemniczków. Poz tym trzeba to podlewać, więc jak już się robi ciepło, a siewki są dość mocne to pakuję do gruntu

Edit.. w gruncie szybciej też rosną


dziękuję za wyjaśnienia, ja raczej wcześniej niż połowa maja to nie będę miała co wysadzać, bo o ile wyjdą to będą do tego czasu malizny.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:02, 23 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
I mnie denerwują doniczki w domu.tym bardziej ze musze pilnować córek by mi nie zrobiły z nich babek z piasku.dzięki za kolejną lekcję


A ja mojej 5-letniej księżniczce muszę tylko ograniczać dostęp do spryskiwacza, upodobała sobie szczególnie psikanie na roślinki i jakoś nie ma z tym umiaru
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies