Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 07:37, 25 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Alija napisał(a)


Też tak mam, nie lubię chemii i co dam rady, to ręcznie.
Teraz jednak chyba mi się nie uda, bo znalazłam gąsienice na bukszpanie.


Jak u siebie znajdę to wszystkie buksy wylatują, nie będzie litości
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
SlonecznyOgrod 21:32, 01 maj 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Mirko, możesz Lepinoxem ratować bukszpany w razie czego, on jest ekologiczny, to szczep bakterii
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
kasia1 09:07, 02 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Też staram się ułatwiać sobie życie. Chorujące małe kulki bukszpanowe wyrzuciłam i zamieniłam na Danice.
Lepinoxem będziemy za to ratować dużą, ponad metrową, bukszpanową kulę u moich rodziców, którą też zaatakowała ćma. Takiego egzemplarza szkoda spisać na straty.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
mirkaka 17:30, 03 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
SlonecznyOgrod napisał(a)
Mirko, możesz Lepinoxem ratować bukszpany w razie czego, on jest ekologiczny, to szczep bakterii


Nie będę ratować
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:32, 03 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
kasia1 napisał(a)
Też staram się ułatwiać sobie życie. Chorujące małe kulki bukszpanowe wyrzuciłam i zamieniłam na Danice.
Lepinoxem będziemy za to ratować dużą, ponad metrową, bukszpanową kulę u moich rodziców, którą też zaatakowała ćma. Takiego egzemplarza szkoda spisać na straty.


Ja jeszcze nie mam ćmy, ale jak przyleci to nie będę ratować Będzie miejsce na coś nowego
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:45, 03 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Dziś u mnie tak, na termometrze od kilku dni poniżej 10 st
Fatalna wiosna, nie pamiętam takiej. Niektóre róże przycięte do samej ziemi, hortensje ledwo co puszczają, większość pąków albo zmarzniętych albo jeszcze śpią, przy takich niskich temp wszystko bardzo powoli startuje




Papryki marnieją w domu, liście im żółkną i opadają, zasilam ale boję się żeby nie za dużo, owoce które zawiązały już mają ponad 10 cm, większość pozostałych kwiatów i owoców zrzuciły. Pomidory też wybujałe, wiotkie, wszystko czeka na wysadzenie do gruntu, na ciepełko, jeszcze cały ten tydzień ma być u nas b zimny, a co potem ?


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Milka 13:42, 07 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Papryki dorodne.
I owoce.

Patrzę na ogród, rzeczywiście późno wszystko, mam bardziej rozwinięte.
Róże mam już całe w liściach.
Hortensje ogrodowe ruszyły, ale nadal nie wiem, co jeszcze wycinać, bo część jakby sucha i zmarznięta.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mirkaka 16:10, 08 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Milka napisał(a)
Papryki dorodne.
I owoce.

Patrzę na ogród, rzeczywiście późno wszystko, mam bardziej rozwinięte.
Róże mam już całe w liściach.
Hortensje ogrodowe ruszyły, ale nadal nie wiem, co jeszcze wycinać, bo część jakby sucha i zmarznięta.


Z hortensjami u mnie tak samo, nie wiem czy jeszcze nie ruszyły czy całkiem zmarzły. Mam kilka jakby suchych, zimą pod nimi ryły krety i pewnie nornice, odbijają od ziemi ale pędy na razie nie pokazują oznak życia.
Jutro ma być wreszcie cieplej, może Cię dogonię?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
kasia1 06:58, 09 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Mirka, u mnie hortensje dopiero delikatne pączki dostają, a miskanty w ogóle nie dają znaków życia. Ale trzeba dać im czas. Nie wierzę, że padły. Tym bardziej, że przez długi czas spały sobie pod śnieżną kołdrą.
My Wrocławia nigdy nie dogonimy
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Kasya 07:15, 09 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42268
Czy hortensje ogrodowe kwitna tylko z pakow szczytowych ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies