Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Dorota123 16:16, 22 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ja już pikowałam swoje siewki ciemierników, miały po 3 listki. Mnie najlepiej sieją się w żwirku. Muszę je pobierać z tego żwiru jak najwcześniej, bo pod żwirem mam firankę. Gdyby urosły większe nie wyrwałabym korzeni. U mnie wreszcie dolało, ale jak przygrzeje słońce to w 3 dni wysuszy mój piach.
Martagony mogą Ci podgryzać takie pomarańczowe robaki, one uwielbiają lilie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorii 16:37, 22 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Poskrzypka liliowa, niestety nic na to nie ma, trzeba iść na polowanie, u mnie już widziałam. Potem trzeba przeglądać rośliny, larwy pokryte są taką paskudną wydzieliną. Rękawiczki, papierowy ręcznik i zbieramy, bleeee.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
mirkaka 17:05, 22 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Dorii napisał(a)
Poskrzypka liliowa, niestety nic na to nie ma, trzeba iść na polowanie, u mnie już widziałam. Potem trzeba przeglądać rośliny, larwy pokryte są taką paskudną wydzieliną. Rękawiczki, papierowy ręcznik i zbieramy, bleeee.


Znam poskrzypkę, myślę że jeszcze za wcześnie na nią , też zbieram ręcznie, też blee
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:11, 22 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Dorota123 napisał(a)
Ja już pikowałam swoje siewki ciemierników, miały po 3 listki. Mnie najlepiej sieją się w żwirku. Muszę je pobierać z tego żwiru jak najwcześniej, bo pod żwirem mam firankę. Gdyby urosły większe nie wyrwałabym korzeni. U mnie wreszcie dolało, ale jak przygrzeje słońce to w 3 dni wysuszy mój piach.
Martagony mogą Ci podgryzać takie pomarańczowe robaki, one uwielbiają lilie.


I u mnie dziś pada co chwila, jednak nie tak jakbym chciała, ale dobre i to
To raczej nie poskrzypka, na nią chyba trochę za wcześnie, u mnie o tej porze roku ślimaki zjadają lilie, ostróżki, muszę bardzo uważać bo mogą ogołocić do zera. W zeszłym roku tak zjadły mi całą ostrożkę, teraz wysypałam trochę granulek, ale mało, muszę kupić.
Ciemierniki też mi się sieją w kostce na ścieżce, przy bocznych krawężnikach, zostawiam je tam, niech rosną Lubię jak mi się roślinki tak wysiewają, ale chwastów nie cierpię w kostce
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Dorii 18:26, 22 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
W tym sezonie uśmierciłam już kilka osobników dorosłych więc pewna nie jestem czy za wcześnie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
tulucy 20:50, 22 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
U siebie poskrzypkę złapałam też pierwszy raz jakoś ze 3 tygodnie temu. Potem jeszcze ze dwie. Zaczęły żerowanie. Cesarskie korony mi wcinają.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Milka 07:36, 23 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorii napisał(a)
Poskrzypka liliowa, niestety nic na to nie ma, trzeba iść na polowanie, u mnie już widziałam. Potem trzeba przeglądać rośliny, larwy pokryte są taką paskudną wydzieliną. Rękawiczki, papierowy ręcznik i zbieramy, bleeee.

Ja też już na nią poluje, całe martagony wyżarte. Tak właśnie dumam czym opryskać aby je zniechęcić.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:39, 23 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)
martragony, już chyba ślimaki je znalazły


brunera,


klonik


a w lasku tak


Mirka, piękna wiosna. Mamy dużo podobnych roślin i rozwiązań.
U mnie też narcyzy słabo, większość ma same liście i jakoś spiralnie się skręcają.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mirkaka 17:05, 23 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
To bardzo ciekawe co piszecie dziewczyny o poskrzypce. Muszę w takim razie dokładnie pooglądać martagony. Dziękuję za podpowiedź

Irenko ja mam poskręcane liście na żółtych krokusach, takie były od początku jak je kupiłam, myślę że to akurat jest wirus.
Rosną na osobnej rabacie i się mnożą, więc na razie zostają.
Narcyzy raz miały wyżarte cebule chyba przez larwę muchy, a kiedyś miały nicienie.
Jedno i drugie jest niszczące
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 17:37, 23 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Fajnie wyglądają bodziszki pod drzewami. Może też spróbuję pod sosną je posadzić, bo mam wokół niej pusto.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies