Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Margerytka40 22:51, 12 lip 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
Aniu nie zazdroszczę takiego"czegoś"tuż za ogrodzeniem . Myślę ,że to dobry pomysł porozmawiać. Może wspólnie do jakiegoś fajnego rozwiązania tego problemu. Jako niepoprawna optymistka myślę,że im pewnie też nie zależy żeby Was oglądać i krępować .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
08:39, 13 lip 2018
wow ale się u ciebie narobiło, współczuję widoków
sylwia_slomc... 10:25, 13 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Aniu szok przeżyłam wchodząc do Ciebie. Co Ci sąsiedzi poprzedni mieli w głowie planując sprzedaż działki. Zrobili niedźwiedzią przysługę Tobie i sobie też A budowa??? Co z przepisami o oddziaływaniu na sąsiednią działkę?

No w szoku ciężkim jestem....
Ta siłownia to ma być prywatna czy publicznie wykorzystywana?

Ludzie się kompletnie nie liczą z sąsiadami. Niech by mi tylko coś powiedzieli na temat sadzonych drzew.... w tej sytuacji.....
Sami powinni u siebie sadzić od razu. Niech sobie mają okna na drzewa, nie miałabym obiekcji i tak będą mieli ładniejszy widok niż Ty teraz.
Może by ich namówić na bluszcz na ścianie?


albo u siebie w ogrodzeniu wybudować konstrukcję z metalu , taki stelaż 8 metrowy, naciągnąć siatkę i puścić po nim zimozielone pnącza......kurcze ja bym chyba tak zrobiła w Twojej sytuacji....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
iwka 10:45, 13 lip 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ja nie wiem, ale coś mi nie pasuje taka budowla na dom jednorodzinny, dziwne to jakieś.

drzewa jak nic musisz sadzić, i to większe od razu, żeby zasłoniły za kilka lat.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
alis 11:09, 13 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Kochani, każdy robi i buduje co chce na swojej działce, przechodziłam przez to.
Od strony ogrodowej sąsiad postawił mi na całej długości działki garaże, dostaliśmy ścianę płaczu, posadził co prawda tuje, ale w tej chwili one tylko szpecą, bo są suche od dołu.
Od strony tarasu centralnie mam okno kuchenne sąsiadów i na piętrze okno z pralni z balkonikiem(?), gdzie mają też deskę do prasowania.
Mam tuje, które kiedyś urosną, ale ich pralni raczej nie zasłonią. Nie wspomnę o podwyższonym terenie na ich działce
Warto porozmawiać, popytać
Nie zazdroszczę takiej sytuacji Aniu, ale nie na wszystko mamy wpływ.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
AnnaCh 11:51, 13 lip 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kochani, zbiorowo odpowiem, wybaczcie.
To jest dom jednorodzinny, nie żadna biedronka z siłownią
Siłownia będzie ich prywatna. U mnie plan zagospodarowania nie zezwala na działalność gospodarczą, tylko zabudowa jednorodzinna, a że duża... Cóż, mieszczą się we wszystkich normach, jest wyznaczona nieprzekraczalna linia zabudowy od frontu, obowiązuje nie przekraczanie wysokości 3 kondygnacji (czyli może być budynek piętrowy z poddaszem jeszcze), nie dopuszcza się przekształcenia budynków w usługowe. Ściana od mojej strony jest bez okien, więc 3 metry od granicy mogli. Tyle.

Sylwio, na 8 metrowe ogrodzenie, to po pierwsze musiałabym mieć już chyba pozwolenie na budowę, a po drugie, to jak to ma się utrzymać???
Alicjo, właśnie to jest Polska, nie podoba mi się to, że wszystko wolno, zawsze z zachwytem patrzę na alpejskie miejscowości, bez reklam, bilbordów ze spójną ze sobą zabudową. A u nas od sasa do lasa. Jak jadę w Tatry, to już nie mogę patrzeć na tę zakopiankę w bilbordach, a gór nie widać.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Toszka 11:56, 13 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wrócę do meritum sprawy, bo na budowę nie mamy wpływu.
Wcale bym nie czekała na rozmowę, bo jest ryzyko braku zgody na posadzenie wysokich drzew.
Powiem więcej - jesli ktos buduje taką chałupę betonowo-przeszkloną to zapewne i ekipę z firmy ogrodowej wezwie. Tylko, żę ani architekt domu, ani projektant ogrodu nie weźmie pod uwagę sąsiedztwa i wpływu projektu na okoliczne zabudowy. Jeśli buduje się taki dom to świadczy tylko o egoistycznym podejściu do sprawy. Z związku z tym proponuję także egoistycznie zadbać o swój komfort na długie przyszłe lata i sadzić już teraz zimozieloną przesłonę. Co z oczu to z serca
Najlepsze będą podrosnięte świerki. Takie jest moje zdanie. Trzeba je tylko posadzić 2- 3 metry od granicy, tak by nie dawały pretekstu do konfliktów. Łatwiej pogodzić się z zastanym dobrobytem niż akceptować zmiany wprowadzane post factum. To takie zmiany mogą być odebrane jako wrogie działanie lub próba odcięcia się.

Howgh
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AngelikaX 12:22, 13 lip 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
A ja bym porozmawiała, może się okazać, że oni także myślą o jakiejś zielonej przesłonie z tej strony... nikt nie lubi być "na widoku"... nie wierzę, że komfortowo będzie korzystać im się z tej siłowni będąc na świeczniku... a jeśli nie pomyśleli to może właśnie rozmowa z Tobą ich uświadomi
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
zoja 13:14, 13 lip 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
wiesz Aniu, od dwóch dni patrzę na to co napisałaś o budowie za płotem i próbuję to jakoś 'przełknąć' - nic mądrego nie wymyśliłam i nie napiszę, ale współczuję - ja mam sąsiadów z 3 piętrowym domem blisko granicy z oknami na nasze podwórko (rodzice wyrazili zgodę jak się budowali) - pomimo, że to tylko okna z klatki schodowej/korytarza ja czuję dyskomfort
oni zasadzili tuje - od razu jakoś - po blisko ponad 20 latach zasłonięte są na razie 3 okna
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 13:16, 13 lip 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
ja bym się bała, że oni w tej siłowni założą zaciemnione szyby tak żeby ich nie było widać i drzew sadzić nie będą, budynek z opisy wygląda na jakiś nowoczesny to pewnie i ogród będzie minimalistyczny... zasłonią widok na siebie w siłowni, a innych będą oglądać bo szkoda tracić ładny widok...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies