Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 11:52, 14 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Marta, no jest jakiś pomysł W sumie na tej opasce i tak stoi moje doniczkowo

Zoja, ale dołożenie łuków z kostki mijałoby się z sensem, bo jak rośliny podrosną, to nie byłoby widać tych łuków Zostaje tak jak jest

Toszka
, szał ciał mówisz No i fajnie, tylko ja miałam się ograniczać z moim bazarowym zapędem do kilkunastu gatunków roślin na jednej małej rabacie No dobra, na tej pod płotem będą cisy, hortki i hakone. Dalej przy tarasie Serby i poletko jeżówek green jewel ze stipą, a dalej nie wiem Się zobaczy, za himalajką miała być rabata z brzozami, brzozy muszą być, żebym latem z basenu sąsiadów nie widziała

Ania, mówicie z Toszką, że 5 starczy na te 9 metrów? I to będzie dobrze? Chciałabym żeby się stykały ze sobą. Czytałam, że Grandiflory są duże, to może faktycznie starczy Ale trzy to już chyba za mało na 9 metrów, no ja lubię jak jest napchane
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Zana 11:59, 14 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
AnnaCh napisał(a)


Ania, mówicie z Toszką, że 5 starczy na te 9 metrów? I to będzie dobrze? Chciałabym żeby się stykały ze sobą. Czytałam, że Grandiflory są duże, to może faktycznie starczy Ale trzy to już chyba za mało na 9 metrów, no ja lubię jak jest napchane


Anuś, każdy lubi mieć "napchane". Bardziej chodzi mi o odbiór wizualny. Patrząc na tę rabatę tak jak pokazuje zdjęcie, to po lewej będziesz miała masywną ścianę/szpaler hortek a po prawej tylko niskie nasadzenia. To mi nie gra. Chodzi o to, żeby lewa i prawa strona były ze sobą spójne. Dlatego piszę o trzech hortkach i "napchaniu" dołu hostami, trawami i innymi cieniolubnymi, które byłyby powtórzone po prawej stronie ścieżki. Hortki jako wyższe akcenty.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Toszka 13:06, 14 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No dobra - jak dasz po hortce na wejściu w przejscie to zostaną nam 3 hortki na pozostałe metry. I w ten sposób nie będzie duszno, a i tak uzyskasz efekt ściany kwiecia (oczywiście nie za rok, ale w perspektywie trzyletniej juz tak).

Rosliny jakie wymieniałam to do wyboru. Wskazałam mozliwości i alternatywy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anna_t 13:34, 14 wrz 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AnnaCh napisał(a)
przy siatce będą serby potem cisy, Hortki i trawy przy krawężniku?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gruszka_na_w... 20:33, 14 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Bardzo miło wspominam ten moment, kiedy porządkowaliśmy na działce ostatni pobudowlany bajzelek. Zapewne też tak będziesz miała, bo tworzy się uroczy zakątek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 20:38, 14 wrz 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Och i ja mam takie miejsce na cienisty kawałek z boku domu. To znaczy będę miała . Toszka świetnie napisała, że "wylewającymi" się roślinami zgubisz kanty. Będzie super. Rób, rób, a ja będę zgapiać
____________________
Komendówka
sylwia_slomc... 20:45, 14 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
I widzę, że Panowie ostro działają Będzie nowa rabata brawo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zoja 20:49, 14 wrz 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
bedzie pieknie
Kibicuje
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
AnnaCh 22:27, 14 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Anula, dobra, rozumiem. Ale widzisz, ja jak ta koza niepokorna, zrobię po swojemu i dam te pięć co mam, bo co z tymi dwoma zrobię?

Toszko, w perspektywie trzyletniej powiadasz? No fajnie, podoba mi się
Ograniczam się i pod hortkami hakone, a pod domem hosty różne. Jako wyższy akcent może te świecznice?

Aniu,
nie no, nie mam tam aż tyle miejsca, tu będą cisy, hortki i hakone. Dalej będą serby w newralgicznym miejscu między tarasami moim i sąsiadów Zaraz wkleję Ci plan, narysowałam jakoś w paincie

Haniu, najlepsze w tym jest to, że ten ostatni pobudowlany bajzelek chyba wyjdzie mi najlepiej jak do tej pory. Po prostu po tych latach na O już coś wiem i mam jakieś uwagi do swojego ogrodu

Roma, chciałabym już sadzić, ale jeszcze nie gotowe do końca to raz, a dwa, że sucho na przesadzanie roślin. Serbów też mi Pan nie ukopie, bo za sucho i za ciepło jeszcze. Taki prosty odcinek już zgubiłam u siebie w drodze do śmietnika, stipa i róże The Fairy wylewają się na prosty chodnik
O patrz:


Sylwia, teraz to działam ja z tatą. M zatyrany zawodowo, wrzesień się zaczął Nawet jutro do pracy idzie.

Zoja, trzymaj mocno kciuki
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:30, 14 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213

Na szybko zrobiony plan w paincie, proporcji pewnie nie ma, ale żeby było wiadomo o co mi chodzi. Przy tarasie chcę kiedyś taką donicę wymurować. I żeby dalej po tym wyniesieniu było przejście chciałabym położyć tam na płasko obrzeża. Małe gwiazdki pod płotem cisy, duże serby.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies