Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

wiklasia 21:01, 29 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Powiem Ci Aniu, że rzeczywiście coś trzeba było z tym zrobić.
Toż gdyby nie przesłona z serbów to mogłabyś prowadzić dziennik z życia sąsiadów. Wieczorową porą jak włączą światło wystawionych ich miałabyś jak na talerzu (podejrzewam, że jak poszli w tak nowoczesny design to firanek i zasłon w oknach raczej nie zawieszą)
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
AnnaCh 21:08, 29 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wiklasiu, no niestety wcisnęli wielki dom w wąską działkę
Nie jestem typem odludka, ale na swoim tarasie i ogrodzie chciałam mieć trochę intymności Rósł tam jeszcze tydzień temu żywopłot z cisów, ale zmienił miejscówkę, bo w tym miejscu potrzebuję czegoś wyższego. A i bałam się, że zimą jak zapalone światła są, to oni będą mnie widzieć jak na talerzu, szczególnie z góry, bo firanek też nie mam, a zasłony rzadko zasuwam, przynajmniej te z tyłu Stąd decyzja o serbach
W dalszej części ogrodu celem przysłonięcia latem pluskającej się mnie w basenie będą posadzone brzozy w ilości sztuk co najmniej myślę 7??? Zobaczy się na wiosnę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 21:12, 29 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu, a jak szybko rosną serby? Dobrze, że już posadziłas. Chyba jednak wolę nieużytek i cheastowisko za płotem niż tak blisko sąsiadów, no, ale kto wie, może i ja takich kiedyś będę mieć....
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 21:17, 29 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dokładnie, to nie wiem, ale ponoć to najszybciej rosnący świerk
Do zeszłego roku też miałam chwastowisko po brodę i wysiany las za płotem, niestety teraz mam betonową ścianę...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
yolka 21:26, 29 wrz 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Aniu, świerki zasłonią co trzeba, sprawdziłaś jak szeroko się rozrastaja? One górą nie są zbyt szerokie (k/mojej Gminy stare serby 30 lenie rosną) i mogą pietra nie przysłonić
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
sarenka 21:29, 29 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
AnnaCh napisał(a)
Dokładnie, to nie wiem, ale ponoć to najszybciej rosnący świerk
Do zeszłego roku też miałam chwastowisko po brodę i wysiany las za płotem, niestety teraz mam betonową ścianę...

Może nie będą to kłopotliwi sąsiedzi chociaż...
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 21:57, 29 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jola, dołem 3-4 metry. U mnie posadzone co 2, żeby się ściana zrobiła

Magda,
sympatyczni i mili to ludzie. Myślę, że źle nie będzie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
jolanka 23:33, 29 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Ania nie słuchaj dziewczyn, serby piękne
A rosną naprawdę szybko, Przez pierwszy rok będzie trochę wolniej ale już w kolejnym śmigają jak trzeba. Teraz to tylko woda, woda, woda
Ja to bym tym sąsiadom lustro zamontowała od ich strony aby siebie pooglądali. U mnie po przejściu trąby las się przerzedził i zrobiło się miejsce spacerowe dla ludzi. Musieliśmy zamontować rolety od tej strony bo byliśmy jak na patelni
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Wiolka5_7 11:41, 30 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Ale brzydkie serby

Serby szybko rosną,wiem,bo posadziłam rok temu wiosną tyci sadzonki ,miały po 15 cm i przysłali mi je w kopercie
Myslalam,ze z nich nic nie będzie a teraz mają lekko po 50 cm
Dostały wiosną troszkę obornika granulowanego i oczywiście wode,wodę,wodę ....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anna_t 11:53, 30 wrz 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Juty nie musiałaś zdejmować, ona się rozkłada.
Życzę się mega szybkości w przyrastaniu Serbów bo naprawdę widok zmienił się diametralnie... szok
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies