Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

frezja 09:41, 06 paź 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Wiolka5_7 napisał(a)
Zgadzam się tuje posadzone co 60 cm od pnia do pnia stworzą gęstą zielony żywopłot mam tak posadzone
Nie miałam możliwości zobaczenia przed zakupem i przywiózł mi takie szczypy wyciągnięte. I z tego powodu kusi mnie aby bardziej ścisnąć...ale pewnie mogę zaszkodzić. Dzisiaj sadzenie i Toszko dzięki,że jesteś . Mam dużo kompostu,to będą przeszczęśliwe. Kora też czeka.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Toszka 09:51, 06 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie sadź za gęsto. Tez takie "szczypy" sadziłam. Gęsto dałam. Po 4 latach co drugą wysadzałam i szpaler przez to uwstecznił się, bo korzenie każdej były uszkodzone przy kopaniu.

Jak górą przytniesz ze dwa razy, to zaraz zmężnieją. Wody im w przyszłym sezonie nie żałuj. Nawozów żadnych nie dawaj. Zmężnieją migiem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margarete 11:57, 06 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AnnaCh napisał(a)
A dziś odwiedziła mnie na kawkę Makusia
Chwasty zewsząd wyglądają i bałagan straszny, ale była jak zawsze bardzo miła i kulturalna, starała się mam nadzieję nie widzieć
Coś co mnie bardzo cieszy, to że potwierdziła siedząc z kawką na tarasie dobre usadowienie serbów Że mnie zasłonią, dobrze ulokowane, spełnią swoją rolę i przynajmniej z parterem na 100% nie będę miała problemów

Chodzi mi coś po głowie od tygodnia, podzieliłam się z Martą i ona rozumie co mi w duszy gra Chodzi o drzewo przy tarasie, taras mam wysoki, więc okrągłe kuliste drzewo posadzone przy nim musiałoby być naprawdę bardzo wysoko szczepione, żeby głową nie zawadzać. Pomyślałam o kolumnowym... grabie A jak kolumnowy grab tam, to może upchałabym jeszcze dwa koło serbów? Tylko to chyba w przyszłym roku na jesień, jak wymurujemy może w końcu donicę przy tarasie i będę wiedziała ile mam tam miejsca i na ile mogę sobie pozwolić. Czy mi się tam w ogóle zmieszczą jeszcze te graby?

Martuś dzięki za miłe popołudnie, nie ma to jak porozmawiać z kimś, kto rozumie jak ważna jest qpa w życiu

A może taki platan jaki kupowałyśmy wspólnie Magdzie Minucie przy którejś naszej wspólnej wizycie łódzkich dziewczyn u niej ? Byłaś wtedy z nami ? To było że trzy lata temu chyba. Jest piękny, o kulistej koronie, wysoko szczepiony - to nasza łódzka specjalistka od drzew - Jankosi kupowała to drzewo - ona ma i wiedzę i orientację dużą w temacie drzew.

Serbopłot ślicznie wystartował. Ani się obejrzysz a będzie cudną jednorodną zieloną ścianą odgradzającą was od sąsiedztwa a dobrego jakim cudnym może być ekranem i tłem dla innych roślin. U mnie takiego ekranu brakuje ale nie mogę odgrodzić się wysokim żywopłotem od strony sąsiedniego bloku bo to jest południe i wtedy kompletnie pozbawiłaby mnie mój ogród słońca.

A co posadzisz przed Serbami jak już podrosną ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
frezja 15:11, 06 paź 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Toszka napisał(a)
Nie sadź za gęsto. Tez takie "szczypy" sadziłam. Gęsto dałam. Po 4 latach co drugą wysadzałam i szpaler przez to uwstecznił się, bo korzenie każdej były uszkodzone przy kopaniu.

Jak górą przytniesz ze dwa razy, to zaraz zmężnieją. Wody im w przyszłym sezonie nie żałuj. Nawozów żadnych nie dawaj. Zmężnieją migiem.


Bardzo dziękuję z tą wodą nie wiedziałam, ale dobrze, że napisałaś.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
sarenka 16:47, 06 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)
Zgadzam się tuje posadzone co 60 cm od pnia do pnia stworzą gęstą zielony żywopłot mam tak posadzone

Ja mam co 55 a niektóre nawet co 50!! W ciąży byłam jak były kupione i coś sobie wtedy umamilam :/ chętnie bym tam gdzie te 50 cm to wykopała i przesadziła,ale Danusia mówi,żeby nie ruszać. Łysiec pewnie będą. No zoabczyny

Godzina 17, a ja dopiero mogę wyjść na podwórko,dużo raczej nie zdaze zrobić
____________________
Magda W samym sloncu
Mysza 17:36, 06 paź 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Hej
Trzymam kciuki za serby.
Macham.
____________________
Gosia
frezja 19:47, 06 paź 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Toszka napisał(a)
Nie sadź za gęsto. Tez takie "szczypy" sadziłam. Gęsto dałam. Po 4 latach co drugą wysadzałam i szpaler przez to uwstecznił się, bo korzenie każdej były uszkodzone przy kopaniu.

Jak górą przytniesz ze dwa razy, to zaraz zmężnieją. Wody im w przyszłym sezonie nie żałuj. Nawozów żadnych nie dawaj. Zmężnieją migiem.
Przycinanie zacząć wiosną...tak?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Krys 20:10, 06 paź 2018


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Margarete napisał(a)

A może taki platan jaki kupowałyśmy wspólnie Magdzie Minucie przy którejś naszej wspólnej wizycie łódzkich dziewczyn u niej ? Byłaś wtedy z nami ? To było że trzy lata temu chyba. Jest piękny, o kulistej koronie, wysoko szczepiony - to nasza łódzka specjalistka od drzew - Jankosi kupowała to drzewo - ona ma i wiedzę i orientację dużą w temacie drzew.

Serbopłot ślicznie wystartował. Ani się obejrzysz a będzie cudną jednorodną zieloną ścianą odgradzającą was od sąsiedztwa a dobrego jakim cudnym może być ekranem i tłem dla innych roślin. U mnie takiego ekranu brakuje ale nie mogę odgrodzić się wysokim żywopłotem od strony sąsiedniego bloku bo to jest południe i wtedy kompletnie pozbawiłaby mnie mój ogród słońca.

A co posadzisz przed Serbami jak już podrosną ?


Małgosiu dwa lata temu,2016r.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Dragonka 09:28, 09 paź 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Witam Aniu dziękuję Ci za odwiedziny, słowa wsparcia zawsze mile widziane i na wagę złota obecnie, wiesz..

Nareszcie ktoś , kto pisze , że małą działkę i ma! haha, bo do tej pory niektóre tytuły mnie myliły, człowiek szuka podobnych bo jakoś tak raźniej się czuje, a często okazuje się , że małe to np 2000m2

Moja ma 1080 ale dużo odchodzi na drogę wewnętrzną, bo mam dom od doopy strony posadowiony i w sumie bardzo nieustawne jest. Twoja wygląda na o wiele większą ale nadzieja we mnie wstępuje pomału, bo jak u Ciebie się da tak ładnie.. Jeśli pozwolisz, będę Cię podczytywać od początku pomału aby zobaczyć wszystkie zmiany.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
AnnaCh 18:49, 09 paź 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Czas mi się jakoś kurczy w zbyt ciepłym praniu chyba

Makusia,
jeszcze raz dziękuję za wizytę, bardzo jesteś miła, że starasz się mówić, że chwastów nie widziałaś No więc będzie moje wyjście z cienia. Kiedyś już Anka różAnka pokazała, to co mi tam
Kochani, to według Makusi jest ogród bez chwastów Na drugim zdjęciu już wczoraj się nim zajęłam, ale nie skończyłam, bo opierdzieliłam z wielkiego zielska jeszcze dwie skrzynie warzywne, a tam mi bardziej zależało, bo dziś bio odpady zabierali, a takie duże chwasty szybciej worki zapełniają Kwitnących do kompostownika nie będę wrzucać


Anula, no normalnie już wierzysz? Chyba mnie coś powaliło, żeby takie foty wstawić, ale z drugiej strony może młodsi stażem na forum nie będą się frustrować, że tu tylko takie ładne i wydmuchane ogródki

Kasiu, gdyby to ode mnie zależało, to ja bym pewnie już sobie sama tę donicę machnęła Niestety nie umiem i nie mam siły, muszę poczekać na przyszły sezon i siły innych

Wiola
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies