Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

mikina34 13:53, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Ja byłam świadkiem jak pani sprzedająca na Kiermaszu Działkowca pod Hala sportową przekonywała panią kupująca, że najlepsze do słońca są żurawki Lime marmalade, bo od tego są własnie takie soczyście zielone
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Kasia_CS 16:20, 15 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mnie ostatnio pan chciał klona podpisanego jako palmowy czerwony (nota bene piękny, miał z 1,5metra w wielkiej donicy, mega bujny i kosztował jedynie 60zł) sprzedać jako palmowego Orange dream, bo tę nazwę wymieniłam, że poszukuję. Skwitował, że: "no! to ten".

Wkurzył mnie niemiłosiernie i widać było po nim, że kłamie na bezczela(choć zaznaczę, że nie wiedziałam jak mój Orange dream ma wyglądać na tym etapie rozwoju, ale widać było po gościu nieuczciwość )... Potem w ogrodniczym do którego jechałam, bo mi Iwonka-Inka tam już go wyszukała, okazało się, że zupełnie inaczej wygląda niż ten "czerwony orange dream" u wspomnianego pana...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:21, 15 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
AnnaCh napisał(a)


Ogólnie moje zakupy wyglądają więc marnie
Stokrotki przed dom, stewia i świecznica, którą mam zamiar oczywiście podzielić na 3


ale za to sadzonka świecznicy bardzo ładna

Makusia napisał(a)
Lepszy motyw Ci sprzedam
Idę, patrzę - kulki cisowe-ładne i tylko na jednym stanowisku! Podchodzę, a Pani mnie wyprzedza i pyta "a te kule, to co to jest?" a sprzedawca do niej: "jałowiec"
Zwatpilam normalnie! Więc go pytam, czy na pewno jałowiec, czy nie cis czasem? "No tak, cis"...



jak w cenie jałowca to trzeba było brac!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
sylwik69 17:35, 15 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
basia3 napisał(a)
Mnie sprzedawcy załamują, nie mają pojęcia co sprzedają, nie znają potrzeb roślin, przekazują głupoty kupującym a Ci mądrują się później w internetach i powtarzają bzdury niestety. a jak zapytasz o konkret to wielkie oczy robią i na bieżąco próbują coś wymyślić.


A to tylko dlatego kochana,że nie ma dziś sprzedawców...zobacz ile ogłoszeń wisi na witrynach sklepowych...młodzi nie chcą pracować za grosze a raczej w ogóle nie chcą pracować! reszta przychodzi mówi,ze za ciężko i odchodzi...wiem ,bo pracuje jako sprzedawca 16 lat może jestem wyjątkiem,bo lubię doradzać moim klientom
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
MirellaB 17:45, 15 kwi 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A ja kupuję w szkółkach gdzie dobrze się znają, dzielą wiedzą, jednym słowem fachowcy
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
AnnaCh 21:54, 15 kwi 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No dziewczyny, poniekąd to prawda, że pewnie część to po prostu zatrudnieni sprzedawcy, ale na takich targach ogroniczych, to możnaby czegoś wymagać. Choć z drugiej strony, jak słusznie jedna z Was zauważyła, takich wariatek ogrodowych jak my, to mało się znajduje
Kasiu, sadzonka świecznicy fajna, sama tam grzebałam, nie pozwoliłam Panu wybierać, oczywiście poszukałam sobie takiej z jak największą możliwością podziału
Wymierzyłam dziś z tatą koło trawnikowe na środku, wychodzi tak około 6 metró promień Trawnik nie będzie jednak taki malutki Na rabacie wyszło nam 5 doorenbosów i raczej więcej nie wejdzie.
M skończył dziś trawnik wertykulować Lepiej późno, niż wcale. A ja spryskałam bukszpany Topbuxusem, którego dostałam w prezencie od Makusi Zobaczymy jak na nie zadziała.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Zakrecona 12:48, 16 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
jolanka napisał(a)
Oj tam, oj tam, by Wy dziewczyny to takie wymagające jesteście a Państwo to przecież tylko „od sprzedaży som” a nie od znajomosci
Najbardziej mńie bawi kiedy na pytanie: jaka to np róża słyszę odpowiedź: czerwona


A ja akurat co innego kupowałam, bo ziemniaki i na pytanie ,,a jakie pan ma?", padła odpowiedź, ,,a jakie pani chce?". Także nie było najgorzej dziewczyny
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
AnnaCh 16:37, 16 kwi 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jedziemy Oprócz brzóz przykleiły się do mnie ciemierniki
____________________
Ania - Malutki pod lasem
zoja 16:44, 16 kwi 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Jakie przyjemne towarzystwo
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
16:49, 16 kwi 2019
fajne zakupki, brzozy też mi się marzą, ale chyba nie mam miejsca , ledwie się tam zmieściłaś
5 sztuk to w sam raz, a po ile kupowałaś?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies