Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 21:06, 16 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
W sobotę rano było jeszcze tak:


Ułożyłam prawie całą obwódkę z kostek od strony garażu, zrobiłam ją trochę wyżej, bo chciałabym w przyszłości pod garażem też zerwać darń i wysypać kamień, to tak żeby się trochę zmieściło
Wysypaliśmy 120 kg kompostu, 25 kg mączki bazaltowej i kilka worków kory. M przeglebogryzował i w niedzielę rano było już tak:

Brzóz w niedzielę nie posadziłam, bo pojechałyśmy z Makusią do Skierniewic Super było, bardzo mi się podobało, Makuś dzięki jeszcze raz za fajowe towarzystwo Twoje i Twojego M, miłe pogaduchy i wybranie dereni
Dzisiaj wygrabiłam jeszcze wiadro kamieni i udało mi się posadzić brzozy. Każdy dołek zaprawiony obornikiem i kompostem, zrobione niecki na wodę, mam nadzieję, że będą rosły Nie są posadzone w równych odległościach, bo wyglądało to sztucznie i źle z różnych stron. Latałam z nimi tak, żeby patrząc z tarasu nie nachodziła jedna na drugą i najważniejsze było, żeby siedząc w basenie korony zrobiły zasłonę
Mało widać na fotach, bo już ciemno było jak kończyłam, a jeszcze z dereniami latałam Mam 5 sztuk, 4 w doniczkach i jeden w warzywniaku. Muszę ustalić co tam jeszcze chcę, bo od tego też zależy sadzenie dereni.

A i jeszcze jedno. Czy doorenbosy się rozsiewają? Bo w jednej doniczce była mała siewka, z liści podobna do dużego drzewa.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Anda 21:09, 16 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Swietna robota
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaCh 08:04, 17 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ewa, dziękuję bardzo

Zrobiłam dziś rano zdjęcie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Kawa 08:46, 17 wrz 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
oooo proszę
Ania no piękny brzozowy zagajniczek i derenie!
teraz wszędzie widzę derenie bo myslę żeby i u siebie wsadzić

koło cudnie się rysuje!

a weny zazdroszczę bo u mnie brak
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
makadamia 10:14, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Rewelacja!
Mówię oczywiście o ziemi przemieszanej z dobrociami
Chociaż na drzewka i całą resztę też nie dam złego słowa powiedzieć.

Dobrze Wam idzie - tak trzymać!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Katkak 11:54, 17 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Aniu pięknie będzie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Dominika11 12:02, 17 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Aniu no super
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Brzozowadzie... 12:44, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Fajnie, że nie sadziłaś pod kreskę - wydaje mi się, że takie pod kreseczkę sprawdzają się tylko w formalnych ogrodach. Ale będzie fajnie. już wiosną będziesz miała radość z tych brzóz - mówię Ci to ja - Brzozowa
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Makusia 15:16, 17 wrz 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anno
Również dziękuję Ci za przemiłą wyprawę niedzielną. Mój eM stwierdził, że bardzo fajnie było, ale (!!!) spodziewał się, że będzie więcej roślin, a mniej "nie roślin"
Tak w ogóle, to myślę, że mu bardzo miło czas minął i, że złapaliście nić porozumienia

Wracając do brzóz
Jakbyś ich nie ułożyła, to będzie super. Po prostu to dla nich wymarzone miejsce, one wiedzą, że to ich przeznaczenie, i będą tam rosły jak szalone
Podoba mi się bardzo! I zamysł, i realizacja!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margerytka40 15:24, 17 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aniu no muszę napisać, że super ten zagajniczek brzozowy. Będzie pani zadowolona. Co do S. ja mam wrażenie, że z roku na rok stoisk stricte roślinnych jest mniej co mnie martwi i trochę dziwi bo przecież więcej jest ogrodów niż jeszcze 10 czy 15 lat temu. Teraz każdy, no prawie każdy jak buduje dom to i zakłada jakiś tam ogród. Z drugiej strony kiedyś nie było internetów
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies