Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Brzozowadzie... 11:41, 09 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Aniu, pomysł z brzozami fajny, tylko napisz proszę, czy to są zwykłe brzozy czy odmianowe? Bo tak się zastanawiam, czy zwykłe to jednak nie za gęsto..Chociaż moje zwykłe, rosną tak jak im kazała matka natura, niektóre blisko siebie. Hmmm…
Pamiętaj, żeby pod brzozoami sadzić koniecznie rosliny sucholubne, inne będą się po kilku latach po prostu męczyć. Wiem z autopsji
I jeszcze jedno mi przyszło na myśl - nie wiem, czy myślisz o tym, ale ja uwielbiam moje brzozy również za to, że świetnie trzymają hamak Możesz jeszcze pomyśleć, czy uda Ci się gdzieś go zmieścić pomiędzy nimi - chodzi o odległość do powieszenia Chyba, że mają służyć tylko jako przesłona.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
AnnaCh 23:39, 09 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Małgoś, tak do końca to nie wiem, mam dwa derenie elegatissima, chciałam w Skierniewicach dokupić jeszcze ze trzy i tam wsadzić, a co do tego? Mam mętlik w głowie
Miejsca mam jeszcze dużo
Popadało dziś, nie?

Agatko, to są doorenbosy, dlatego właśnie tak dość gęsto, bo nie są aż takimi olbrzymami jak te zwykłe.
Angelika mi pisała, że ma co 2-2,5 metra wsadzone, sprawdziłam i u mnie jest tyle miejsca
Hamak? Nie pomyślałam, może kiedyś Na razie to widzisz jakie one cieniutkie Na razie mają rosnąć i mężnieć, coby szybko przesłoniły sąsiadów
Pod nimi mają być derenie i coś właśnie sucholubnego (wiem, że derenie nie są, ale bardzo podoba mi się to zestawienie), trawy, jeżówki, nie wiem jeszcze.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 23:42, 09 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dziś myślałam dalej działać, szczególnie, że jutro bio śmieci zabierają, ale cały dzień leje. W sumie dobrze, będzie się lepiej ryło
Z góry wygląda to tak:


Pomyślałam, że tą jedną posadzoną brzozę przeniosę bardziej do przodu i posadzę je równo trzy po łuku, w równej odległości od krawędzi rabaty.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 11:24, 10 wrz 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Bosko będzie! Mi się już nawet w tym paint'cie podoba
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Dominika11 11:29, 10 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
AnnaCh napisał(a)
Mam mętlik w głowie
Aniu ja mam cały czas

komuś to coś tam jeszcze wymyslę, ale sobie samej, normalnie zaćma w głowie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AnnaCh 17:09, 10 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Martuś, dzięki W końcu dereń będzie zagospodarowany

Dominika, no właśnie, ten mętlik ciągle większy
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:04, 10 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
HELP!!! I need somebody
Czy mój pomysł jest aż tak zły, że nikt nie chce się pierwszy odezwać?
Jak to ustawienie brzóz?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Katkak 22:05, 10 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
brzozy z dereniami, uwielbiam to połączenie . Ania dobrze, że wreszcie deszcz do Was dotarł. Chyba nie wychodziłabym z tego basenu w upały wcale .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mrokasia 22:14, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Obejrzałam plan na brzozy i uważam, że jest fajny . Bedzie ładnie . Z dereniami będzie to bardzo dobrze wyglądać tylko będziesz musiała podlewać.
Ja też planuję u siebie dorenbosy w rogu działki. Będę podglądać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
AnnaCh 22:31, 10 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dziękuję bardzo Kasieńki obie
Podlewać będę, wiem o tym
Dziś już to lepiej wygląda, bo poryłam dwie godzinki
Kostka przyjechała i krawężniki na ścieżki, jak na to patrzę, to aż mi słabo na samą myśl ile to roboty
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies