Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Katkak 21:34, 17 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ania do brzózek i dereni fajnie też wyglądają kolorowe berberysy kolumnowe, Red Rocket ( nasz kolor cały sezon), trawy np hakone (ja uwielbiam all gold), albo torzyce Ice Dance jak Agatka radzi. I szpalerek rozchodników tam widzę.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:16, 17 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Pięknie działasz Aniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 13:25, 18 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajnie działasz Aniu, podglądam!
____________________
Mój nowy ogródek
AngelikaX 10:44, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
AnnaCh napisał(a)
Angeliko, z tyłu od strony garażu będzie żywopłot cisowy. To nie wiem, może dać ze trzy kulki?


Tak widzę U mnie zimozielony jest pas szmaragdów, a i tak w gaiku brakło czegoś Myślę, że kulki będą ok a ile to sama zobaczysz czy 3 starczą czy trzeba ciut więcej
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
sylwik69 17:09, 19 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Widzę,że także jesteś w temacie dereniowym ja pomiędzy brzozami posadziłam Perovskie i będę wiosną uzupełniać w trawy.A w tle derenie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
inka74 18:24, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Ale szybko działasz. Patrząc na potworność za płotem to chyba dobrze by było aby brzozy szybko się rozrosły i mocno zagęściły. Rozumiem teraz te 2 metry.
Gracki lub ML ładnie zgrają się z dereniami i brzozami. Fajny pomysł.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Toszka 20:46, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
AnnaCh napisał(a)
(...)
Cała reszta wiosną. Czyli co? Myślałam o jakiś pełnych, białych jeżówkach, milkshake? Do tego jakieś trawy? Rozplenice, czy stipy? A z przodu może dać coś niższego, dwie plamy, białe wrzosy (Makusiu, zapamiętałam, że pączkowe ) i może runianka, albo ID?
Nie mam pojęcia.


Białe jezówki zleją się z dereniami. Ja bym gaurę dała np. 'Passionate Blush' Gaura lindheimeri. Gaura zniesie sucho. Jest i biała gaura. Ale na tle białych liści dereni może się zlać i nie mieć kopa kolorystycznego. zerknij u Andrzeja (i kilka stron do przodu). Do tego jakieś różowe jezówki lub zawilce.
We wrzosy bym nie szła, bo wymagają specjalnego przygotowania bardzo kwaśnego podłoża (jesli latami mają rosnąć).

A jesli już chcesz biało to i tak bym namawiała na coś subtelnie kontrastowego. Iza ma cudny krwiściąg. Subtelny, ciemny. Jestem nim oczarowana. Zapytaj Izy o odmianę, bo to jakiś specjał
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 21:11, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Zazdroszczę Ci Aniu tego gaiku brzozowego, zapowiada się bardzo fajnie . I będę śledziła podpowiedzi, może coś sobie odgapię .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
AnnaCh 12:10, 20 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agatko, azalie chyba nie. Jakoś to nie moje klimaty, u kogoś lubię oglądać, ale u siebie nie widzę ani azalii, ani rododendronów. ID miałabym ze swoich całkiem sporo, mogłabym ich namnożyć i zrobić eleganckie, duże poletko

Wiklasiu, nie otwiera się mi ten link.

Kasiu, berberysy wezmę pod rozwagę i rozchodniki

Sylwia, Karola, dzięki

Angelika, nie widzisz, bo jeszcze nie ma tego żywopłotu Jest jeden wzdłuż ogrodzenia, drugi będzie prostopadle, tak żeby zakryć garaż
Właśnie tak sobie myślę, że do żywopłotu cisowego dać parę kulek cisowych i powinno być git

Sylwia, u mnie za tło robią cisy, brzozy i derenie rozrzucone nieregularnie i do tego jakieś wypełniacze

Iwona, wiedziałam, że jak zobaczysz moich betonowych sąsiadów, to zrozumiesz mój zapęd do sadzenia gęsto
Gracki chyba dam, bo wyższe i derenie ich nie zjedzą, mam jednego w doniczce, dwa jeszcze sobie wiosną pobiorę ze swoich z frontu

Toszka, no... A ja już miałam taką koncepcję
Przyszła i rozwaliła
W sumie to dobrze, że mam całą zimę na plany. Dobra, więc tak, na dzień dzisiejszy są żywopłoty z cisa, brzozy sztuk 5, derenie sztuk 5, gracki sztuk 3 (mam jednego). Jeżówki uwielbiam i je chcę, więc dam pełne różowe, bo róż i biały, to moje ogrodowe ulubione kolory, z wrzosów w takim razie rezygnuję, dywan z ID z przodu, powtykane tulipany i....
Gaura, muszę poczytać, tylko nie wiem czy tam coś jeszcze wejdzie, czy nie dać jeszcze tak jak z Angeliką pisałam kilku kulek cisowych, stipę na wypełnienie i wystarczy.

Kasiu, no przecież czytałam, że u Ciebie na nowych włościach też się brzozy szykują Albo coś pokićkałam
Odgapiaj co chcesz, nie mam praw autorskich, a nawet jak, to nie moje, tylko w większości dziewczyn
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 12:13, 20 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dwa dni padało, całkiem porządnie, dziś nic nie zrobię, bo mam urodziny u Jasia w przedszkolu, ale mam zamiar jutro cały dzień tyrać Mam nadzieję, że ziemia się porządnie nawodniła, kopię rowek, zaprawiam kompostem, obornikiem i sadzę jutro cisy. Derenie też, zobaczę co jeszcze mi się uda zrobić
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies