Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Toszka 15:55, 17 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, a na pewno to siewka, a nie z podkładki odbija?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AnnaCh 17:50, 17 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Toszka napisał(a)
Aniu, a na pewno to siewka, a nie z podkładki odbija?
Toszko, od podkładki na pewno nie. Rosło sobie to na skraju doniczki, jak wyciągnęłam brzozę, to ładnie to wyszło też z korzonkiem, wsadziłam do doniczki z ziemią, obornikiem i kompostem Zobaczymy co mi s tego wyrośnie. Zrobiłam fotkę, źle wygląda, objedzone i suchawe, ale żyje
____________________
Ania - Malutki pod lasem
eVka 17:59, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Super się dzieje, zagajnik brzozowy-dereniowy będzie extra W zimie czerwone pędy dereni i biel pni brzóz to jest to!
____________________
AnnaCh 18:42, 17 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kamila, ja jednego z tych dereni kupiłam z Makusią w Skierniewicach 3 lata temu Zrobiłam z niego sadzonkę i teraz do towarzystwa dokupiłam im jeszcze trzy
U mnie weny nie było całe lato, za to teraz tyle bym porobiła, to niestety dzień krótki, zamin wróce z pracy i spacyfikuję towarzystwo, to już mi mało na ogród czasu zostaje.

Asiu, moja Ty projektantko Cieszę się, że się podoba
Teraz jeszcze powiedz mi co tam posadzić?

Kasiu, Dominiko, dziękuję

Agata, nie mogę się tej wiosny doczekać
Mam dwie zwykłe brzozy u siebie i setki za płotem u sąsiadów. Ciągną się takim pasem wzdłuż lasu, uwielbiam widok na wiosnę, gdy się zielenią takim fajnym, młodym kolorem. Niestety sąsiedzi mi ten widok trochę przysłonili.

Makusiu, no wiesz, z Twoim M mam sporo do gadania z racji roboty w prawie jednej firmie, ale Ty biedna się pewnie zanudziłaś nas słuchając
Widziałaś na żywo jaki to fragment, wydaje mi się, że fajnie wychodzi

Asiu,
byłam drugi raz, 3 lata temu miałam wrażenie, że było więcej roślin. Szkoda bardzo.

Ewo, właśnie o to chodziło, miało być tak biało, czerwono Cieszę się, że się podoba
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 18:43, 17 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Zbiory Mam jeszcze dwa arbuzy o średnicy 15 cm
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 18:45, 17 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A wracając do rabaty, to zrobiłam zdjęcie jakbym widziała ustawienie tych dereni. Jedna pusta doniczka (właściwie nie jest pusta, bo rośnie tam siewka) robi za piątą sztukę, która na razie siedzi w warzywniaku

Pomyślałam też, że chyba chcę tam na tyły dać jakieś wysokie trawy, gracki? Trzcinnki KF? Jednego gracka nawet mam w doniczce
A tym roku posadziłabym jeszcze tylko te derenie w zaprawione dołki i ewentualnie tego gracka, gdybym zdecydowała się na gracki. Będę też dopóki będzie się dało motyczkować glebę ze zdobycznym kompostem
Cała reszta wiosną. Czyli co? Myślałam o jakiś pełnych, białych jeżówkach, milkshake? Do tego jakieś trawy? Rozplenice, czy stipy? A z przodu może dać coś niższego, dwie plamy, białe wrzosy (Makusiu, zapamiętałam, że pączkowe ) i może runianka, albo ID?
Nie mam pojęcia.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AngelikaX 19:22, 17 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Aniu ale się dzieje, zagajnik brzozowy pełna profeska

Co do towarzystwa to daj coś koniecznie zimozielonego... bo wiosną łysawo i biednie będzie... wiem co mówię (znaczy piszę) bo u siebie dumałam 2 rok co do u siebie jeszcze dołożyć aby działo się wiosną... i w sumie jeszcze nie jestem do końca zadowolona
Proponowałabym Ci kiścienie skoro wrzosy mają się pojawić, bo one takie same wymagania glebowe mają.... ale zastanawiam się czy zgrają się z dereniami... chyba lepiej coś w ciemnym "gładkim" zielonym kolorze lepiej się spasuje
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AnnaCh 19:34, 17 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Angeliko, z tyłu od strony garażu będzie żywopłot cisowy. To nie wiem, może dać ze trzy kulki?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Brzozowadzie... 20:46, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A może azalie? Ja mam pod brzozami azalie Geisha, ładnie wyglądają, brzozy są jasne w kolorycie, rzeczywiście coś ciemnego zimozielonego. Trawy Ice Dance też ładnie przez cały rok wyglądają pod brzozami i dobrze sobie radzą w trudnych warunkach.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
wiklasia 20:58, 17 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
a może coś z tegowybierzesz?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies