Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 19:00, 27 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Grunt to frunt
Podziałałam dziś trochę z przodu. Wyciełam resztę stip, obcięłam ostatnią The Fairy, uczesałam lekko kulki Te przy grabach, przy płocie są strasznie brązowe, ewidentnie jeszcze nie odżyły po przenosinach. Czy podlanie ich żelazem pomoże?



Z tyłu na brzozowej posadziłam 4 trzcinniki, takie zabiedzone te sadzonki, że nie wiem czy coś z nich będzie Najwyżej kupię nowe, podzieliłam też rozchodnika i wyszło mi 13 mikrokapustek Mam nadzieję, że wszystkie przetrwają.

Nie wiem w jaki sposób posadzić te ID, co 40 cm chciałabym, żeby było poletko, tylko tam jest łuk i jakoś muszę zacząć, a może zacznę od cisów? Polecę prosto do przodu? I na mijankę Tak jak u Johanki na poletku
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Johanka77 19:14, 27 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No polecam
A zrób zdjęcie tego łuku, albo wrzuć je tu jeszcze raz.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 19:18, 27 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
AnnaCh napisał(a)
Muszę czymś brzozowo-dereniową obsadzić. Chcę w końcu wykorzystać te ice dance, a że tam dużo miejsca, to może spróbuję
Pasem przodem ice dance, strzałki zielone to byłby trzcinnik krótkowłosy (Stipa brachytricha) i różowe gwiazdki to rozchodniki.
przypomnę rośnie tam 5 doorenbosów, 5 dereni, w plecach żywopłoty z cisa, w rogu serb, dwa gracki i dwa (na razie) ciemierniki w pasie przyszłych ice dance. Może być?


A dobra! Mam!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
AnnaCh 19:25, 27 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Asia, kosiarka do ID to też jakiś pomysł
No kochana jesteś szybsza niż błyskawica Ja tu szukam, a Ty już masz

Tu jeszcze zeszłoroczne bez nasadzeń
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Johanka77 19:38, 27 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Powiem Ci, że na tyły tego łuku pasowało by coś wyższego.
A z przodu taki metrowy do półtora głeboki pas ID.

Ja na brzozowej mam miskanty variegata. Fajnie wyglądają z brzozami.
I przed nimi carexy ID mogą być super. Ja mam hakone Beni Kaze.

Tak dla inspiracji.



U mnie w tym roku ta rabata będzie powiększona.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
AnnaCh 19:44, 27 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Asia, posadziłam tam dzisiaj 4 trzcinniki krótkowłose, do tego w rogu i po lewej są gracki, wiem, że parzyście, ale tak wyszło, najwyżej się dosadzi. Początkowo też miałam tam sadzić te ID tylko przodem... Może zacznę jednak od przodu i w ogóle zobaczę na ile mi starczy tych ID
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Johanka77 20:12, 27 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Będzie fajnie! Gracki i trzcinniki krótkowłose tez fajnie

A o ID się nie martw, one się rozrastają jak gooopie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
AnnaCh 20:19, 28 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Johanko, miałam dziś powsadzać te ID, ale jak sobie pomyślałam o dzieleniu tego na pojedyńcze kłosy, lataniu z miarką, to aż mi słabo się zrobiło, zostawiłam na kolejny w miarę przyjazny pogodowo dzień
Dzisiaj cały dzięń byłam na zewnątrz, a jakby mało co widać
Jasiek był ze mną i odniosłam sukces, bo udało mi się zaciągnąć młodą moją do pomocy, była całą godzinę. Trochę pojeździła wertykulatorem i kosiarką, trochę grabiami, poodkurzała też chwilę kulki buksowe.
Co do kulek, to je pokulkowałam trochę, jak na moje umiejętności, to nie jest źle Jeszcze trochę i się może jakoś wyrównają Wszystkie zostały poodkurzane w środku z suchego, sąsiedzi na mnie patrzą jak na wariatkę nie od dziś
1/3 ogrodu zwertykulowana, byłoby dużo więcej, gdyby nie fakt, że kret zrobił zimą swoje i najpierw musiałam to wszystko rozgrabiać. A wertukulator idealnie nadaje się do rozbijania ziemi z kretowisk Tylko później wyglądałam jak górnik w kopalni, od razu pod prysznic, a ciuchy do pralki
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 20:13, 29 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pogoda mnie dzisiaj dobiła, a raczej moją głowę... Pęka od rana...
Nic nie zrobiłam, dobrze, że pomidorowa z wczoraj była, a w domu na propozycję zamówienia pizzy na drugie danie aż przyklasnęli
Jedynie co do południa jak mi trochę lepiej było popikowałam pomidorki, bo już błagały o to, mam 4 odmiany, ale nie wiem która jest która, były posiane rządkami, więc jedynie podpisałam teraz doniczki cyferkami, cobym równo rozdzieliła, jak się będę dzielić z mamą czy sąsiadką.
Posiałam sobie też jakieś kwiatki i żeby mnie ktoś zabił za choinkę nie pamiętałam jakie Przewertowałam nasionka i wyszło mi, że to musi być żeniszek meksykański, później sobie przypomniałam, że chciałam do donic w połączeniu ze stipą, której mi się pełno posiało po rabatach. Więc mam też popikowane żeniszki


A jeszcze jedno, wczoraj przy okazji cotygodniowych, ogromnych zakupów spożyczych kupiłam sobie nasionka ogórka śremskiego. Mam takie bio, tekturowe doniczki, bo wiem, że ogórek nie lubi przesadzania, kiedy go posiać do tych doniczek, żeby po 15 maja wynieść do gruntu? Chyba tak około 15 kwietnia, nie?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 20:45, 29 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pada śnieg, całą zimę nie było... Akurat teraz, jak zmieniłam opony, a z samego rana muszę jutro jechać do pracy i po nocnym przymrozku może być ślisko... Ech...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies