Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

makadamia 16:53, 31 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)
W obecnej sytuacji zazdroszczę tym, którzy mogą pracować zdalnie. Dobrze macie Aniu.
Też muszę się wziąć za trawnik ale jakoś w tym wszystkim nie mam werwy ani natchnienia. Przydał by się porządny kopniak w cztery litery


To zależy. Wobrażasz sobie, jak to jest, odbierać co chwila telefony służbowe, odpisywać na pilne maile, jednocześnie usiłując dopilnować jedno dziecko, żeby nie robiło błędów w ćwiczeniach, a drugie odganiać od starszego, żeby go z nudów nie zaczepiało? A jeszcze w międzyczasie trzeba ugotować (bo zamiast jednego obiadu trzeba dać trzy) i jeszcze po tym wszystkim posprzątać...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AnnaCh 11:50, 01 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Asiu bez reguł, w sumie to mogłabym wziąć opiekę na Jasia, bo mi przysługuje, ale w poczuciu obowiązku postanowiłam z M, że jakoś ogarniemy we dwoje pracę zdalną z domu i chałupę też jakoś ogarniemy
Dżuma podobno bije teraz rekordy popularności, we Francji sprzedano chyba wszystkie dostępne

Asiu od remontu, to dobre wyjście, jestem w stanie pracować i raz na tydzień podjechać na miejsce poogarniać tam gruzy Jakoś damy radę.
Trawnika zrobiłam tylko tak z 1/3, przez te kretowiska, nie wiem kiedy reszta? Może w sobotę?

Asiu podmiejska, na szczęście mój Jasiek w przedszkolu, a Marysia w liceum sama ogarnia, choć zrezygnowaliśmy z dodatkowego angielskiego on-line, bo ma tak dużo zajęć. Ogólnie w mojej Marysi szkole nauczyciele się do tego przyłożyli i mają sporo lekcji on-line. Mój M też nauczyciel, ogarnia zdalne nauczanie w dwóch szkołach muzycznych
Co do pracy z telefonem przy uchu i próby pacyfikacji wszystkich w domu, to doskonale Cię rozumiem, do tego te obiady... Ciągle głodni... Ale i tak wolę być w domu, niż w biurze, gdzie nie ma wyjścia czasem, musisz dotknąć klamki, iść do toalety, na drukarkę, po kawę do kuchni...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
tulucy 12:08, 01 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Moi mają zdalne na jakiejś aplikacji. Naprawdę online są z nauczycielem. większość przedmiotów mają raz w tygodniu, a polski i matmę dwa razy. Do tego jeszcze nauczyciele im wrzucają w tej aplikacji rożne pliki z zadaniami do zrobienia.
Generalnie ok, ale na cito załatwialiśmy Mani laptopa, bo na starym domowym sprzęcie nie ma kamerki i mikrofonu. A teraz Wojtkowi coś z jego kompem się stało i próbuję reanimować
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AnnaCh 19:45, 02 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Łucja, u nas na szczęście Jasio jeszcze nie potrzebuje swojego kompa, to dwa laptopy i jeden stacjonarny nam starczają i nie musimy się bić kto teraz w kolejce
Ogólnie to ta nauka zdalna jakoś u nas idzie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 19:49, 02 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wyszłam dziś na dwie godzinki
Podcięłam anabelle, grandiflory i derenie. Żywopłot cisowy trochę podcięty, fajne miśki sie robią. Wycięłam stare baty jeżyny, obciachałam hakuro i odkryłam, że ta ostatnia jest żywa tylko po jednej stronie. Niestety cała do wywałki.
Makusiu, jeżeli czytasz, a wierzę, że tak, to przepraszam... Walczyłam o nią, ale niestety... Ona już chyba dłużej nie chce u mnie być

Świdośliwa i pissardi jeszcze chwilkę


Piwonie wychodzą coraz odważniej i znalazłam szafirki w trzmielinie To te tulipanowe
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Kawa 11:12, 03 kwi 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
oo pissardi bardzo u ciebie do przodu! śś w podobnym stanie i u mnie a piwonia ledwo z ziemi wychodzi

śliczna wiosna
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AnnaCh 20:05, 04 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kamila, ŚŚ w podobnym stanie, w końcu z tego samego źródła
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 20:11, 04 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu, przyszłam do Ciebie te jarzaby zobaczyć
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 20:11, 04 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wczoraj po południu zwertykulowałam koło trawnikowe z tyłu
Przy niewybrednym słownictwie panów budowlańców za płotem... Co ja się nasłucham... Przynajmniej disco polo nie puszczają
Dodatkowo pożegnałam się ostatecznie z hakuro, została jej jedna żywa gałązka, zrobiłam więc ogrodowy tetris na rabacie, musiałam wykopać jedną piwonię, przesadziłąm ją bardziej do przodu, tawułkę do tyłu, a na rabacie dosadziłam budleję nanho blue, która od 3 lat rosła mi w warzywniaku, zabierając praktycznie jedną skrzynię, już myślałam, że z nią też się pożegnam... Zobaczymy jak to będzie jak wszystko podrośnie Trzcinniki też są tu tymczasowo, bo mają iść kiedyś na rabatę przed basen, jako jego przesłona

Zdjęcie z cyklu było i jest
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 20:15, 04 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Magda, np. TU SĄ

A TU jesienią
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies