Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Alicja169 18:17, 10 paź 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Na dzisiaj już koniec. Pewnie nie szybko będzie okazja uchwycić tegoroczne rarytasy, zapadam w jesienno- zimowy sen
Chyba, że uporządkuję ten chaos w ogr.zim.

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mala_Mi 21:49, 16 paź 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Szkoda że dalie już wymroziło Dawały kolor w ogrodzie.

Ale zaczyna się liściopad wiec cytując klasyka sorki taki mamy klimat
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Martka 21:57, 16 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Alicja169 napisał(a)

A to mojego autorstwa kompozycja jesienna.



Alicjo, bardzo ładna akcenty daje tu ... czyżby jarmuż?j J
Jeszcze kilka przed nami słonecznych dni w ogrodzie na sen zimowy przyjdzie czas
Pozdrawiam!
Milka 07:01, 17 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Alicja169 napisał(a)
Duże drzewo "Beniaminka" też czeka na stosowną miejscówkę


W ogr.zim. ciasno, jeszcze trzeba zorganizować nowe stanowiska.

Dwa duże oleandry, jeden przycięłam w 1/3, drugi ma pąki kwiatowe i szkoda mi ciąć.

Gaura w donicy, co z nią zrobić?


Witaj Alu.
Patrząc na ogró zimowy, czuję się, jak w innym świecie. Masz bogactwo i w ogrodzie i tu.
U mnie tez były 3 dni z mrozem, ale jakoś część dalii oberwał na jednym krzaku, że nadal kwitną. Ale u mnie są tylko 4 sztuki, po wykopkach moich psów
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Alicja169 13:25, 17 paź 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mala_Mi napisał(a)
Szkoda że dalie już wymroziło Dawały kolor w ogrodzie.

Ale zaczyna się liściopad wiec cytując klasyka sorki taki mamy klimat


Witaj Aniu, niestety dalie a właściwie bulwy, już schną i czekają na oczyszczenie i przeniesienie do piwnicy. Zrobiło się pusto na rabatach, coraz rzadziej wybieram się do ogrodu.
Szkoda tej jesieni, mogłaby być aż do grudnia

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 13:34, 17 paź 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Martka napisał(a)


Alicjo, bardzo ładna akcenty daje tu ... czyżby jarmuż?j J
Jeszcze kilka przed nami słonecznych dni w ogrodzie na sen zimowy przyjdzie czas
Pozdrawiam!


Martuś, jarmuż posadziłam (z własnego siewu) tu i tam na rabatach. Wszędzie doskonale wypełnia przestrzeń i daje intrygujący kontrast, również w kompozycjach.
Lubię go, ale do jedzenia nie ma zbyt wielu chętnych, chociaż doceniam jego znakomite walory.
Gdyby w kompozycjach utrzymał się dłużej, miałabym go wszędzie
Szczególnie ten purpurowy kolor jest superancki, polecam wysianie go wiosną a potem już tylko ..tu i tam wsadzamy gdzie fantazja poniesie.
Słoneczka!
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 13:50, 17 paź 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Milka napisał(a)

Witaj Alu.
Patrząc na ogró zimowy, czuję się, jak w innym świecie. Masz bogactwo i w ogrodzie i tu.
U mnie tez były 3 dni z mrozem, ale jakoś część dalii oberwał na jednym krzaku, że nadal kwitną. Ale u mnie są tylko 4 sztuki, po wykopkach moich psów


Wiesz Irenko, zdjęcia tego nie pokazują, ale mam takie miejsce w ogrodzie zimowym gdzie codziennie siadam z poranną kawą, jak jest chłodniej zarzucam lekki kocyk, wzrok ustawiam na to co zielone za oknem, a jak znudzi mnie ten widok, to przenoszę wzrok na zieleń w środku. Dostrzegam wtedy jaka jest kondycja roślin, co trzeba zaopiekować, co przyciąć a nawet niekiedy wyrzucić.
Zawsze jest coś do zrobienia po wypiciu kawy
Taka to jest moja greenterapia na dzień dobry

Niestety nowych fotek brak, a za oknem dziś ponuro, szaro, depresyjnie.
Już myślę o tych słonecznych plażach, z których właśnie wrócili przyjaciele.
Tobie słoneczka!!
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mirka 18:23, 19 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Alicja Gaurę w donicy zadołuj i posyp liśćmi lub korą na to połóż igliwie i gałązek nie obcinaj . Dopiero wiosną jak będziesz widziała młode listki to zdejmij okrycie i przytnij. Moja tak tę zimę przetrwała.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Milka 07:03, 20 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Alicja169 napisał(a)


Wiesz Irenko, zdjęcia tego nie pokazują, ale mam takie miejsce w ogrodzie zimowym gdzie codziennie siadam z poranną kawą, jak jest chłodniej zarzucam lekki kocyk, wzrok ustawiam na to co zielone za oknem, a jak znudzi mnie ten widok, to przenoszę wzrok na zieleń w środku. Dostrzegam wtedy jaka jest kondycja roślin, co trzeba zaopiekować, co przyciąć a nawet niekiedy wyrzucić.
Zawsze jest coś do zrobienia po wypiciu kawy
Taka to jest moja greenterapia na dzień dobry

Niestety nowych fotek brak, a za oknem dziś ponuro, szaro, depresyjnie.
Już myślę o tych słonecznych plażach, z których właśnie wrócili przyjaciele.
Tobie słoneczka!!

Alu, fajny taki relaks z kawą.
Zdrowie to nr 1, więc na spokojnie, wbrew pozorom, rośliny to twardziele.
A ja zaczynam lubić te szaro-bure dni, mają w sobie moc wspomnień, przemyśleń, chwilę wytchnienia. Może to moja wymówka, aby nie iść tyrać.

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Alicja169 21:59, 20 paź 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mirka napisał(a)
Alicja Gaurę w donicy zadołuj i posyp liśćmi lub korą na to połóż igliwie i gałązek nie obcinaj . Dopiero wiosną jak będziesz widziała młode listki to zdejmij okrycie i przytnij. Moja tak tę zimę przetrwała.


Mirka, dobry pomysł podpowiadasz, dzięki. Problem w tym, że mam tę Gaurę w liczbie 2 sztuk w dużej donicy, ale pomyślę jak logistycznie to wykonać. Dobrze, że pogoda nadal dobra, można szaleć w ogrodzie ha ha już siebie widzę

A to moja Gaura , wprawdzie zasłania ją dominująca kordylina, ale kwiatki pod nią to właśnie nadal kwitnąca gaura.

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies