Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jest ten kawałek ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jest ten kawałek ogrodu

aga_podlasie 02:41, 06 lip 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Nie wiem, bo trochę mnie tam nie było. Właśnie wracam z wakacji i trochę się boję, co tam zastanę
Ale był pod dobrą opieką, to może nie jest źle
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
waldek727 03:35, 06 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
aga_podlasie napisał(a)

Martwi mnie kolor tych hortensji, robią się coraz jaśniejsze. Podlewałam je dwa razy magiczną siłą do hortensji i nie widzę efektów.


Aga.
Chlorofil jest barwnikiem fotosyntetycznym. Tak reagują rośliny które w środowisku naturalnym rosną w strefie bardziej zacienionej. Procesu przenikania odpowiedniej długości fal światła nie zmienisz minerałami zawartymi w nawozie. Proponuję zmianę stanowiska a problem rozwiąże się sam.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
aga_podlasie 03:46, 06 lip 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Dziękuję Ci Waldku za wizytę i za odpowiedź. Bardzo sobie cenię Twoje porady, które napotykam w wielu wątkach. Masz rację, miejsce jest zbyt słoneczne, na razie brakuje cienia w moim ogrodzie. Przestanę je tak mocno zasilać, skoro nie jest to niedobór minerałów. Już w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać czy ich nie przenawoziłam
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
jona 18:24, 06 lip 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
aga_podlasie napisał(a)
Specjalnie dla Joasi, pastella w całej okazałości


Prawie tak samo obsypany pączkami artemis


[/img]


Bardzo ładny krzaczek Pastelli . I pączków ma zatrzęsienie, będzie długo kwitła

I Artemis też mi się podoba . Pachnie?
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
aga_podlasie 23:22, 06 lip 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Artemis pachnie delikatnie, ale Pastella ładniej i mocniej. Dziś już Pastella wygląda tak:


Zakwitła pierwsza jeżówka. Podobają mi się jej kwiaty, ale w ubiegłym roku kwitła dość krótko. Mam nadzieję, że w tym będzie inaczej.


I widoczna z daleka plama koloru, dzięki róży okrywowej Swany.


Ogólnie po powrocie z urlopu bilans zysków i strat jest zdecydowanie dodatni. Dopiero po dłuższej nieobecności widać jak rośliny urosły. Jak się patrzy na nie dwa razy dziennie to tego nie widać Upały wszystkie kwiaty dzielnie zniosły. Niestety pięknie rosną nie tylko te chciane. Resztę urlopu spędzę na pieleniu
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
aga_podlasie 23:27, 06 lip 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
I dla odmiany liliowo



____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
bozga 23:58, 06 lip 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Różyczki bardzo ładne. Artemis sobie niedawno kupiłam ale jeszcze nie zdecydowałam gdzie ją posadzić, Pastella bardzo ładna i już mi chodzi po głowie . Co do koloru liści hortensji nie do końca zgadzam się z Waldkiem, nie może chodzić tylko o stanowisko, żadna z moich hortensji rosnących w pełnym słońcu aż tak nie żółknie,liście też ma dziwnie drobne, coś musi być nie tak w glebie, obejrzyj też dokładnie liście pod spodem. Ja jesienią bym je wykopała i jeszcze raz przygotowała podłoże.
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
jona 13:01, 07 lip 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
aga_podlasie napisał(a)
Artemis pachnie delikatnie, ale Pastella ładniej i mocniej. Dziś już Pastella wygląda tak:




Kwitnie ślicznie . Zdaje się, że kupię
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
aga_podlasie 21:43, 09 lip 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Wczoraj miałam kryzys ogrodowy. Nachodzi mnie taki co roku, kiedy z niczego nie jestem zadowolona, mam wrażenie, że spędzam życie na pieleniu zamiast na cieszeniu się ogrodem i ostatecznie mam myśl, żeby wszystko zabetonować i mieć z głowy. Ale dziś spojrzałam na wszystko inaczej, zgodnie z hasłem "powstań, popraw koronę i zasuwaj" i zabrałam się do roboty. Aż tu nagle przychodzi mąż i pyta czy nie potrzebuję trochę betonu, bo mu trochę zostało a robi konstrukcję pod taras. No a gdzie on był wczoraj z tym swoim betonem kiedy go potrzebowałam? Ale wiadomo, beton, która dziewczyna nie potrzebuje betonu? Szybko przemyślałam do czego mogę go wykorzystać i od jutra bawię się w murarza. Jak mi wyjdzie to pokażę a jak nie to zapomnimy o sprawie
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
aga_podlasie 23:02, 09 lip 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Pocztówka z wakacji


My przycinamy bukszpany, cisy, trzmielinę, a niektórzy...rozmaryn. Jak tam pachnie




____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies