Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U "Zielonej" Ogrodniczki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

U "Zielonej" Ogrodniczki :)

anna_p_k 07:51, 29 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
jak chcesz mieć trzy pasy to od domu możesz dać sobie ten bukszpan żeby nie zasłonił pozostałej kompozycji, później tawułki i trzmielina
____________________
Ogródowe-początki
ana_art 11:20, 29 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
tak na bardzo szybko, to ja bym środek wyżwirowała tylko nie prostymi liniami i dała w nim kilka kulek o różnej wielkości a po obu stronach dała nasadzenia dywanowe, trzmielinę i np turzyce, wszystkie będą zimozielone i elegankie jak na front przystało.


____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
IzaK 11:44, 29 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Jakie fajne malunki i kolejny projekcik do przemyślenia...
Powiadasz turzyce? Ich nie brałam pod uwagę w tym miejscu... W sumie miałoby to ręcę i nogi bo wszystkie pasy byłyby zimozielone...
Nie macie pojęcia jak ciężko się zdecydować... spędza mi to sen z powiek...
a może tu nie ma co analizować tylko po prostu zacząć sadzić i już nie marudzić
Dziękuję Ci ANA



aaaaaaa ale się ciesze, że mi doradzacie... - wszystkim pięknie dziękuję
Rumianku, Aniu rzeczywiście zamawianie z neta jest ryzykowne, ale cena niezła... no nic muszę poszukać na swoim terenie innych szkółek... wbrew pozorom wcale nie ma ich dużo... blisko siebie mam dwie... w jednej ceny przystępne, ale ubogi wybór natomiast w drugiej ceny z kosmosu...
Chyba trza będzie udać się w dłuższą podróż i na zakupy hurtowe

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Wieloszka 11:55, 29 kwi 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
IzaK napisał(a)
No właśnie Ewuniu... wracam do Twojej koncepcji...
Ale myślisz, żeby rozsypać te kulki na całej rabacie pod wiśniami, czy tak jak proponuje Wieloszka tylko w jednym pasie? A w pozostałych pasach wiadomo tawułki i trzmielina, tylko czy to się komponować będzie
Ech...
Idę "pooglądać" Little Champion'i 'Mecka

Dziewczyny zaryzykowałybyście zamówienie bukszpanów przez net? Ktoś tak zamawiał? U nas kula taka do 5ocm kosztuje ok 100zł Nie mam porównania czy to dużo, czy mało...

Iza, ale ja nie proponowałam w jednym pasie=rzędzie, tylko rozrzucone, ale w pasie=polu, które było zaplanowane na środku tej rabaty, tak jak to później naszkicowała Ana I w pozostałych pasach=polach dałabym coś bardziej "rozwichrzonego", czyli nie tawuły, bo one najładniej wyglądają cięte w kule. Za dużo kulek by było. A tak a propos tawuł - tawułki, to zupełnie inne rośliny
Kula za 100zł to dużo, ale czasem warto tyle zapłacić, jeśli jest idealna. Tańszym rozwiązaniem jest znalezienie plantacji - jak ta pod Wrocławiem, gdzie za 10-15zł kupujemy ogromne krzaki na obwódki, a niektóre nadają się do formowania w kulki. Nie są idealne przez pierwsze 2 lata, ale cena za jakość Poszukaj więc na tablicy lub all w swojej okolicy, może znajdziesz taniej.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
IzaK 12:12, 29 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Wieloszko ja się źle wyraziłam... zrozumiałam o co Tobie chodzi, ale mam problem z wysławianiem się chyba miałam na myśli rozrzucone w jednym pasie czyli w środkowym polu... Rany... piszę jak ostatnia oferma
Kajam się... z tego moje niezrozumiałego pisania wychodzą różne kfiaaatki

Zazdroszczę Wam tych plantacji pod Wrocławiem... mieszkam na drugim końcu Polski - już szukałam na all, olx nic nie znalazłam - ale nie ustaję w swych poszukiwaniach...

Napisałam tawułki, żeby było zdrobniale... haha a wyszło jak wyszło... nawet nie pomyślałam, że to mogą być dwie inne rośliny - teraz z pewnością zapamiętam...
Do końca mych dni będę się uczyć

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
IzaK 12:13, 29 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
W sumie ja to się już może nie będę odzywać bo wstyd
i zedytowałam sobie profil... teraz wiadomo w której części PL mieszkam
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
ana_art 12:36, 29 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Iza jeśli chcesz kupować byliny internetowo to pewna osobą jest Marta- Finka ona ma szkółkę i można kupować u niej w ciemno
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
IzaK 12:39, 29 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
ana_art napisał(a)
Iza jeśli chcesz kupować byliny internetowo to pewna osobą jest Marta- Finka ona ma szkółkę i można kupować u niej w ciemno


O!!! świetnie bardzo dziękuję za informację ...
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
ana_art 12:40, 29 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
tutaj masz do niej namiar https://www.facebook.com/zielony.punkt?fref=ts
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
IzaK 12:41, 29 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
ana_art napisał(a)
tutaj masz do niej namiar https://www.facebook.com/zielony.punkt?fref=ts



dziekuję
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies