Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U "Zielonej" Ogrodniczki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

U "Zielonej" Ogrodniczki :)

IzaK 21:15, 03 maj 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Cześć Kasiu - miło mi Cię u siebie gościć i dziękuję za cenną opinię...
W tym tygodniu będę działać... podzielę rabatę na 3 części i posadzę choćby te trzmieliny... muszę znaleźć jakieś dobre miejsce, gdzie mogłabym tanio kupić bukszpany i trawki, których w naszych szkółkach malutko...
I chyba faktycznie pokuszę się o to by poszukać ładnych rozrośniętych krzaczków buksików i je przytnę...
Ostatnio jestem w niedoczasie... jakoś nie mogę się "ogarnąć"
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
anna_p_k 13:00, 04 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
szukaj, szukaj i wsadzaj
____________________
Ogródowe-początki
Efffa 13:02, 04 maj 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Pomysł Anety super, ja bym sie juz nie zastanawiała tylko sadziła!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
IzaK 14:00, 04 maj 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Efffa napisał(a)
Pomysł Anety super, ja bym sie juz nie zastanawiała tylko sadziła!


Effo nie będę się zastanawiać już... wsadzę tak jak proponuje Aneta...
tyle, że bukszpany pewnie będą musiały troszkę poczekać, niestety inne wydatki czekają..
jakaś niemoc mnie dopadła, ale też jakiś dołek... to chyba przez tę pogodę zmienną... brakuje mi ciepła i słońca :/

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
IzaK 14:01, 04 maj 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
anna_p_k napisał(a)
szukaj, szukaj i wsadzaj


tak jest
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Gardenarium 10:29, 05 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ana_art napisał(a)

Z całym szacunkiem dla Danusi, ale zastanawia mnie dlaczego ostatnio tak bardzo krytykuje to co do tej pory polecała... kulki, stożki, obwódki, srebrne kulki do niedawna były super teraz wywołują odruch wymiotny...


Dlatego że czy pasują czy nie, każdy sadzi to samo. Każdy ma srebrne kulki, prawie, mam nadzieję, że Ty nie masz. Żeby aż wymiotny to chyba przesada lekka. Kulki stożki, stożki kulki. Dowolna konfiguracja. W jedna stronę i na odwrót. Dlatego. Po prostu każdy ogród zaczyna wyglądać tak samo. A nie o to mi chodziło w Ogrodowisku, chciałam aby każdy odnalazł własny styl, a nie w ciemno kopiował kulki i stożki.

A potem trawki, a tulipany obowiązkowo., czarne, białe i burgundowe.

Teraz to prawie każdy jest ekspertem od kulek. A co więcej, ekspertem od projektowania i dobrze, o to mi chodziło, ale nie powielajcie po prostu tego samego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
IzaK 14:33, 05 maj 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Ależ się u mnie wywołała dyskusja... aż mi ciary przeszły...

Pani Danusiu - rozumiem Pani punkt widzenia... chciałaby Pani, żeby każdy z ogrodów był niepowtarzalny, zjawiskowy, żeby tworzony był z pasją i dbałością o każdy szczegół A czasami trudno laikowi "zebrać" i zestawić to co chce się posadzić w piękną kompozycję... Pani to potrafi inni ogrodowicze starsi stażem również - ja chciałabym się tego nauczyć

Stąd pewnie to naśladownictwo... ale przyzna Pani, że jednak powoduje to, że w ogrodach zaczyna panować ład, porządek, ze cieszy oko... to chyba lepsze niż sadzenie wszystkiego na kupie, w jednym miejscu i po jednej sztuce każdej z roślin a do tego na środku krasnal - nie obrażając oczywiście właścicieli krasnali

Nawet jeżeli jakiś fragment został skopiowany to z pewnością te ogrody nie wyglądają wszędzie tak samo... Mają inny kształt rabat, inne nasadzenia, inny zestaw roślin itd, itp...
Jak we wszystkim i w ogrodach panuje jakaś tam moda... no tacy jesteśmy już... prawie w każdym domu na parapecie stoi storczyk to też uleganie pewnego rodzaju modzie...

No nic... trochę czuję się zażenowana... może i mój pomysł ze stożkiem był idiotyczny no ale próbowałam swoich marnych sił...

Wiem jedno, że nie robię swojego ogrodu po to, by z kimś rywalizować... robie go dla siebie, po to by czuć się w nim dobrze... i zanim mój ogród nabierze takich kształtów, jakbym chciała minie kilka, kilkanaście lat.

Tymczasem na dzisiaj zaplanowałam posadzenie na skrajach rabaty jednak tawuł i trzmielin, co posadzę w środku nie wiem... Może coś mi do głowy wpadnie i nie będzie to kopią czyjegoś, ogrodowiskowego ogrodu

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
anna_p_k 15:00, 05 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
hmm myśle, że każdy jednak tworzy ogród z roślin które mu sie podobają, bynajmniej mam taką nadzieję lubię bukszpany lubię żurawki i nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez nich, może tu na ogrodowisku rzeczywiście nastała moda bukszpanowa itp. ale patrząc na ogrody w mojej okolicy to żaden nie jest zbliżony do tych tu na forum hmmm w okolicy nikt nie ma bukszpanów ani jednego jak i również zero żurawek, może na forum logują się ludzie ze względu na chęć uprawy podobnych roślin.
____________________
Ogródowe-początki
IzaK 15:51, 05 maj 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
anna_p_k napisał(a)
ale patrząc na ogrody w mojej okolicy to żaden nie jest zbliżony do tych tu na forum hmmm w okolicy nikt nie ma bukszpanów ani jednego jak i również zero żurawek,


w moich okolicach tez nie ma ogrodowiskowych ogrodów...
może stąd ta chęć posiadania choć skrawka czegoś pięknego...

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Efffa 16:01, 05 maj 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Danusia, no właśnie, w jednym z wątków niedawno pisałaś, że masz pomysł na ogród,którego jeszcze nie pokazałaś na Ogrodowisku, może uchylisz rąbka tajemnicy, strasznie ciekawa jestem co ciekawego wymyśliłaś!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies