Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U "Zielonej" Ogrodniczki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

U "Zielonej" Ogrodniczki :)

IzaK 23:05, 26 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Wieloszka napisał(a)
Iza, pytałaś u mnie - kora czy żwirek pod umbrami. Wg mnie, na rabacie otoczonej dookoła brukiem, najładniej będzie wyglądał żwirek. Jedynym problemem będzie usunięcie z niego jesienią liści tawuł, ale to tylko raz w roku, dasz radę


Agnieszko dziękuję za opinię... żwirek mi się ostał więc pewnie go wykorzystam
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Efffa 11:01, 27 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
A co do kosodrzewiny to ja bym jej nie sadziła, bo ona sie szybko starzeje i trzeba wyrzucic, czytałam to kiedys na O.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Wieloszka 11:19, 27 kwi 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Efffa napisał(a)
A co do kosodrzewiny to ja bym jej nie sadziła, bo ona sie szybko starzeje i trzeba wyrzucic, czytałam to kiedys na O.

Tak??? Mam 5 lat i jeszcze się nie zestarzała
Iza, może na froncie, jako miejscu reprezentacyjnym bardzo, zamiast kosodrzewiny posadź kulki bukszpanowe? tak rozrzucone w tym pasie, gdzie planowałaś kosodrzewiny. Masz dostęp do kulek? Bo to na pewno bardziej kosztowne rozwiązanie.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
IzaK 11:28, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Dziewczyny super, że piszecie... takiej dyskusji potrzebowałam
Wczoraj nawet z Eweliną rozmawiałam na privie, że mnie "kręcą" kulki i niekoniecznie bukszpanowe... Gdzieś wyżej nawet pytałam, czy nie byłoby fajnie podsadzić umbrelek tujami w kształcie kul: danice, woodwardi nie pamiętam innych nazw?
Z pewnością ogromne wrażenie zrobiłyby kule bukszpanowe i tak sobie nawet myślałam o różnych ich wielkościach...
Nie skupiałam swojej uwagi na buksikach musiałabym poszukacu siebie, czy są i w jakiej cenie.

Wstawię kilka zdjęć, które mnie urzekły:

https://pl.pinterest.com/pin/422916221230789348/

https://pl.pinterest.com/pin/557672366335113275/

https://pl.pinterest.com/pin/557672366335113379/

I między nimi nasadzić jesienią mnóstwo tulipanów i czosnków, a latem jakieś trawki mogłyby się kołysać...

Z drugiej strony może to nie pasuje... widzicie jakie dylematy...
sąsiedzi nie rozumieją dlaczego jezcze nie sadzę, tego co kupiłam

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
IzaK 21:00, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
U mnie dzisiaj trochę popadało...
ale zdążyłam podzielić trawki carex ice dance i wsadzić na rabatę z hortensjami...
Kupiłam dwie doniczki, dosyć mocno rozrośnięte były, więc udało mi się zrobić 7 fajnych, dużych sadzonek... mam nadzieję, że się przyjmą
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
EwaG 08:02, 28 kwi 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
A ja od początku Ci proponowałam kulki .

Niestety najlepiej wyglądają te bukszpanowe.

Z żywotników: żywotnik zachodni 'Little Champion', żywotnik zachodni 'Mecki'.Trzeba je też kształtować (osobiście za Danicą nie przepadam).

Można też kosodrzewiny kształtowac w kulę poprzez uszcykiwanie przyrostów tzw. fajek.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
rumiankowa 08:13, 28 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Kulki fajnie wyglądają mi osobiście podobają się bukszpanowe i thuje Miriam myślę, że to także mogłoby u Ciebie się sprawdzić.
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
IzaK 09:31, 28 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
No właśnie Ewuniu... wracam do Twojej koncepcji...
Ale myślisz, żeby rozsypać te kulki na całej rabacie pod wiśniami, czy tak jak proponuje Wieloszka tylko w jednym pasie? A w pozostałych pasach wiadomo tawułki i trzmielina, tylko czy to się komponować będzie
Ech...
Idę "pooglądać" Little Champion'i 'Mecka

Dziewczyny zaryzykowałybyście zamówienie bukszpanów przez net? Ktoś tak zamawiał? U nas kula taka do 5ocm kosztuje ok 100zł Nie mam porównania czy to dużo, czy mało...
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
rumiankowa 09:40, 28 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Ja zamawiałam kiedyś bukszpany z all, ale takie mikroskopijne sadzoneczki na obwódkę. Były ok, choć maleństwa, to każde z porządnymi korzonkami i prawie wszystkie się przyjęły. Większych nie zamawiałam. Kulkę wolałabym chyba kupić w szkółce, przynajmniej dokładnie widzisz kształt itd.
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
anna_p_k 07:45, 29 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
lubie kulki bukszpanowe poszukaj sobie inne szkółki np. u mnie w sklepie ogrodniczym kula która mam przed domem na rabacie kosztowała 50 zł ale ciut mniejszą kupiłam u mnie na rynku od jakieś Pani co co chyba ma szkółkę nawet sie nie zpaytałam ale jest co tydzień kupiłam za 15 zł
____________________
Ogródowe-początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies