Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sielsko - anielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Sielsko - anielsko

agaott 06:18, 11 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Dzisiaj biorę się za przód ogrodu. Coś co jeszcze w ogóle nie było ruszane a strasznie mnie denerwuje. Na razie plan mam co do części. Reszta będzie się tworzyła na bieżąco.
Właśnie za chwilę jadę zwiedzać szkółki - te troszeczkę dalej od mojego miejsca zamieszkania.
A tym chciałabym się zająć:







Trawa - wiem -okropna.
Dopiero co popryskana na chwasty, totalnie spalona przez słońce. Ogólnie - zaniedbana. I za to też muszę się wziąć.
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
aga_podlasie 09:23, 11 wrz 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Ale będzie pole do popisu, już nie mogę się doczekać
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
jona 10:37, 12 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Też ciekawa jestem co tu pięknego powstanie?
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
agaott 09:18, 13 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Jak ja się wczoraj narobiłam
Przydało by się kilku chłopów, od razu lepiej by poszło.

Ale od początku.
O tym, że próbuję zagospodarować przód ogrodu - już wiecie. Niestety z większością prac jestem sama. Chociaż wczoraj dzielnie pomagała mi cała rodzinka a przede wszystkim mąż (co się nie tak często zdarza).
Zaczęłam w piątek. I oczywiście jak to u mnie bywa - od d... strony.
Czyli od zakupów
Ale na usprawiedliwienie dodam, że pożyczyłam większy samochód i chciałam go maksymalnie wykorzystać.
Tak więc pozwiedzałam pobliskie i trochę dalsze szkółki.
Oj różnie jest w tych miejscach. Od super obsługi z dużą wiedzą, lub przynajmniej z bardzo miłym podejściem po niezbyt fajne miejsca. Już nie wspomnę o asortymencie i cenach.Dobrze mieć jakieś pojęcie gdzie warto kupować a gdzie lepiej sobie darować.
Ale wracając do rzeczy. Kupiłam dużo, wydałam jeszcze więcej ale jak już roślinki wypakowałam to się jakoś skromnie zrobiło.
Ale i tak z zakupów jestem zadowolona.
Teraz tylko wszystko wsadzić do ziemi. A z tym nie będzie już tak łatwo






Udało mi się kupić ładne cisy pospolite - na żywopłot, wiadomo - tuje szmaragdy ,barbanty i Aurea Nana, kilka trawek, żurawki, brunery, świerki serbskie (malutkie), rozchodniki, derenie i inne.

A, że później zahaczyłam z potomstwem o basen - wpadłam na małe zakupy do Biedronki:

____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
agaott 09:31, 13 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Sadzenie zaczęłam - od porządków. Strasznie denerwowały mnie jałowce w ceglanej skrzyni. To przedłużenie małego murku podtrzymującego skarpę przed domem. Kiedyś z braku laku posadziliśmy w niej to co akurat mieliśmy. Czyli jałowce, migdałka, jakąś tuję.
Oczywiście wszystko strasznie się rozrosło a niektóre zaczęły żółknąć.
Poobcinałam gałęzie i próbowałam wytachać korzenie. Nierealne !!!
Mąż wpadł na genialny pomysł i podwiązał je linką do samochodu. Wyszarpał jeden korzeń. Przy drugim linka się zerwała. I tyle . Musze pomyśleć jak się tego ustrojstwa pozbyć.
Wykopałam też migdałka, który był już tak biedny, że aż żal. Będzie miał inne miejsce.
Na razie nie mam pomysłu co w tej skrzyni posadzić. Zastanawiałam się nad dereniem Kousa bo bardzo mi się podoba - ale cena powala.





____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
agaott 09:40, 13 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Potem wytyczyłam miejsce pod ścieżkę:



Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale obok skrzyni mam studzienkę, w której gromadzi się woda z drenażu domu, do wykorzystania w ogrodzie
Chciałam to jakoś zasłonić. I powstało coś takiego:



____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
AnnaCh 10:01, 13 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Super wyszło z tą studnią
Ja mam taki brzydki dekiel od butli z gazem i chyba też muszę coś tam wymyślić
A zakupy duże i fajne
____________________
Ania - Malutki pod lasem
jona 10:26, 13 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
agaott napisał(a)
Jak ja się wczoraj narobiłam
Przydało by się kilku chłopów, od razu lepiej by poszło.

Kupiłam dużo, wydałam jeszcze więcej ale jak już roślinki wypakowałam to się jakoś skromnie zrobiło.
Ale i tak z zakupów jestem zadowolona.
Teraz tylko wszystko wsadzić do ziemi. A z tym nie będzie już tak łatwo






\


Aga, Ty to nazywasz skromnymi zakupami?!!!

Bardzo podoba mi się pomysł wkomponowania studni :
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
agaott 16:06, 13 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Powiem Wam jeszcze, że chciałabym zrobić na tej studni podest drewniany, taki na wymiar - żeby było bardziej naturalnie. Tylko muszę "złapać" naszego znajomego stolarza.
A jeszcze jedno- przed bukszpanami w żwirku są lawendy. Z braku laku posadziłam te, które już miałam. Takie marniutkie. Ale mam zamiar dosadzić więcej, tak,żeby w sezonie zrobić niebieską masę.



Nie mogę się przekonać do ścieżki. Strasznie mnie denerwuje. Za bardzo razi w oczy. Znając życie jutro spróbuję jak to będzie wyglądało z korą. Zobaczymy.



A wczoraj zaznaczyłam kontury gdzie będą rabaty:



Zaznaczyłam i zaczęłam wrzosowisko.





Wydawało mi się, że kupiłam masę wrzosów. A tu bida - trzeba jeszcze raz do sklepu.
Chociaż najpierw zastanowię się, czy nIe wykorzystać jakiś roślin, które już mam w innej części ogrodu. Mam min funkie ale teraz niezbyt ładnie wyglądają (spalone przez słońce).

W rogach działki staną perukowce bordowy i żółty. Zrobią ładną "masę" bo są już trochę rozrośnięte. A reszta to zobaczymy

Niestety wszystko robimy ręcznie. Usuwanie darni to tragedia. Niby coś popadało ale powyżej 5 cm w głąb już jest skała. U nas jest glina i strasznie ciężko się kopie. A od poniedziałku jestem w ogrodzie sama, bez jakiejkolwiek pomocy Ciekawe czy cokolwiek uda mi się zrobić.
Cały teren jest na lekkiej skarpie. Z jednej strony - fajny efekt, z drugiej o wiele trudniejszy teren.
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
agaott 16:09, 13 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
jona napisał(a)


Aga, Ty to nazywasz skromnymi zakupami?!!!

Bardzo podoba mi się pomysł wkomponowania studni :


Joasiu jak to wszystko było w samochodzie - to wydawało się dużo więcej. Zwłaszcza, że różne rośliny były kupowane w różnych szkółkach. Nie wspominając o tym jak "bolał" portfel.

A jak już to wszystko wypakowałam - to jakoś tak mało się tego zrobiło.
Ale to dlatego, że rośliny nie są bardzo rozrośnięte.
Trudno, najwyżej dłużej poczekam na efekt

Pozdrawiam
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies