Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sielsko - anielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Sielsko - anielsko

Mira104 15:14, 26 lip 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Dzięki jutro idę do sąsiada na pokrzywy, powiedz mi np. na wiadro wody ile tych pokrzyw dajesz? Skrzyp też nie problem bo na polach jest go sporo
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
waldek727 16:42, 26 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
agaott napisał(a)

Pomidory są z moich sadzonek. Robiłam pierwszy raz w życiu i co tu dużo mówić - były paskudne. Wsadziłam je do ziemi bardzo szybko bo po długim, majowym weekendzie. Specjalnie - pomyślałam, że i tak z nich nic nie będzie i albo się "wezmą" albo wszystkie wyrzucam i będę miała czas na kupno nowych sadzonek. Pierwszy raz w życiu zrobiłam gnojówkę z pokrzyw i ambitnie podlewałam. I stało się - nie dość, że wszystkie się przyjęły to jeszcze tak się rozrosły, że musiałam przesadzać.

A to mój ulubieniec:
Naliczyłam 30 owocków


Ja sądziłem, że te preparaty roślinne czy też wyciągi z kompostu to jakaś ściema. Taki trend ,,eko" którym można zaimponować innym, że o ogród dba się bez używania szkodliwych środków chemicznych. Co prawda nie są to trzy pomidory wielkości melona o smaku saletry amonowej, ale ja zdecydowanie wolałbym tą trzydziestoowocową kiść naturalnie wykształconych i wybarwionych pomidorków ,,pachnących krzaczkiem".
Widzisz Agnieszko ile ten ,,pierwszy raz w życiu" niesie ze sobą niespodzianek?
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Margarete 13:51, 26 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
agaott napisał(a)
Właśnie wróciłam z ogrodu.
Deszcz mnie przegonił.
Ale już prawie kończę "otoczenie" warzywniaków górnych tzn kładę ambitnie płytki i robię dodatkową rabatę z roślinami wiejskimi]. Rośliny rosną jak szalone. Jak skoszę trawę (dzisiaj nie zdążyłam) to cyknę zdjęcia. Powiem szczerze, że uwielbiam te moje skrzynie. Bardzo łatwo zadbać o porządek, plewienie to chwila moment, no i ciekawie to wygląda

Wczoraj wpadła mi w ręce książka Paulo Coelho "Miłość - myśli zebrane". Lubię tego pisarza, choć wiele osób uważa go za komercyjnego. Mi odpowiada stylem i mądrością.
Ale do rzeczy. Był tam taki oto fragment z książki "Brida":
"Są jeszcze ogrodnicy...
Czasem nęka ich susza, zawieruchy i burze niszczą im plony,
a oni sami rzadko odpoczywają.
Ale w przeciwieństwie do budowli,
ogród nigdy nie przestaje rosnąć,
dzięki czemu życie ogrodnika jest jedną wielką przygodą"

Podpisuję się pod tym obiema rękoma i nogami też


Swietny ten cytat z Coelho......pozwolisz że sobie skopiuję
Nie przywitałam sie jeszcze,
trafiłam do ciebie po twoim watku o pałacach Dolnego Śląska, ja tez jestem taka "powsinoga" i lubie ogladać w Polsce , czasem tez za granica ciekawe miejsca. Zawsze w taki sposób układam swój urlop albo wyjazdy wekendowe zeby móc cos zobaczyc, zwiedzić, poczuc tę specyficzna atmosferę danego miejsca, klimacik, czasem cos zjeśc typowego dla tego miejsca...etc. A w wiosenno-letnio-jesiennych porach zwiedzam raczej zamki, dwory, parki, ogrody i roślinność niz wnętrza tychże. Czyli takie bardziej ogrodowiskowe sa te wypady. W tym roku np. bylismy na urlopie nad jeziorami w lubuskiem a przy okazji wyskoczylismy do Berlina i Poczdamu, gdzie poza zabytkami zwiedzałam głównie ogrody, parki, otoczenie pałaców ( dałam wątki z fotkami w zakładce grody świata)
Podziwiam twój ogród, jego ciekawe ukształtowanie w terenie (zazdroszczę), murki ceglane, duża przestrzeń i twój wkład pracy w ogród, w warzywnik...jest juz ładnie a jak to sie wszystko rozrosnie to bedzie
miodzio
Zaznaczam wątek, bede kibicowac i zalądac
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:09, 26 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No i nie zaznaczyłam.,.
Teraz zaznaczam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
agaott 08:34, 28 sie 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Witam Cię Małgosiu
Cały czas się dziwuję ( a chyba już nie powinnam) jakich fajnych ludzi można spotkać na ogrodowisku. I to nie tylko zakręconych na punkcie roślin.
Ja bardzo dużo zwiedzam - po prostu to lubię.
W Poczdamie też byłam, nawet kilka razy. Pierwszy na światowej wystawie kwiatów - jeszcze na studiach i od tamtej pory chciałam na spokojnie zwiedzić Sanssousi. A nie spodziewałam się, że oprócz tego znanego pałacu i ogrodu jest jeszcze masa innych nie mniej pięknych. I to właśnie lubię w spontanicznych wyjazdach
A moim marzeniem (jeszcze nie zrealizowanym) są ogrody Anglii i Włoch. Na razie oglądam w książkach

A teraz idę zobaczyć do Ciebie
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
agaott 15:16, 28 sie 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
U nas znowu takie upały, że nic się nie chce.
Na szczęście trawa trochę odbiła i nie wygląda już tak upiornie.
A ja cały czas siedzę w pomidorach. Robię przeciery, sosy do makaronu i sałatki. Ostatnio nasza dieta składa się głównie z tych owoców. Ale ponoć przeciwdziałają nowotworom. Więc dobrze najeść się na zapas. Za chwilę się skończą.
A to plony z jednego dnia zbioru. Może na zdjęciu tego tak nie widać ale to są duże misy:





I tak jest co kilka dni
W tym roku pomidory u wszystkich są wyjątkowe. I zaraza tak nie łapie.
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
lojalna_ 15:19, 28 sie 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jakie cuda slinka leci )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
agaott 15:30, 28 sie 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Chciałam Wam jeszcze pokazać jak ładnie kwitły hiacynty letnie. Na wiosnę w ich miejsce przyjdą cebule - jeszcze nie zdecydowałam czy czosnki, tulipany a może urocze szafirki.





No i pomidory w pełnej krasie



I znalazły się jeszcze papryczki

____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
agaott 15:32, 28 sie 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
lojalna_ napisał(a)
Jakie cuda slinka leci )))


Witam koleżankę ze śląska

Powiem Ci, że owszem - ślinka leci ale od nadmiaru też nie jest różowo.
Chodziłam po sąsiadach i rozdawałam pomidory, każdy kto do mnie przyjechał - wychodził z pełną misą a i koleżankom w pracy też się dostało
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
Magdalenka 18:18, 28 sie 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
WOW, co za zbiory. A ja w tym roku ani jednego krzaczka nie posadziłam...buuu
Pozdrawiam
____________________
Magda Na Francuskiej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies