Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Agatorek 09:15, 25 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Piękny busz ,
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 12:10, 25 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Jeszcze jesieni nie widać. Pięknie i bujnie. Dobrze móc poznać nowe roślinki, u ciebie i u Tarci to jak w najlepszej szkółce
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 14:59, 25 wrz 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Gosiek33 napisał(a)


Gosia, czy pamiętasz może jaka to odmiana astra? Ładny, bladoniebieski i taki niski? I czy łodyżki ma ulistnione do ziemi czy takie umiejętne zdjęcie zrobiłaś, że od dołu nie widać golizny?
____________________
Helen - Hortensjowo
Monia81 18:23, 26 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8002
Gosiek33 napisał(a)
chyba kolejne pokolenie motyli, takie świeże



Gosiu a możesz mi napisać co to za roślinka?
Kirengeszome za sprawą Ewy też kupiłam w zeszłym sezonie jedną sztukę, żeby zobaczyć jak u mnie się zadomowi, ładnie się rozrasta, więc teraz w szkółce będę chciała dokupić jeszcze piękne fotki z ogrodu, potrafisz cudnie pokazać otaczający cię świat pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gosiek33 19:00, 26 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Agatorek napisał(a)
Piękny busz ,



coraz trudniej mi to ogarnąć i jeszcze zdjęcie zrobić


ussyryjski i strzępiastokory



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:02, 26 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
inka74 napisał(a)
Jeszcze jesieni nie widać. Pięknie i bujnie. Dobrze móc poznać nowe roślinki, u ciebie i u Tarci to jak w najlepszej szkółce


właśnie jesień zobaczyłam - grujecznik zmienia barwy a większość astrów jeszcze w pąkach



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:07, 26 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Helen napisał(a)

Gosia, czy pamiętasz może jaka to odmiana astra? Ładny, bladoniebieski i taki niski? I czy łodyżki ma ulistnione do ziemi czy takie umiejętne zdjęcie zrobiłaś, że od dołu nie widać golizny?



Dostałam sadzonkę, nie wiem jaki to asterek ale jak widać dość wczesny. Posadziłam go pod hortensje i tak przycupnął wyginając się do słońca, ale nie jest wysoki. Tu zdjęcie od góry. Niskim raczej nogi się nie ogołacają, a ten jeszcze dodatkowo pod kątem rośnie
Ten pełny aster to właśnie jakiś wysoki, rośnie z tyłu rabaty bo nogi ma zupełnie gołe




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:12, 26 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Monia81 napisał(a)


Gosiu a możesz mi napisać co to za roślinka?
Kirengeszome za sprawą Ewy też kupiłam w zeszłym sezonie jedną sztukę, żeby zobaczyć jak u mnie się zadomowi, ładnie się rozrasta, więc teraz w szkółce będę chciała dokupić jeszcze piękne fotki z ogrodu, potrafisz cudnie pokazać otaczający cię świat pozdrawiam



Witaj dawno nie widziana Moniu

To biały sadziec, odmiany niestety nie pamiętam. Jest bardzo pancerny. Wiosną go zdeptałam do imentu, a jeszcze w koło kopałam dołki, wyrywałam różności. Dopiero gdy olśniło mnie, że tam gdzieś był sadziec posadzony - rękami odgrzebałam delikatnie jego zmaltretowane kiełki i już nie dręczyłam go. Jak widać dał sobie radę i kwitnie kilkoma pędami

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Monia81 20:05, 26 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8002
Gosiek33 napisał(a)



Witaj dawno nie widziana Moniu

To biały sadziec, odmiany niestety nie pamiętam. Jest bardzo pancerny. Wiosną go zdeptałam do imentu, a jeszcze w koło kopałam dołki, wyrywałam różności. Dopiero gdy olśniło mnie, że tam gdzieś był sadziec posadzony - rękami odgrzebałam delikatnie jego zmaltretowane kiełki i już nie dręczyłam go. Jak widać dał sobie radę i kwitnie kilkoma pędami



Gosia ja u Ciebie na bieżąco staram się być, ale nie zawsze się odzywam no takich widoczków z Twojego ogrodu to bym nie mogła odpuścić a co do sadźca, to widać, że siła przetrwania mimo przeciwności losu, była większa fajny ci on, a wysoki rośnie?
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gosiek33 10:06, 27 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Zwabiona słońcem poszłam do ogrodu z nadzieją na wczesno słoneczne zdjęcia i jestem załamana. Już jesień, słońce na niskiej orbicie prawie całkiem zasłonięte jest przez coraz wyższe siewki za płotem. To już duże drzewa porosły. Większość nasadzeń sprzed kilku lat planowanych na słoneczne rabaty, ma się jak pięść do nosa

dereń, oczar, świecznica, klon mandżurski i i tylko grujecznik cieszy



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies