Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 20:43, 08 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
klony: royal red jakiś nieposkładany, wysoki za to dziurawy, do ubiegłego roku cieniowała go olbrzymia olcha



obok ten jasny, to bilannisimum ale też jakiś rzadki

mam nadzieję, że w końcu zmężnieją i nabiorą zwartej budowy?

drumondi najbardziej kształtny i nadal przepiękny



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Drimeth 08:09, 09 maj 2016


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
Dziękuję za rady odnośnie pęcherznic. Chyba jednak poczekam do kwitnienia i potem je przytnę.
Klony przepiękne. Fantastycznie wyglądają na tle tych wysokich drzew za ogrodzeniem.
Gosiek33 09:29, 09 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Niestety tła mi brakuje, nawet czasem żałuję, że tuje u mnie nie rosną jako ściana ciemnej zieleni
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Drimeth 09:56, 09 maj 2016


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
A wiesz, że czasem mam tak samo
Chociaż zarzekam się, że tujek dookoła działki nie chce. I bądż tu mądry
Moje żywopłoty są na razie małe. Zanim będą mogły robić za tło to jeszcze kilka dobrych lat upłynie. A za ogrodzeniem wszędzie u mnie łąki.
Gosiek33 20:27, 10 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
kolejne rośliny zaczynają oczy cieszyć


trawka



ożanki

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 21:15, 10 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
rh zaczynają



tulipany kończą




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 22:39, 13 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Dzisiaj zerwałam ostatnie przekwitnięte żonkile, tulipany też się kończą. Teraz krótki moment oczekiwania na bylinówkę i róże.
Pięknie będzie z tymi klonami jak podrosną. Podlewaj je tą gnojówką z pokrzyw, dowitamiznizują się )
Urokiem zdjęć wciąż się zachwycam! Zamiast żywotników można posadzić jako tło daglezje lub świerki serbskie- nie szpalerem, ale co kilka lub naście metrów. Zimą jest na czym oko powiesić. Szybko rosną i mają ładny pokrój.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
donia76 22:57, 13 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Gosiek33 napisał(a)
Niestety tła mi brakuje, nawet czasem żałuję, że tuje u mnie nie rosną jako ściana ciemnej zieleni

U mnie w ogrodzie też brakuje tła, ale z czasem powoli małymi kroczkami da się wszystko naprawić.
Podobają mi się Twoje klony, bardzo je lubię a mam tylko 1 któremu ciągle na wiosnę przemarzają liście dlatego zniechęciłam się do ich dalszego kupowania.
Pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
Gosiek33 08:01, 14 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dzisiaj zerwałam ostatnie przekwitnięte żonkile, tulipany też się kończą. Teraz krótki moment oczekiwania na bylinówkę i róże.
Pięknie będzie z tymi klonami jak podrosną. Podlewaj je tą gnojówką z pokrzyw, dowitamiznizują się )
Urokiem zdjęć wciąż się zachwycam! Zamiast żywotników można posadzić jako tło daglezje lub świerki serbskie- nie szpalerem, ale co kilka lub naście metrów. Zimą jest na czym oko powiesić. Szybko rosną i mają ładny pokrój.


Dużych świerków już nie chcę, daglezja niezmienne mi się podoba, ale to też wielki okaz może być. I tak mam klona cukrowego, który chyba w końcu urośnie.

Coraz ładniejsze są tawułki, klony rosną i zacznę je pokrzywą podlewać według Twojej instrukcji.
Pod płotem nie mam już miejsca, posadzony jest tam cały szpaler pęcherznicy Andre i czekam by w końcu do góry wystrzeliła. W zeszłym roku dwa razy ją cięłam by się zagęściła.

Ciągle czekam na człowieka, który ma ziemię załatwić i ją rozplantować w różnych miejscach. Dlatego mam całą masę roślin w doniczkach Teraz nie ma co ich sadzić do czasu uporządkowania terenu.

Naszło mnie i dokupiłam: buk zwyczajny 'Purpurea Pendula, buk pospolity Atropunicera, kalina Kilimanjaro, tamaryszek drobnokwiatowy, różanecznik 'Viscy' i 'Gunborg'


Za to nie pogardzę pomocą w rozplanowaniu tych nasadzeń. Mam nadzieję zrobić niebawem szkic ogrodu. Zrobiłam listę roślin i wpadłam w przerażenie ile tego mam ?


a to lista z pominięciem tyn najnowszych nabytków:
pęcherznice: Luteus i Dart's Gold
i czerwone odmiany, Diabolo, Red Baron, Little Devil,Lady in Red, Diable d'Or
a ostatnio niemal cały płot obsadziłam pęcherznicą kalinolistną 'Andre'



dereń elegantissimus
dereń biały
dereń kousa Milky Way
dereń kousa bez nazwy

klon zwyczajny Royal Red
klon zwyczajny Drummondii
klon jawor Brilantissimum
brzoza Youngi pendula
modrzew pendula
wierzba Iwa pendula


Jałowiec
cyprysiki


Tawuła Van Houtte'a 'Gold Fountain' 2 egz
Tawuła japońska 'A. Waterer'
Tawuła japońska 'Crispa'
Tawuła japońska 'Golden Carpet'

Tawuła japońska 'Goldflame' z 5 sztuk
Tawuła japońska 'Japanese Dwarf'
Tawuła japońska 'Little Princees'

Tawuła szara 'Grefsheim'

kiścienie
tawlina

Jaśminowiec wonny 'Aureus'
kalin - różne odmiany


hortensje
rododendrony
azaliowce
wrzosy
dzwonki

świerk kłujący 'Montgomery' (od 3 do 5 m wys)
świerk kłujący 'Białobok (do 2 m wys)
Jodła górska Argentea (do 3 m wys)
jodła balsamiczna Nana
jodła koreańska Brillant (do 0,5 m wys)
różne jałowce płożące
Jałowiec łuskowaty 'Blue Carpet'
Sosna górska 'Pumilio'


jeżówki
krwawniki
przetaczniki
trawy
żurawki
runianki
rozchodniki
funkie
szałwie
bodziszki
irysy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:08, 14 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
donia76 napisał(a)

U mnie w ogrodzie też brakuje tła, ale z czasem powoli małymi kroczkami da się wszystko naprawić.
Podobają mi się Twoje klony, bardzo je lubię a mam tylko 1 któremu ciągle na wiosnę przemarzają liście dlatego zniechęciłam się do ich dalszego kupowania.
Pozdrawiam i będę zaglądać



Witaj

donia jaki to klon Ci przemarza? Czytałąm, że palmowe przemarznąć potrafią.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies