Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 21:23, 18 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Dzięki, muszę sobie go podpisać.

Zestawienie było bardzo efektowne, ale zaczęło towarzystwo marnieć w doniczce i do gruntu wsadziłam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:24, 26 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Mirka to zdjęcie z daleka, cała prawa strona to graby nie cięte od 3 lat. Puściłam je luzem by cieniowały rododendrony i hortensje




to zielone w prawym rogu to dwa graby nigdy nie cięte - mają ok 30 lat




jeśli potrzebujesz zbliżenia to zrobię. Nie cięte zajmują z 1,5 m szer
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:11, 26 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Nowości kwitnące









____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mirka 20:52, 26 maj 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gosiek33 napisał(a)
Mirka to zdjęcie z daleka, cała prawa strona to graby nie cięte od 3 lat. Puściłam je luzem by cieniowały rododendrony i hortensje




to zielone w prawym rogu to dwa graby nigdy nie cięte - mają ok 30 lat




jeśli potrzebujesz zbliżenia to zrobię. Nie cięte zajmują z 1,5 m szer
Super ten żywopłot grabowy i w ciagu trzech lat tak urósł to aż nie możliwe .Jakej wielkości sadzonki sadziłaś?Ja będę mieć takie 30-50cm wys.Zrobisz fotkę z bliska?A i nna jakim stanowisku u cie ie rośnie i jaką masz ziemię Dziękuję za fotki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gosiek33 21:23, 26 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Ten szczątkowy żywopłot ma ze 30 lat . Cięty był ostatnio jakieś 3 lata temu, i starałam się udziabać tak trochę na 160 cm wys. Ale ogólnie nieregularnie go przycinałam. Za to wielkość nieciętego widać właśnie to tych dwóch grabach wcale nie dotykanych.






kiepskie te zdjęcia, ale szerokość widać? Masz dużo miejsca więc też możesz go tak zostawić. Gęste są w miarę na dole dzięki cięciu od czasu do czasu.


Ziemia lekka, ciepła, sucha, czasem podmaka ale grabom to nie szkodzi



Nie podlewałam dziś po padać miało. Teraz i burze się odsunęły więc szans na deszcz raczej nie ma - http://pl.blitzortung.org/live_lightning_maps.php?map=15



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 21:53, 26 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Gosiek Nowości kwitnące piękne są, ale rozpoznaję jedynie bodziszka i clematisa. Co jest na 1 i 2 zdjęciu? ))
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 06:29, 27 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
1. suchodrzew tatarski (duży krzew, małe drzewko wiosną obsypane kwiatkami)
2. któryś z tamaryszków

zobacz w albumie, tam, więcej zdjęć wstawiłam


u was też net tak mieli
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 21:53, 28 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
To nie wina netu, forumowy serwer nie wydala z ilością zalogowanych użytkowników.
Fajny ten suchodrzew.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 21:56, 28 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
KasiaBawaria co możesz podpowiedzieć?

ogrodowa hortensja, w 2009 r nie wyglądała najgorzej



w 2013 już gorzej



potem cieniujące drzewa zostały wycięte i pomimo obfitego podlewania, stosowania nawozów do hortensji już wiosną nie zawiązywała pąków a teraz totalna tragedia

od przymrozków do zimnej zośki była okryta stroiszem, okrywanie włókniną dawało tak sam efekt a bardziej kłopotliwe było. Zdecydowanie było lepiej gdy śnieżne zimy były





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Karol99 22:07, 28 maj 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Fajne masz te graby, mi osobiście Grabowo żywopłoty bardzo się podobają. Z hortensjami ogrodowymi niesety nie pomogę bo takie same u mnie. Te suche gałęzie możesz na pewno już powycinac.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies