Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

donia76 10:21, 14 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Gosiek niestety nie wiem jaką ma nazwę kupiłam go jakiś czas temu i etykietkę wyrzuciłam , teraz powoli chyba zaczął odbijać ale już nie ma tyle listków co wcześniej
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
Gosiek33 10:50, 14 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
To może jakieś zdjęcie Ci się uchowało? A może bieżące zdjęcie tego listka?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 21:52, 14 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Niezła lista tych roślin ))
Z tego, co pamiętam z porad ogrodniczych to zalecają sadzić najwyższe odmiany w grupach po 3 w narożnikach lub ewentualnie kilka w szpalerze tam, gdzie się chce przesłonić/zasłonić np. okno sąsiada wychodzące na taras (na takim krótszym odcinku sprawdzają się świerki serbskie, bo mają ładny pokrój, nie chorują i dość szybko rosną). Elegantissima to też dereń biały. Dereniom dobrze robi sadzenie w grupie ze względu na walory kolorystyczne zimą. Żeby uzyskać ten karminowy kolor gałązek trzeba je odmładzać, tak mniej więcej co 3 lata. Przy takim ich traktowaniu uzyska się z nich jakieś 1,5-2 m. Elegantisima ładnie Ci rozjaśni ciemnawy zakątek. Najbardziej czerwone gałązki ma odmiana derenia białego Sibirica
Pęcherznice Luteus i Dart's Gold to bardzo mocne akcenty żółci.
Tamaryszka i brzozę youngi włączyłabym do wrzosowiska razem z karłowatymi iglakami.
Te wyższe iglaki pasowałoby połączyć z rododendronami
Sibirica w grudniu

Lubisz jesienne przebarwienia. Nie wiem, czy widziałaś ten ogród. Pierwsza fotka zawsze powala mnie na kolana )
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1361-berberys-berberis
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Sonia 18:11, 15 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 85
Gosiek33 napisał(a)
i na koniec bieżące zdjęcia














Witaj, piękne masz roślinki i ogród






____________________
SoniaSonia-ogród moja pasja
donia76 21:53, 15 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Gosiek33 napisał(a)
To może jakieś zdjęcie Ci się uchowało? A może bieżące zdjęcie tego listka?


Jutro postaram się zrobić, ale nie jestem pewna czy coś wywnioskujesz wcześniej nie robilam zdjęć ogrodu Ale za to teraz nadrabiam
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
donia76 21:54, 15 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
A co ja widzę hortki już Ci kwitną???
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
Gosiek33 10:26, 16 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka jestem trudnym przypadkiem






to stare zdjęcia, z tego pierwszego zostały tylko te trzy kloniki, płaczę jak to oglądam


z 80 m dalej rosną wielkie drzewa - ten klon ma z 20 m wysokości a dalej jest prawie tak sam dąb





druga strona wiosną wyglądała tak






berberysy wielbię niestety większości się pozbyłam ze względu na zapach kwiatów, który totalnie mnie dusił

derenia próbowałam mnożyć ale na razie z kiepskim skutkiem, za to śnieguliczki ładnie zaczynają odbijać i docelowo mają mi zasłonić ogrodzenie


myślę dalej, byle jeszcze trochę czasu mieć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:28, 16 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Witaj Soniu, miło Cię widzieć, już zaglądałam z rewizytą, tylko czasu brak by ślad bytności zostawić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:29, 16 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Doniu czekam zatem na zdjęcia, a te hortensje to ubiegłoroczne, w tym roku na razie listki się zielenią
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 17:27, 16 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Masz piękną oś widokową. Oby jak najdłużej teren pozostał niezagospodarowany. Pozostało Ci zrobić boki. Chyba włączyłabym te pojedyncze nasadzenia w większe rabaty. Jestem pragmatykiem (koszenie wokół takich pojedynczych sztuk to mordęga).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies