Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

elka_ 16:14, 28 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Witaj Gosiu!
Przeczytałam cały wątek - ufff

Weszłam zachęcona tytułem wątku, bo sama jestem na etapie odnowy starego ogrodu.
Patrząc na zdjęcia, stwierdzam, że podobnie jak ja masz za dużo zieleni zarówno w ogrodzie jak i poza nim Trzeba go rozjaśnić, nie jestem ekspertem, ale myślę sobie, żeby dodać więcej kolorowych kwiatów, tudzież krzewów o jasnych lub pstrych liściach, no i oczywiście ogrodowiskowe hortensje, trawy i żurawki

Pozdrawiam cieplutko i będę zaglądać jak Ci idzie
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Gosiek33 21:41, 28 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Witaj Elka

Jakoś na razie część roślin przekwitła, reszta się szykuje. Mam sporo pstrokacizny tylko nie wszystko na zdjęciach pokazuję. Największym jak dla mnie problemem jest twarde, zbite podłoże. To miejsce po stawie zasypane byle czym. I teraz to się mści. Usiłuję zlikwidować trawę między krzewami a to nie łatwa sprawa
Powinnam chyba zamówić ciągnik i kultywatorem wszystko przelecieć

Zaglądaj, choć ostatnio bardzo net mi muli i zdjęć nie bardzo mogę wgrać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 22:18, 28 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
U mnie tez chwilowy zastój- tak jakby ogród miał przerwę przed następnym aktem spektaklu Główne role obsadzą chyba hortensje z trawami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
elka_ 23:42, 28 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Gosiek spróbuj między krzewami sypać koszoną trawę (dość grubo), wtedy ta pod spodem wygnije, albo ja praktykowałam rozkładanie grubej folii, też pomagało.
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Gosiek33 14:41, 29 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka, aż zdjęcia poszłam robić

















coś tam kolor pokazuje, ale jak dla mnie ciągle za mało dużych plam, które robią ogród

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 15:19, 29 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
elka drugi rok układam dywany, gazety, kartony, folie ale tyle tej trawy między krzewami mam, że brakuje mi ściętej trawy do ściółkowania




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 15:30, 29 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
proszę o identyfikację - kupiłam wiosną ubiegłego roku małe roślinki niebiesko kwitnące, lekko pachnące - nabazgrałam na kartce, że to chelichryzm!!! cokolwiek to jest takiej nazwy za nic znaleźć nie mogę. Miało rosnąć do 25 cm i kwitnąć VI-VIII







jednak to chyba kocimiętka niezmiennie kwitnąca u mnie od końca maja ?


I jeszcze listki gdy się potrze mają miły zapach, inna kocimiętka pachnie nieprzyjemnie, trochę stęchlizną
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 15:49, 29 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
i dalej kolory










pierwsze jeżówki






i inne





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 15:54, 29 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Gosiek33 napisał(a)
proszę o identyfikację - kupiłam wiosną ubiegłego roku małe roślinki niebiesko kwitnące, lekko pachnące - nabazgrałam na kartce, że to chelichryzm!!! cokolwiek to jest takiej nazwy za nic znaleźć nie mogę. Miało rosnąć do 25 cm i kwitnąć VI-VIII





jednak to chyba kocimiętka niezmiennie kwitnąca u mnie od końca maja ?


I jeszcze listki gdy się potrze mają miły zapach, inna kocimiętka pachnie nieprzyjemnie, trochę stęchlizną

To jak byk kocimiętka
Nie wiem, co Ty tam masz, że kocimiętka Ci pachniała stęchlizną. Ona pięknie pachnie. Możesz ją teraz przyciąć, za moment powtórzy kwitnienie, ale łodygi nie będą się tak rozwalać na boki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:58, 29 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Piękne zdjęcia. Pięknie Ci już kwitną monardy. Zachwyca mnie ten Twój dereń. Chyba swojemu odpuszczę cięcie
Czy to wysokołodygowe z fioletem na górze to sadziec?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies