Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 13:17, 06 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Tarnina, toż wszędzie mam podobnie, za to chwastnica wywala mi dziury w świeżo założonym poletku trawy, potem mi przejdzie. Teraz przestałam podlewać i jakoś sucho się zrobiło


Karolu też w tym roku mam półmetrowe połacie krwawnika, tylko na szczęście on się dobrze kosi, a chwastnica przyczajona udaje, że jej nie ma
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
elka_ 16:13, 06 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Tarnina napisał(a)
Wiesz co.... ja też ostatnio siałam trawnik, na dość dużej powierzchni, ale powiem ci, że ja tam mam gdzieś chwasty... niech rosną razem z trawą... ja nie lubię takiego czystego trawnika... dla mnie atutem jest gdy w trawniku jest koniczynka, stokrotki i inne "urozmaicacze"... Jakoś nie widzę w tym nic złego... ważne żeby był be dziur, suchych placków i ładnie skoszony wtedy te grubsze trawska wcale nie przeszkadzają...
Wg mnie...
Kto powiedział, że trawnik ma być jak na boisku sportowym i tylko taki jest ładny... Ja się z tym nie zgadzam...


Jestem podobnego zdania co Kinga.

Miałam okazję być w Irlandii, tam trawniki są wypielęgnowane , ale nie usuwają z nich chwastów, pomimo to wyglądają pięknie

Na użytkowej części trawnika, co jakiś czas niszczę dwuliścienne typu koniczyna, krwawnik, mniszek tylko dlatego, że kiedy np. koniczyna kwitnie zwabia pszczoły i inne owady, a to jest niebezpieczne dla moich wnuków, które tam się bawią
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Gosiek33 21:48, 06 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kiedyś dziabnęła mnie jakaś pszczoła gdy na bosaka po trawie łaziłam, teraz pilnuję by krótko trawnik strzyc
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Luki 22:18, 06 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
U mnie nasiona z nową ziemią przyjechały bo tylko tam gdzie jest wysiało się to zielsko, w zeszłym roku plewiłem 3 rzuty, w tym roku raz przed założeniem trawnika, każdy kolejny był coraz mniejszy, ale zawsze starałem się nie dopuścić by zakwitła.
Siłą rzeczy przed wysiewem wzruszyłem całą ziemią i odkryły się chyba pozostałe nasiona i zaczęła wschodzić razem z wysianą trawą, dzisiaj troszkę walczyłem i jest jej mniej, ale nadal kilka, kilkanaście godzin dłubania mi zostało. Innych chwastów nie ma już tak dużo i wyrywam je jak zakwitają, głównie tasznik, jakieś małe maczki i coś o wąskich listkach płożące się po ziemi, tak samo koniczynę jak zauważę to wyrywam bo chciałbym się dochować trawnika idealnego, ale do tego bardzo daleka droga, może w przyszłym sezonie się uda To się rozpisałem.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Gosiek33 22:22, 06 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Luki dużo masz tego trawnika?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Makusia 10:02, 07 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ja zawsze marzyłam o ślicznym dywanie trawnikowym. Tyle, że wydawało mi się, że trzeba tylko posiać, a potem kosić...no moje rozczarowanie skłoniło mnie do przemyślenia utworzenia rabat, czego nie żałuję. A trawnik kiedyś doprowadzę do porządku, ale bez nawodnienia na mojej glinie chyba nie jest to możliwe. Zatem czeka mnie kolejna inwestycja...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gosiek33 10:25, 07 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nie znam się na trawniku, ale chyba wystarczy rozluźnić glinę lekką ziemią by dobrze rósł - u mnie nie podlewam (poza okresem tuż po posianiu) do kupienia są mieszanki traw na suche tereny i one wody tyle nie potrzebują
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pluszakowa 11:44, 07 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
A ja właśnie uwielbiam krwawnik w trawniku bo jest wtedy taki miękki jak poduszeczka
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Gosiek33 18:10, 07 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Pluszakowa napisał(a)
A ja właśnie uwielbiam krwawnik w trawniku bo jest wtedy taki miękki jak poduszeczka



Czyli podobnie jak ja kosisz go i chodzisz po poduszkach?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 21:13, 07 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)
Gruszka wyrywałaś chwastnicę i udało się jej pozbyć? Co wyrwane na kompost wywalałaś?


Mam takie narzędzie "metalowy pręt rozdwojony na końcu". Dobrze się nim usuwa wszelkie chwasty. Chwastnicy już nie widzę, ale wciąż mam osty i mniszki. Chwastów nie wywalam na kompost. Idą do wora na odpady zielone.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies