Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

mrokasia 15:50, 02 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gosiu, chciałam zapytać o astry krzaczaste. Czy mogę kupować i sadzić niskie astry bez obaw, że mi w przyszłym roku wyskoczą na metr i więcej do góry? Tak mi się coś kojarzy, że była kiedyś dyskusja o tym, że producenci często używają jakiś skarlających specyfików.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 15:56, 02 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)
Gosiu, chciałam zapytać o astry krzaczaste. Czy mogę kupować i sadzić niskie astry bez obaw, że mi w przyszłym roku wyskoczą na metr i więcej do góry? Tak mi się coś kojarzy, że była kiedyś dyskusja o tym, że producenci często używają jakiś skarlających specyfików.



Nie jestem pewna, nawet bez skarlania astry jak już się ukorzenią dobrze to za rok mogą wyskoczyć do góry. Chyba, że masz pewność jaką odmianę kupujesz, albo kopiesz od kogoś i wiesz jakiej wysokości jest roślina mateczna
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 18:40, 02 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
moje krzaczaste kupione w pewnym miejscu 4 sezon sa niziutkie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 18:51, 02 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Te marketowe skarlają. Plusem jest to, że na doniczkach podają nazwy. Wszystko, co ma na metce wyrazy novi-belgii lub novae-angliae wyskoczy w górę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:52, 02 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mrokasia pyta o astry. Świat się kończy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 18:57, 02 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Te marketowe skarlają. Plusem jest to, że na doniczkach podają nazwy. Wszystko, co ma na metce wyrazy novi-belgii lub novae-angliae wyskoczy w górę.


o tak nowobelgijskie i nowoangielskie to potrafia i do 1,8 metra w gore. Mam jedne takie potwory, przerosły mnie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 19:01, 02 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Dzięki dziewczyny!

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mrokasia pyta o astry. Świat się kończy.


Podobno tylko świnie nie zmieniają poglądów .
Kto wie, może przyjdzie czas i na żółte kwiaty?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 09:39, 03 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
mrokasia napisał(a)
Dzięki dziewczyny!



Podobno tylko świnie nie zmieniają poglądów .
Kto wie, może przyjdzie czas i na żółte kwiaty?

Kasia, sadź żółte kwiaty, są śliczne

____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 14:53, 03 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Gosiek33 napisał(a)



Dziękuję, piękne zakątki znajduję, ogród w tym sezonie od pełni lata mnie dołuje


Czemu Cię dołuje?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaBawaria 16:52, 03 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)
Już nie leję wody, ciągle pada, wszystkie naczynia pełne. Czekam teraz na słoneczne dni

Jak duze masz to oczko?Bo u mnie planuje mini oczko na miejscu zywoplotu Taka gleboka kaluze zarosnieta.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies