Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Aurelllia 23:33, 08 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ile smakołyków pączkowych - mniam mniam - u mnie dzisiaj na koncie 6 także chyba przegięłam, ale i te oczami skosztowałam mniam mniam
Dodatki do ogrodu bardzo fajne, te poidełka bambusowe świetne są
Pozdrawiam
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
mikina34 09:24, 09 lut 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)
Będą poidełka




Sylwio,
czy te poidełka to tak porostu postawisz z wodą czy zamierzasz je jakoś inaczej zagospodarować? Przyznam, że zaintrygowałaś mnie mocno, sama chcę zrobić poidełko dla ptaków i innych stworzonek w ogrodzie i nie mam pomysłu... Chciałbym takie kamienne ale z wykonaniem gorzej
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 09:43, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Katkak napisał(a)
A wiesz, że ja zapomniałam, że dziś tłusty czwartek? Wieczorem się jarnęłam dopiero . Niech już ta nasza babcia dobrzeć zacznie. Bo inaczej byc nie może. Sciskam Cię moja Słomciu kochana.

Kasiu ja do końca nie wiedziałam czy chłopcom cokolwiek zdążę przygotować. Niby mówili, że ok ,że rozumieją, ale widziałam jakie oczy zawiedzione były. Udało się uff, dzisiaj do szkoły wzięli tylko słodkości wczoraj smażone.
Wiesz wczoraj w szkole wszyscy mieli pączki, a Oni nic
Mam nadzieję, że saturacja zacznie się poprawiać, wczoraj tlenem oddychała trochę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:45, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Aurelllia napisał(a)
Ile smakołyków pączkowych - mniam mniam - u mnie dzisiaj na koncie 6 także chyba przegięłam, ale i te oczami skosztowałam mniam mniam
Dodatki do ogrodu bardzo fajne, te poidełka bambusowe świetne są
Pozdrawiam

Właśnie się zastanawiam , że chyba muszę je najpierw jakimś bezbarwnym lakierem od środka potraktować bo się potem znowu rozeschną i spękają. Jak ostatnie w upały latem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:49, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
mikina34 napisał(a)


Sylwio,
czy te poidełka to tak porostu postawisz z wodą czy zamierzasz je jakoś inaczej zagospodarować? Przyznam, że zaintrygowałaś mnie mocno, sama chcę zrobić poidełko dla ptaków i innych stworzonek w ogrodzie i nie mam pomysłu... Chciałbym takie kamienne ale z wykonaniem gorzej


Myślę je bezbarwnym lakierem potraktować( nie rozpuszczalnym w wodzie i dopiero woda do nich. Do dużego pewnie kamień na środek dla ptasiej i owadziej wygody. A potem to już można wedle uznania rozstawiać w ogrodzie bezpośrednio na rabatach lub na jakimś podwyższeniu z ułożonych cegieł bądź kamyków
Kamiennych nie umiem robić , ale z betonu i liści latem robiłam i nawet jest gdzieś w tym okresie u mnie na wątku fotorelacja jak to zrobić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 10:49, 09 lut 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
a ja bym ich nie wystawialado ogrodu tylko wykorzystala w domu a do ogrodu inne dala. laierem szkoda, bo to jednak chemia. No i mysle, ze szybko sie rozeschna.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 11:01, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Basilikum napisał(a)
a ja bym ich nie wystawialado ogrodu tylko wykorzystala w domu a do ogrodu inne dala. laierem szkoda, bo to jednak chemia. No i mysle, ze szybko sie rozeschna.

Izka juz tak jedno takie z naturalnego rattanu malowałam i wszystko ok było Rozeschna się to przerobie na karmniki. Nie żałuję bo to z odzysku od znajomych dostałama do domu to kieeeedyś tam w dalekiej przyszłości będę się martwić . Tu gdzie mieszkam mam w innym stylu, w gospodzie mam co mi potrzeba, a miejsce na przechowywanie drastycznie się skurczyło, niech ptaki korzystają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 11:08, 09 lut 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Mi chodzi o to, ze w ta chemie ptaki beda dziobac. Moze jakis olej lniany.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 11:34, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Basilikum napisał(a)
Mi chodzi o to, ze w ta chemie ptaki beda dziobac. Moze jakis olej lniany.

O widzisz to na pewno lepszy pomysł. Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 14:47, 09 lut 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Życzę Wam dużo sił teraz bo wieści niewesołe.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies