Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Waclaw 15:00, 09 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Sylwio,
na sowy czekam od roku. Zrobiłem im dwie budy ( bo budkami ich nazwać nie można) lęgowe. Jedną powiesiłem niedaleko domu, druga na pasieczysku (niestety bez pszczół) w lesie. Na razie nic. Jeśli chodzi o wiewiórki to na dębie w moim przedogrodku powiesiłem karmnik. Sypię tam orzechy i czasami wiewiórki przychodzą.
Pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
AgataM 15:15, 09 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Sylwuś. Co słychać u babci...? Ostatnio nie miałam czasu na dłuższe przebywanie na Ogrodowisku, ale wiedz, że zawsze o Tobie myślałam.....
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
mikina34 15:36, 09 lut 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)


Myślę je bezbarwnym lakierem potraktować( nie rozpuszczalnym w wodzie i dopiero woda do nich. Do dużego pewnie kamień na środek dla ptasiej i owadziej wygody. A potem to już można wedle uznania rozstawiać w ogrodzie bezpośrednio na rabatach lub na jakimś podwyższeniu z ułożonych cegieł bądź kamyków
Kamiennych nie umiem robić , ale z betonu i liści latem robiłam i nawet jest gdzieś w tym okresie u mnie na wątku fotorelacja jak to zrobić


No genialna jesteś w prostocie siła
Swoja droga muszę się cofnąć i poszukać tej fotorelacji, uwielbiam taką dłubaninkę.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 19:19, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Urszulla napisał(a)
Życzę Wam dużo sił teraz bo wieści niewesołe.

Dziękuję Ula. W poniedziałek Będzie miała kontrolny rtg robiony.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:21, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Waclaw napisał(a)
Sylwio,
na sowy czekam od roku. Zrobiłem im dwie budy ( bo budkami ich nazwać nie można) lęgowe. Jedną powiesiłem niedaleko domu, druga na pasieczysku (niestety bez pszczół) w lesie. Na razie nic. Jeśli chodzi o wiewiórki to na dębie w moim przedogrodku powiesiłem karmnik. Sypię tam orzechy i czasami wiewiórki przychodzą.
Pozdrawiam

Ja jeszcze nie mam na czym powiesić takiej budy lęgowej Moje drzewa na dużym ogrodzie malutkie jeszcze, ale kiedyś
Musisz Sobie do wątku zrobić zielony podpis, bo nijak trafić nie mogę z powrotem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:24, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
AgataM napisał(a)
Witaj Sylwuś. Co słychać u babci...? Ostatnio nie miałam czasu na dłuższe przebywanie na Ogrodowisku, ale wiedz, że zawsze o Tobie myślałam.....

Agatko z wieści dzisiejszych co od rodziców uzyskałam, to Pani doktor, która Ją prowadzi przez najbliższy tydzień nie będzie Babcia w nocy wymiotowała Powiedzieli, że żadnego jedzenia wozić nie będziemy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:25, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
mikina34 napisał(a)


No genialna jesteś w prostocie siła
Swoja droga muszę się cofnąć i poszukać tej fotorelacji, uwielbiam taką dłubaninkę.

Łatwe do zrobienia tylko w cierpliwość się trzeba uzbroić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:41, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Młodszy eksperymentuje z kolejnego wyjazdu zawodoznawczego wrócił w takim kolorze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:47, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Dla mnie biały to brak kolorów, ale wolę od szaro burego



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 21:49, 09 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja jeszcze nie mam na czym powiesić takiej budy lęgowej Moje drzewa na dużym ogrodzie malutkie jeszcze, ale kiedyś
Musisz Sobie do wątku zrobić zielony podpis, bo nijak trafić nie mogę z powrotem

Podpis zrobię. Muszę poeksperymentować.
No tak, dla sowich bud lęgowych potrzebny starodrzew bo ciężkie są i muszą być mocowane na wysokości 8m.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies