Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 08:40, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81963
BKosimkArt napisał(a)
Nie dziwne że i dzieci dumne, tyle pracy i serca wkładacie w swoje miejsce na ziemi... piękne zakupy...

Ps. Czyściec żyje i ma się dobrze dziękuję jeszcze raz
Mówiłam,że on trudny do zabicia cieszę się, że dał radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gierczusia 09:52, 02 sie 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kochana w czasie kiedy przerabiałam linię rabat sąsiad z okolicy likwidował podkłady u siebie..jak gooopia się rzuciłam , wiozłam autem,( ledwo wlazło , dyndało z tyłu..Boże broń od policji ) ..zakochana byłam w tych podkładach...były stare, ze 20 lat stały u sąsiada na dworze w charakterze przęseł w płocie..podkłady szczęśliwie dotarly do mnie, zostawiłam na ziemi i czekałam ,aż mój chop będzie miał dobry dzień .. nooo fieszzz tydzień mi wystarczył...i już wystawiłam na olx- oddam za darmo... Jestem wrażliwa zapachowo i ogród mam mały..wiesz..to nie był do strzymania w słońcu... Nie wiem , czy pamiętasz Boćka - Kasię z Warszawy..ona miała ule, potem rabaty takie skarpowe z podkładów...pszczoly zaczęły padać...
Można kupić podkłady , które nie są konserwowane w tym syfie, ale jak z trwałościa..tego nie wiem .. Ale jak z ceną..ochoooo..to wiem
A decyzja należy do Ciebie
Ściskam mocno
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
abiko 10:24, 02 sie 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Fajne zdjęcia z zaćmienia Ci wyszły. Matołek rewelacja i pasuje do Ciebie idealnie.
Ja też by podkładów nie brała.. też był taki plan ale zrezygnowałam.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Dorota123 13:00, 02 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Myślałam, że opowieści o kradnących srokach są zmyślone.... a okazuje się, że nie.
Jegomość z węzełkiem na plecach dostał świetną miejscówkę i zawsze będzie mile zaskakiwał przechodniów.
To, że młodzież kilka razy wchodziła i schodziła z górki to dobrze rokuje, znaczy, że nie tylko komórki i komputery im w głowie, ale są też wrażliwi na piękno przyrody uładzone rękami właścicieli. Synowie pewnie mocno zapunktowali u koleżanek i kolegów po tym udostępnieniu ogrodu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 14:24, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81963
gierczusia napisał(a)
Kochana w czasie kiedy przerabiałam linię rabat sąsiad z okolicy likwidował podkłady u siebie..jak gooopia się rzuciłam , wiozłam autem,( ledwo wlazło , dyndało z tyłu..Boże broń od policji ) ..zakochana byłam w tych podkładach...były stare, ze 20 lat stały u sąsiada na dworze w charakterze przęseł w płocie..podkłady szczęśliwie dotarly do mnie, zostawiłam na ziemi i czekałam ,aż mój chop będzie miał dobry dzień .. nooo fieszzz tydzień mi wystarczył...i już wystawiłam na olx- oddam za darmo... Jestem wrażliwa zapachowo i ogród mam mały..wiesz..to nie był do strzymania w słońcu... Nie wiem , czy pamiętasz Boćka - Kasię z Warszawy..ona miała ule, potem rabaty takie skarpowe z podkładów...pszczoly zaczęły padać...
Można kupić podkłady , które nie są konserwowane w tym syfie, ale jak z trwałościa..tego nie wiem .. Ale jak z ceną..ochoooo..to wiem
A decyzja należy do Ciebie
Ściskam mocno

no na tych moich co mam nie zaobserwowałam zapachowego zjawiska....
Te u sąsiada czuć trochę, ale nie jakoś bardzo, żeby przeszkadzały.....
Nie wiem myślę, eM się napalił na 100 sztuk, ale może mniej weźmiemy, o ile w ogóleNa razie nie ma transportu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:26, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81963
abiko napisał(a)
Fajne zdjęcia z zaćmienia Ci wyszły. Matołek rewelacja i pasuje do Ciebie idealnie.
Ja też by podkładów nie brała.. też był taki plan ale zrezygnowałam.

Aguś u Ciebie pod samymi oknami to nie byłby dobry pomysł, u mnie na tej przestrzeni......no nie wiem, myślę ciągle, chyba pójdę wąchać te sąsiada

Bo plan na basen jest między innymi......
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:30, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81963
Dorota123 napisał(a)
Myślałam, że opowieści o kradnących srokach są zmyślone.... a okazuje się, że nie.
Jegomość z węzełkiem na plecach dostał świetną miejscówkę i zawsze będzie mile zaskakiwał przechodniów.
To, że młodzież kilka razy wchodziła i schodziła z górki to dobrze rokuje, znaczy, że nie tylko komórki i komputery im w głowie, ale są też wrażliwi na piękno przyrody uładzone rękami właścicieli. Synowie pewnie mocno zapunktowali u koleżanek i kolegów po tym udostępnieniu ogrodu.

Niestety u mnie sroki kradły nawet rojniki z donicy i sadziły np w gunnerze
Młodym się miejsce spodobało bardzo, Młodszy mówi, że szczególnie dziewczyny fotki robiły, żeby rodzicom pokazać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 20:46, 02 sie 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Mówię Ci pieronice jedne
Klatce całe dno urwały, żeby się dostać do ptaszków w środku, a jak się okazało, że nie jadalne to je porzuciły w rabacie....



Pieronice
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:08, 02 sie 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

no na tych moich co mam nie zaobserwowałam zapachowego zjawiska....
Te u sąsiada czuć trochę, ale nie jakoś bardzo, żeby przeszkadzały.....
Nie wiem myślę, eM się napalił na 100 sztuk, ale może mniej weźmiemy, o ile w ogóleNa razie nie ma transportu


Sylwia,
różne rady tu padają w sprawie podkładów.

Myślę, że musisz sama sprawdzić efekty. Są dwa: wizualny ( to Ci się po prostu podoba) i zapachowo - chemiczny. Ten pierwszy efekt jest lansowany bo konstrukcje z podkładów naprawdę ładnie potrafią wyglądać. Jednak jest ten drugi efekt przed którym przestrzegają koleżanki.
Do utrwalania podkładów wykorzystuje się olej kreozotowy powstający w wyniku destylacji słomy węglowej. Bezpośredni kontakt z preparatem może być szkodliwy dla zdrowia (od nudności i bólu głowy po bardziej niebezpieczne objawy). Jego działanie jest silniejsze w czasie upałów – wtedy może wydzielać się intensywny, nieprzyjemny zapach. Duże zagrożenie zachodzi także przy obróbce podkładów kolejowych: przycinaniu, czyszczeniu, szlifowaniu czy nawiercaniu otworów. Olej kreozotowy to nie jest zwykły impregnat, który działa przez kilka lat - w odpowiednich warunkach skutecznie zabezpiecza drewno przez długie dekady.
Tobie podkłady się podobają i zrobisz jak chcesz. Proponuję jednak nie kupować od razu dużej ilości. 100 szt to duży wydatek.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
malgorzata_s... 21:19, 02 sie 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Dyskusja trwa widzę. Nie znam się ale mi się też podobają i u Ciebie na takim areale chyba nie zaszkodzą Krzyś się śmieje że za bardzo realne ptaki zrobił że sroki się
nabrały
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies