Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

dana1s 21:30, 02 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Sylwuś masz już taki dojrzały ogród Pięknie jest!
Nie dziwię się Synusiowi, ze dumy. Też bym była

Mój Mały za rok kończy gimnazjum, a Duży liceum. Wiosna zapowiada się ekscytująco
Egzamin i matura, ja chyba wykorkuję...
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sylwia_slomc... 22:04, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Waclaw napisał(a)


Sylwia,
różne rady tu padają w sprawie podkładów.

Myślę, że musisz sama sprawdzić efekty. Są dwa: wizualny ( to Ci się po prostu podoba) i zapachowo - chemiczny. Ten pierwszy efekt jest lansowany bo konstrukcje z podkładów naprawdę ładnie potrafią wyglądać. Jednak jest ten drugi efekt przed którym przestrzegają koleżanki.
Do utrwalania podkładów wykorzystuje się olej kreozotowy powstający w wyniku destylacji słomy węglowej. Bezpośredni kontakt z preparatem może być szkodliwy dla zdrowia (od nudności i bólu głowy po bardziej niebezpieczne objawy). Jego działanie jest silniejsze w czasie upałów – wtedy może wydzielać się intensywny, nieprzyjemny zapach. Duże zagrożenie zachodzi także przy obróbce podkładów kolejowych: przycinaniu, czyszczeniu, szlifowaniu czy nawiercaniu otworów. Olej kreozotowy to nie jest zwykły impregnat, który działa przez kilka lat - w odpowiednich warunkach skutecznie zabezpiecza drewno przez długie dekady.
Tobie podkłady się podobają i zrobisz jak chcesz. Proponuję jednak nie kupować od razu dużej ilości. 100 szt to duży wydatek.

Właśnie o to chodzi, że nie bardzo duży bo po okazyjnej cenie mocno, przez to się zastanawiamy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:10, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Dyskusja trwa widzę. Nie znam się ale mi się też podobają i u Ciebie na takim areale chyba nie zaszkodzą Krzyś się śmieje że za bardzo realne ptaki zrobił że sroki się
nabrały

Ja drewno w ogrodzie uwielbiam, no i się zastanawiam nadal.....
Powiem Ci, że zastanowiło mnie to bo zaraz na drugi dzień się za nie zabrały, a na następny za te w klatce. A od miesiąca przeszło wydziobują świecę w bacówce, nie wiem może im pokarmu zabrakło, bo taka ich ilość, albo co. Młodych ptaszków trochę lata, ale nie tyle ile po zimowym dokarmianiu można by się spodziewać, za to sroki całymi stadami na oko po 20 sztuk lata. No nie wiem, a może myślą, że to pisklęta? Ale przecież nieruchome, nie powinny zwracać ich uwagi, dziwne to zachowanie i ta świeczka....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:12, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
dana1s napisał(a)
Sylwuś masz już taki dojrzały ogród Pięknie jest!
Nie dziwię się Synusiowi, ze dumy. Też bym była

Mój Mały za rok kończy gimnazjum, a Duży liceum. Wiosna zapowiada się ekscytująco
Egzamin i matura, ja chyba wykorkuję...

Ja egzamin przerabiałam teraz, a za rok matura.....a Starszy się nie przejmuje niczym, ech ta młodzieżOgród dojrzewa Teraz po deszczach cyprysy ruszyły ostro....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 22:14, 02 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ostatnie podobno największe



A u mnie przyszły chmury I po zaćmieniu..zaćmiło na całego
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 22:26, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Mala_Mi napisał(a)


A u mnie przyszły chmury I po zaćmieniu..zaćmiło na całego

Ja tak miałam ostatnioMiło Cię widzieć zapracowana Kobietko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 22:43, 02 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Koziołek rewelacyjny miejscówkę ma idealną......
Cieszę się, że młodzież doceniła Wasze starania - młody na pewno pęka z dumy .......

A co do podkładów..... Mi się podobają, ale nie wiem jak z tym zapachem, bo nigdy nie miałam

Buziaki z pracy
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 22:50, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Magleska napisał(a)
Koziołek rewelacyjny miejscówkę ma idealną......
Cieszę się, że młodzież doceniła Wasze starania - młody na pewno pęka z dumy .......

A co do podkładów..... Mi się podobają, ale nie wiem jak z tym zapachem, bo nigdy nie miałam

Buziaki z pracy

Madzia ja Koziołka Matołka jako dziecko wielokrotnie czytałam i jak tylko zobaczyłam to zaczęłam targi z Panem, a, że Pan okazał się podatny na spuszczanie ceny tośmy się dogadali i jeszcze wianek dostałam w gratisie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 23:09, 02 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Fantastycznie udało się Wam chłopaków wychować, są dumni z ogrodu i chwalą się nim.
Mój syn jako pacholę z radością pomagał mi na działce, a teraz ogród leży zupełnie poza strefą jego zainteresowań.

Rzadko zaglądam, ale zawsze mnie czymś pozytywnie zaskoczysz. U Ciebie jest pełno różnych gadżetów i koziołek świetnie się wpisuje w ten klimat.

Ja dalej ogarniam całość i o detalach jeszcze nie myślę.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 23:19, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
daszum napisał(a)
Fantastycznie udało się Wam chłopaków wychować, są dumni z ogrodu i chwalą się nim.
Mój syn jako pacholę z radością pomagał mi na działce, a teraz ogród leży zupełnie poza strefą jego zainteresowań.

Rzadko zaglądam, ale zawsze mnie czymś pozytywnie zaskoczysz. U Ciebie jest pełno różnych gadżetów i koziołek świetnie się wpisuje w ten klimat.

Ja dalej ogarniam całość i o detalach jeszcze nie myślę.

Danusiu chłopcy ideałami nie są odpyszczyć też potrafią jeden z drugim i jak się zaprą to wołami do ogrodu nie zaciągniesz, ale w najtrudniejszych robotach i momentach na Ich pomoc możemy liczyć. Wiesz jak mają swój udział w jego wyglądzie to i potem mają się czym pochwalić. Ja się cieszę, że się tego nie wstydząŻe nie mówią obciach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies