Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 22:24, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Takie to towarzystwo na kilku brzozowych listkach popłynęło rowem dalej, nie wiem słusznie czy nie, ale sporo na raz na kilku liściach na dole, a nie wiem jak u góry. Jedne były takie zieloniutkie, a inne bardziej beżowe

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:29, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Aniaaa napisał(a)


Ale trawa chyba odbije co? Co teraz z tym mułem?

Żałowałam,że nie zabezpieczyłam mebli impregnatem jak zobaczyłam co one wyprawiają ale widzę,że to by nic nie dało bo u Ciebie impregnowane też zdzierają.

Na nic nie patrzą nawet wielokrotnie impregnowane żrą
Oszczędziłaś za to na farbie


Mułu spomiędzy roślin na trawniku nie wybiorę bo bym musiała z 10 cm zdzierać czyli cały trawnik od nowa siać, a nikt nie zagwarantuje, że za chwilę znów się nie wyleje No nic będzie koniczyna, przynajmniej pszczoły zadowolone Poprzednim razem zamiast trawy miałam bluszczyk kurdybanek, a teraz koniczyna.....nie pisana nam trawa Na szczęście koniczyna wpisuje się w charakter ogrodu i lepiej suszę znosi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:41, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
ewsyg napisał(a)
Sylwio, bardzo się cieszę, ze będziemy mogli zobaczyć Twój ogród w telewizji

Ewciu jeszcze trochę poczekać musicie bo mają dokrętkę robić jesienią....chyba, że się rozmyślą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 22:44, 16 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To Knieżyca brzozówka (Elasmucha grisea)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 23:17, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Toszka napisał(a)
To Knieżyca brzozówka (Elasmucha grisea)

Dzięki. Poczytałam w necie ale jakoś nigdzie nie napisano czy to szkodnik czy pożyteczny owad I nie wiem dobrze zrobiłam, że się pozbyłam czy źle?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 23:19, 16 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Żre młode liście. Ale zwyczaje Matki-polki ma arcyciekawe
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 23:30, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Toszka napisał(a)
Żre młode liście. Ale zwyczaje Matki-polki ma arcyciekawe

A to dobrze zrobiłam Fakt broni jak lwica....lub tarcza raczej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 23:49, 16 sie 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

A nie kupiłaś odmiany naciowej czasem? Bo te odmiany naciowe, selera, pietruszki i buraka korzenia nie wytwarzają dużego. Nie wytwarzają go też jak w kwiat wybiją, w przeciwnym razie nie wiem czemu
Nie to nie naciowe były. A ty jakoś je okopujesz tak jak pora?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 23:57, 16 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Mala_Mi napisał(a)


Dlatego się pytam o wielkość.. czy jestem w stanie kiedyś zapanować na ogrodem w taki sposób aby osiągnąć to co TY? Czy jestem tak wielkim nieudacznikiem, że mi się to nie udaje??
Jednak moja doba musiałaby być kilkakrotnie dłuższa Juz mi lepiej..

Ja wiem jedno.. muszę zmienić nasadzenia na mniej pracochłonne.. pozbyć się pracochłonnych roślin i kapryśnych.. i to robię od jakiegoś czasu.. tylko i na to czasu brak.. nie jestem w stanie wygospodarować jednego dnia w tygodniu na ogród i dom.. średnio wypada co drugi tydzień jedna sobota.. odkurzyć, przetrze kurze, skosić trawnik, podlać resztki zielska w domu, zrobić zakupy .. i dzień poszedł.. myślałam że dziś coś zrobię, ale deszcz, wcześniej zapalenie nerek, dyżur z wnukami, praca.. goście... wesele, śmierć ojca.... ciągle coś wypada.. ogarnięcie 28 arów ogrodu.. to samo koszenie zajmuje kilka godzin.. W tym sezonie opryskałam tylko 3 razy ćmę bukszanową.. nie miałam czasu na nic więcej.. ani ekologicznego ani chemicznego.. I tak się zastanawiam na ile można mieć ogród nie mając czasu???
Wiec mam ogród zaniedbany i cieszę się jak tu i tam ogarnę By dojść do równowagi ekologicznej też trzeba mieć czasu. i tak koło się zamyka.

Jestem coraz starsza, bardziej chora, wolniejsza ... mąż tak samo... musimy pracować.. na emeryturę nie mamy co liczyć...


Sorki Sylwia że u Ciebie te wywody, ale doszłaś do tego momentu co ja w ogrodniczkowaniu Nas dwie dotyka ten problem..

Edit.. nie potrafiłabym zrezygnować z ogrodu, dlatego myślę ciągle jak go usprawnić i uczę się żyć widząc wszystkie niedoskonałości




Tez zmieniam rosliny na nie uciazliwe. Mam rabaty ktore w ogole nie piele zagladam tylko czy tam wszystko w porzadku.
Mam duzo krzewow, ale tez trzeba je przycinać jak byly male nie bylo pracy a teraz ciecie dwa razy w roku.

Stalam sie wiezniem swojego ogrodu. Nie odpoczywam w nim tylko ciagle cos robie. Mam juz dosyc.

Sylwia sadz, siej, juz nie dlugo bedziesz miala dosyc.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 00:43, 17 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Mirka napisał(a)
Nie to nie naciowe były. A ty jakoś je okopujesz tak jak pora?

Nie, ale ziemię mają dobrze uprawioną i bogatą w kompost.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies