Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Fitoremediacja czyli biorekultywacja i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Fitoremediacja czyli biorekultywacja i nie tylko

Adela 20:08, 09 lip 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mazan napisał(a)
Adela

Teraz nic nie zrobisz oprócz usuwania porażonych liści i gron. Wiosną opryski winorośli.
Sadzenie winorośli błędem nie było, ale błąd tkwi w braku systematyczności. Jeszcze powinnaś dorzucić do już wymienionych oprysków wywar z krwawnika. Jeżeli jest to mączniak prawdziwy powinnaś użyć roztworu sody oczyszczonej i częściej sięgać po Biosept i Bioczos. Mączniaki pokazują się w swojej 'krasie' dopiero pod koniec czerwca, a do tego czasu profilaktyka może zapobiec masowemu pojawieniu się choroby.
Rezygnować nie trzeba z żadnych upraw, należy tylko pilnować systematyczności zabiegów.


Pozdrawiam,

Niestety, biję sie w piersi systematyczności brak
Trzy dni temu robiłam oprysk Bioseptem, o wywarze z krwawnika nie słyszałam (jakoś kojarzylo się mi, że krwawnik to na szkodniki), zastosuję jeszcze roztwór sody. Czytałam, że 1l wody + pół łyżeczki sody + 5ml mydła ogrodniczego. Czy tak?

W systematycznych opryskach w całym ogrodzie jeszcze się nie sprawdziłam, ale poradziłam sobie z Twoją pomocą - dziękuję już z parchem jabłoni i rdzą gruszy - a to juź sukces. Jeszcze nie opanowałam dostatecznie walki z mszycami.
Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
gogo 01:41, 13 gru 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj, Walerku Mazanie
Nie wiem, czy tu jeszcze zaglądasz, jeśli tak, to mam prośbę o zdiagnozowanie, co "zabiło " moją jodłę.
Zapraszam do mnie, str. 110
Z góry dziękuję
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Mariposa 11:02, 03 cze 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Mazanie, pojawiła się czarna plamistość na różach - podlewałam wywarem ze skrzypu, gnojówką z pokrzywy, pryskałam HT i OW (systematycznie, naprawdę) - ale ostatnio ciągle pada, co popryskam, to zmyje - i grzyb wlazł Na razie to pojedyncze liście, obrywam, ale co dalej?
Stosować nadal opryski ekologiczne, czy poddać się i sięgnąć po chemię?
____________________
Ela Motylogród
Mazan 12:03, 03 cze 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mariposa

A co powiesz na 'gotowca', czyli Curzate Cu? To mieszanka chemiczno - ekologiczna, działa skutecznie na wiele chorób nie tylko grzybowych, a te grzybki bierze na deser.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mariposa 21:12, 03 cze 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Mazanie, zgadzam się na wszystko, co proponujesz Dziękuję za tak szybka reakcję
Również pozdrawiam serdecznie
____________________
Ela Motylogród
anabuko1 17:25, 28 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Mazan napisał(a)
Mariposa

A co powiesz na 'gotowca', czyli Curzate Cu? To mieszanka chemiczno - ekologiczna, działa skutecznie na wiele chorób nie tylko grzybowych, a te grzybki bierze na deser.



Pozdrawiam

Dziękuję za ta wiadomość.Bo i ja męczę się z moimi różami z czarną plamistością i to coraz
Czyli teraz jeszcze oprysk dać ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Mazan 18:00, 28 sie 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anabuko1

Tak, ale w tym sezonie już efektów nie zobaczysz. I sprzątaj opadające liście, gdyż grzyb w nich zimuje.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
sierotka 12:08, 12 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Mazan teraz mi nie uciekniesz co mamy posadzic wzdłuż ogrodzenia by neutralizowalo olej kreozotowy z licznie użytych na działce sąsiada podkładów kolejowych ?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 17:38, 07 mar 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Puk puk Mazan zerknij do mnie w wątek na czeresnię co jej jest i czy da się uratować ?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
polinka 17:54, 31 mar 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Długo mnie nie było, a widzę, że u Ciebie cisza...
Mam nadzieję, że wszystko dobrze?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies