Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodzie Lorki za zakrętem

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodzie Lorki za zakrętem

lorka 00:01, 05 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
mała zajawka zmian jakie zaszły u mnie..
kosodrzewina mniejsza wylądowała z boku rabaty.. pracuję nad pozbyciem się dużej.. muszę znaleźć jej jakieś miejsce, aby szef zaakceptował.
dzisiaj skończyłam mini żywopłocik ze 100 buksików i wkońcu wyprostowałam( prawie) linię trawnika.. właściwie to szef ją wyprostował jak W KOŃCU zauważył,że już nie ma praktycznie łuków ( taki spostrzegawczy hihi)..ale dostał przyspieszenia i jutro jedziemy po kostkę.. jak to stwierdził.. jak ją zrobi to już nie zmienię lini rabat więcej



ech no i muszę w końcu zawiesić maty na płot bo to prześmiesznie wygląda taka jedna wisząca..
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 00:06, 05 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
jeszcze od przodu ( juz widzę,że będę musiała poprzesuwać ciut sadzonki.. ale to jesienią bo teraz afrykańskie upały u nas

a to moja pomocnica.. albo spi albo ćwiczy joge
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 00:12, 05 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
I muszę wymyślić co posadzić w rogach rabaty..
chciałam uniknąć kulek ogrodowiskowych... może mi coś doradzicie? nie mam zupełnie pomysłu.. mogę ew wsadzić jeszcze po krzaczku lavendy bo mam dwa w zapasie..
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
katiaxx 22:56, 06 cze 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Jaka ta pomocnica pyszna i jak pompki wali

____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 22:59, 06 cze 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
lorka napisał(a)
I muszę wymyślić co posadzić w rogach rabaty..
chciałam uniknąć kulek ogrodowiskowych... może mi coś doradzicie? nie mam zupełnie pomysłu.. mogę ew wsadzić jeszcze po krzaczku lavendy bo mam dwa w zapasie..


może zawilec ? ładnie zadarni, nie będzie chwastów i rozjaśni białym kwiatkiem, albo coś innego "rozłażacego się "

Lorko, przyszłam to za gorczyca, czy widziałaś poprawę u siebie po jej wysianiu ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
lorka 23:24, 06 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
katiaxx napisał(a)




Lorko, przyszłam to za gorczyca, czy widziałaś poprawę u siebie po jej wysianiu ?

tak, o wiele lepsza ziemia była na wiosnę.
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
kasia_w 15:25, 07 cze 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
wspaniała joginka !a jak elegancka prawie jak ta nowa rabata ciekawe czy unikniesz kulek i tak mi nikt nie uwierzy, ale kulki bukszpanowe miałam już zanim odnalazlam o.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 15:29, 07 cze 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
może w rogach tawula japońska dla rozjasnienia ?kwitnie na ładny złamany róż a tutaj przydałby się kolorek jak dla mnie .Albo runianka dla zadarnienia . Optowalabym za czymś jasnym plożącym .Widzialas u mnie w bukszpanowej przy wejściu jasnote plamista ?lubię ją kwitnie na biało lub fioletowo .Ale nie wiem jeszcze jak zimuje .
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lorka 08:29, 08 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
kasia_w napisał(a)
może w rogach tawula japońska dla rozjasnienia ?kwitnie na ładny złamany róż a tutaj przydałby się kolorek jak dla mnie .Albo runianka dla zadarnienia . Optowalabym za czymś jasnym plożącym .Widzialas u mnie w bukszpanowej przy wejściu jasnote plamista ?lubię ją kwitnie na biało lub fioletowo .Ale nie wiem jeszcze jak zimuje .


Dzięki za propozycje, ta tawuła ciekawa muszę pomyśleć. Zadarniać raczej nie będę, bo tam docelowo będzie żwir

kasia_w napisał(a)
ciekawe czy unikniesz kulek i tak mi nikt nie uwierzy, ale kulki bukszpanowe miałam już zanim odnalazlam o.

całkowicie kulek unikać nie będę, przed cisami na bocznej rabacie np chce takie na nóżkach .. ale o ta konkretnie rabatę mi chodzi. nie mowie nie ostatecznie..
chyba sie powstrzymam w tym roku..zobacze jak ona będzie wygladac jak zakwitnie i potem jesienią i zimą.. czekam na lavende i róże już wszystko w pąkach!
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 18:34, 08 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
weekendowe zmagania w upale
szef zaczął kłaść kostkę

została do wybudowania ścianka/murek
tam gdzie kółeczka , to muszę coś posadzić. Buksiki do poprawy z prawej strony

a tutaj już cisy i nowy nabytek choina kanadyjska



a no i malutki grabikjakies 100 cm wysokości ( ale chyba jednak kupię fastigiaty, moze nie te duże bo to kupa kasy, ale jakieś mniejsze, bo jednak będzie węższa rabata)


____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies