Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

anbu 16:36, 28 cze 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Fragaria napisał(a)
Napisalas na poczatku watku ze mialas zrobiony projekt ogrodu ale schowalas go do szuflady, byl to profesjonalny projekt? Tak bardzo ci sie nie podobal, ze poszedl w zapomnienie?


Projekt był robiony przez człowieka który ogrodami zajmuje się zawodowo. Ten projektant został nam polecony, więc nie było co wybrzydzać.


Zaczęliśmy coś z niego obsadzać ale potem znalazłam Ogrodowisko i mi się całkiem w głowie poprzewracało Mój M też chyba po cichu przyznaje mi rację, bo zagląda na już istniejące rabaty i zadaje mi pytanie czy ja wiem co autor miał na myśli (he he)
Na razie jestem na etapie zaczynania od zera. Siedzę na forum na tyle, na ile mi czas pozwala, założyłam sobie duży ogrodowy zeszyt, wszystko zapisuje, rysuję - a co z tego wyjdzie? Oby nie kolejna porażka ogrodnika amatora

Pozdrawiam.
____________________
Ania Ogród Ani :)
Fragaria 16:51, 28 cze 2015

Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 24
Zapytalam poniewaz sam zlecilam zrobienie projektu, mam bardzo mala dzialke wiec nie mam doswiadczenia ani pieniedzy na eksperymenty. To juz moja druga dzialka, dlatego zdecydowalam sie oddac sprawe w rece specjalisty. Poprosilam Danusie ale mi odmowila wiec znalazlam inno osobe, pani specjalizuje sie w ogrodach angielskich i taki tez projekt mi zrobila. W niektorych miejscach musze troszke przerobic, bo np przesalidzilismy 8 metrowe drzewo , ktore o dziwo przezylo przeprowadzke ale ogolnie z projektu jestem barzdo zadowolona. Zobaczymy co z tego wyjdzie
anbu 17:03, 28 cze 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Załóż swój wątek a na pewno znajdą się osoby które będą Ci kibicowały
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 18:01, 28 cze 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
O dłuższego czasu chodzi mi pogłowie moja rabata nr 5. Jest to rabata, która składa się na mój przedogródek. Rabatka ma 15 metrów długości, w najszerszym miejscu 3,40 szerokości.

Chciałabym tam posadzić 3 Wiśnie osobliwe Umbraculifera. Drzewa chciałabym podsadzić kulkami z bukszpanu, z tyłu żywopłot z cisa. Kulki oczywiście czymś podsadzę (jeszcze nie wiem czym).

Mam dwie wersje tej rabatki. Jedna z zawijaskiem (te zawijaski bardzo mi się podobają), a druga bez zawijaska - same kulki. Cała rabat będzie wysypana korą.

To ta rabata:


No i wersja bez zawijaska:


A tu z zawijaskiem:


Nabazgrałam jeszcze rzut z góry - tu bez zawijaska (słyszę jak się chichracie )


I rzut z góry z zawijaskiem:


Co myślicie mądre głowy ? Która opcja lepsza? Wszelkie uwagi mile widziane
____________________
Ania Ogród Ani :)
AnnaCh 22:16, 28 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jak dla mnie bez zawijaska, ale ja się nie znam Czymś jeszcze te kulki należałoby podsadzić.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anbu 07:37, 29 cze 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
AnnaCh napisał(a)
Jak dla mnie bez zawijaska, ale ja się nie znam Czymś jeszcze te kulki należałoby podsadzić.


Dziękuję Aniu za opinię. Podsadzę czymś, na pewno jakieś trawy dojdą.
W sumie to jestem na etapie poznawania ich nazw itp. Czosnki ozdobne też by tam były ładne, więc na pewno będą.
Dzięki Aniu
____________________
Ania Ogród Ani :)
iwka 08:58, 29 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Ania ja też za wersją numer 1. Ślicznie będzie
Zawijaski fajnie wyglądają według mnie w ciągu jako żywopłocik, z kulek chyba raczej nie.

Rób pierwszą wersję, coś tam dosadzisz i będzie piknie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anbu 09:07, 29 cze 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hi hi Iwonko ja z kulek tego zawijaska bym nie robiła ale właśnie jako żywopłocik. Tak tylko wyszło na wizualizacji, bo ja raczej nieudolna jestem w obsłudze tych programów do projektowania
Dzięki za opinię Iwonko.
____________________
Ania Ogród Ani :)
iwka 09:13, 29 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
a, to już wiadomo o co chodzi, ale ja i tak jestem za luźnym posadzeniem kulek
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anbu 20:34, 01 lip 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Obiecałam więc pokazuję, trawniczek po pierwszym koszeniu. Gdzieniegdzie jeszcze jest rzadki, ale mam nadzieję że się jeszcze zagęści










____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies