Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Toszka 22:02, 18 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czekaj, nie goraczkuj się - idziemy fragment po fragmencie
z drugiej strony rosnie nadal ten twój klonik?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 22:20, 18 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
evik0 napisał(a)
Toszko czy z tymi trójkątami to chodzi o to żeby po trzy rosliny były tej samej wysokości? Tak jak w linku -2x stożki i kula na pniu, obok 2x3 kulki. Chyba nie ogarniam


Złota zasada trójkatów to podstawy kompozycji - są to zazwyczaj trzy (piszemy tu o roslinach, ale nie tylko ich się to tyczy) dominujące wzrostem, formą, kolorem lub pokrojem rośliny i posadzone są tak, że gdy połączy się je linią utworzą rogi trójkąta. Zawsze łączy je wspólny element czy to strzelistej formy, lub poziomy pokrój, kulisty itd Owa zasada wprowadza wizualny ład i porządek. Jest to zasada odnosząca się do planowania przestrzeni. Podobna zasadą jest piętrowe sadzenie roślin symbolizujące - i tu pozwolę sobie na uzycie symboliki kompozycji japońskiej - najwyższy to niebo, nizszy to człowiek i najniższe piętro to ziemia.
Mam nadzieję, że jasno to wyraziłam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 22:59, 18 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
Czekaj, nie goraczkuj się - idziemy fragment po fragmencie
z drugiej strony rosnie nadal ten twój klonik?


Tak, rośnie

edit:
Ale on do przesadzenia jak pisałam, on tam nie może zostać.
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 06:59, 19 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)


Złota zasada trójkatów to podstawy kompozycji - są to zazwyczaj trzy (piszemy tu o roslinach, ale nie tylko ich się to tyczy) dominujące wzrostem, formą, kolorem lub pokrojem rośliny i posadzone są tak, że gdy połączy się je linią utworzą rogi trójkąta. Zawsze łączy je wspólny element czy to strzelistej formy, lub poziomy pokrój, kulisty itd Owa zasada wprowadza wizualny ład i porządek. Jest to zasada odnosząca się do planowania przestrzeni. Podobna zasadą jest piętrowe sadzenie roślin symbolizujące - i tu pozwolę sobie na uzycie symboliki kompozycji japońskiej - najwyższy to niebo, nizszy to człowiek i najniższe piętro to ziemia.
Mam nadzieję, że jasno to wyraziłam


Widzisz Toszka, niby o tej zasadzie słyszałam ale się nigdy nie wgłębiałam. A szkoda :/
Wiem czemu niektóre obsadzenia nam się nie podobają, intuicyjnie wiesz, że coś jest skiszone ale nie wiesz co (tak jet w moim przypadku). Na tą lewą najwyższą kaskadę za nic w świecie nie umiem dopasować tego stożka i kulek coś mi cały czas nie gra :/

A teraz prawa strona schodów. Wyobraźmy sobie, że to co na zdjęciu to cis a w przypadku kulek - cis i buksy. Gdybyś tego wpisu o tej zasadzie trójkątów nie poczyniła pewno bym tam 3 stożki wpakowała :/
A to już chyba by nie grało :/
A o to mniej więcej biega.





____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 07:09, 19 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A teraz prawa strona schodów. W myśl zasady trójkątów źle. Tak?
Kurcze nie wiem. Na trzy elementy (stożek + dwie kule) jest tam za dużo miejsca a cztery (stożek + trzy kule) burzą założenie?



Nie patrzcie na chałupę, dopiero przed malowaniem
____________________
Ania Ogród Ani :)
MirellaB 07:10, 19 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Aniu, a gdzie powstał trójkąt?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
anbu 07:12, 19 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
MirellaB napisał(a)
Aniu, a gdzie powstał trójkąt?


Mirelki Ty ranny ptaszku właśnie się nad tym wywnętrzam Cmok
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 07:19, 19 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
No i ta jest dla mnie maniana, ta rabata
Niekształtna, burzy całą koncepcję. Pierwotnie to mają być tam trzy kulki w tym wąskim pasku, przy samej chałupie a z przodu Choiny kanadyjskie Jeddeloh. Miejsce cieniste, nawet mocno.
Ale mi zgrzyta :/



____________________
Ania Ogród Ani :)
MirellaB 07:30, 19 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
anbu napisał(a)


Mirelki Ty ranny ptaszku właśnie się nad tym wywnętrzam Cmok

Ja już dzisiaj nie śpię od 4:40

Aniu będę podglądała co Toszka Ci poradzi.

Madżenka kiedyś mi krzyżykami narysowała zasadę trójkąta to zrozumiałam o co chodzi.

Mam w weekend full papierowej roboty, więc mniej będę na O.

Zaraz jadę do Obi donice dokupić
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
anbu 07:30, 19 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Czyli zgodnie z w/w zasadą powinny być jakieś formy dominujące na trzech rogach.
Ta rabata ma nawet kształt trójkąta, jak się uprzemy. Wybaczcie ja przy niej wymiękam


____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies