Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

anbu 19:25, 17 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839


Kami w całym tym zamieszaniu prawie zapomniałam, że w przyszłym tygodniu już tak trochę świątecznie :-\

Agatko to możemy, że łapki podać hi hi

Kasju czyli nie jestem sama, ja w sumie mam sporo przeszkleń w domu, cholewka trza się zabrać za inną robotę :-\

Ale grunt, że cisy przesadzone a jutro pracuję do 14:00 i eM się mnie już dziś pytał co jutro w ogrodzie robimy yupi, yupi
____________________
Ania Ogród Ani :)
kasja83 20:10, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
No słuchaj jak już eM sam pyta o prace ogrodowe..Mój też jakoś pogodził się z losem(czyli jednak robimy ten ogród) i jutro ma działać z taczkami
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anabuko1 21:09, 17 mar 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Zazdroszczę wam tych działań w ogrodzie itd.
Ja z niczym się nie wyrabiam,Ogród leży odłogiem jeszcze.Ale cos kupuje, coś sieje..Może przyjdzie czas ,że będę mogła w końcu podziałać i ztyrać się w nim , poczuć zapach ziemi i usatysfakcjonować jakimiś pracami do przodu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
blyxa 23:44, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
anbu napisał(a)


Bożesz... dzięki Ci dobra kobieto za przypomnienie

Oj nie ejstem pewna, czy mi dziękujesz za to przypomnienie

A okna nie umyłam Jak już się oderwałam od forum i zeszłam to było za późno
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
MirellaB 11:23, 18 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Cześć
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
anbu 19:30, 18 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
W związku z z tym, że Toszka nasza to jedna z mądrzejszych Babeczek na tym forum to poprosiłam ją o pomoc.

Pytanie brzmiało: ile miejsca trzeba przeznaczyć przyszłościowo na cisowy stożek i cisową kulkę, coby w przyszłości roślinki się nie dusiły z ciasnoty ale też nie były posadzone za rzadko?

Jako ogrodnik amator mam z tym największy problem (ale chyba inni też )
Toszka zaproponowała aby pisać w wątku, bo może inni skorzystają (a i racja ).
Mam zamiar z eMem po świętach skoczyć do cisowni i przywieźć stożki cisowe i kulki (tfu tfu, coby nie zapeszać wyjazdu )

Z racji tej, że chcę mieć ogród taki „poukładany ” (boje się użyć słowa geometryczny) i chcę trochę taką francję - elegancję, to na froncie domu mam do obsadzenia w pierwszej kolejności dwie rabatki. Jest to strona północna domu czyli sporo cienia.

Może najpierw zdjęcia, coby uzmysłowić o co kaman? Ale proszę na ten bałagan nie patrzyć, bo wszystko out !


Ta rabatka ma słonko od południa, no może od 13 latem ale i tak uważam, że jest jednak cienista. Chciałam na nią 3 stożki z brzegu po lewej stronie nierówne, takie stopniowane. Po prawej stronie kulki z cisa a wśród nich kula na pniu (jak kupię ). Nie wiem ile zmieści się tam mi tych, roślin nie wiem ile miejsca im mam zostawić. Wiadomo między roślinkami jakieś wypełniacze




Ta rabata to zupełny cień, tzn. latem coś tam się przebija ale ściana schodów robi swoje. Proszę nie patrzyć na konstrukcję jaką mój zdolny eMuś zbudował dla klona coby go śnieg nie zabił Ma synek pomysły
Ja chciałam upchać tam jednego stożka i trzy kulki ale znowu nie wiem, nie czuję odległości



Ja chętnie wysłucham wszelkich podpowiedzi, uwag Waszych i Twoich Toszko


____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 19:40, 18 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
I dalej dalej chce pokazać jak sobie mniej więcej to wymyśliłam
Wiadomo w gardenpuzle nie ma wszystkich roślin i trzeba zastępować coś czymś.



Z przody w tym pierwszym korycie mają rosnąć moje trzy trzmielinki (wiecie które)


Tego cisa kolumnowego w tym środkowym korycie raczej nie będzie, to tylko moja wena twórcza, poniosło mnie, według mnie on tam nie pasuje W tym środkowym korycie mają być 3 kule za trzmielinami trochę widać kule i choiny kanadyjskie + wypełniacze.
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 19:46, 18 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
I dalej, dziś pomęczę wszystkich

Po lewej widać rabatę z trzmielinami przyszłymi a po prawej planuję choiny kanadyjskie - żywopłot, rh coming white, znajdzie się tam też miejscówka dla klona no i grujecznik pendula. Na razie jest tam bałaganik. Jest to miejsce wilgotne z ciężką ziemią, blisko studni chłonnej.



Na tej wizualizacji nie ma wszystkich roślin, które wymieniłam.



____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 19:52, 18 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
No i moja nerka została.
W związku ze zmianą świerka serbskiego nana i białoboka na 3 stożki z cisa wysypał mi się plan na pół rabaty To tylko szkielet, planuje tam też trawy i wypełniacze.






Pytanie za 100 pkt. ile zostawić przyszłościowo miejsca na cisy - kule i stożki ?
Będę wdzięczna za podpowiedzi i sugestie

____________________
Ania Ogród Ani :)
anna_t 20:38, 18 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Ty masz taki piekny trawnik teraz???
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies