Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

anbu 07:32, 19 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
MirellaB napisał(a)

Ja już dzisiaj nie śpię od 4:40



Bój się Boga kobieto
Ja dziś na 14:00 na urodziny do babci jadę, 95- te, więc nie będzie mnie do wieczora
A z rana mi się najlepiej filozofuje Więc się wywnętrzam

Udanych zakupsów
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 10:43, 19 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)
Czyli zgodnie z w/w zasadą powinny być jakieś formy dominujące na trzech rogach.
Ta rabata ma nawet kształt trójkąta, jak się uprzemy. Wybaczcie ja przy niej wymiękam




nie do końca Aniu - te trzy formy mogą być razem w kupie co i tak siłą rzeczy będzie sadzeniem po trójkacie. Muszę ci to jakoś łopatologicznie wyjaśnić bo po kilkudziesięciu latach zapomniałam formułek, a wiem o co chodzi. Tylko jak to teraz ubrać w słowa...hm?
mozna sadzić 5, 7 i od tej liczby parzyście.

Stożek może być podsadzony trzema kulami (dwie to jakoś tak fallicznie będzie). Trzema róznego wzrostu.

z murka musi coś zwisać - problemem jest tu cień. Chcę też uniknąć żurawek bo perspektywa opuchlaków nie jest kusząca. proponuję hakonechloa.
W to miejsce proponuję meandry zrobić - ta rabata jest dwuwymiarowa (widać ją z chodnika i z dołu) i trzeba ją atrakcyjnie zrobić. czy porwiesz się na coś w ten deseń (knoty vel węzły)?
https://pl.pinterest.com/pin/340021840594163428/

w środku mogą być jasne carexy, np. silwer sceptre, lub miodunki o srebrnych liściach, lub twoje ulubione hosty, ale miniaturowe i z białymi akcentami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 11:40, 19 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka wielkie WOW, ale nie wiem czy bym umiała coś takiego zrobić :/ Musze poczytać jak takie węzły robić. Gdzieś czytałam (i mam wrażenie, że pisałaś to Ty), że buks sobie nie poradzi w zbyt mocnym cieniu.

Toszko tak na szybko skopiowałam ze swojej listy roślin wypełniacze, które chcę mieć. Więc Hakonechloa o yes! - brana jest pod uwagę właśnie z przodu

Hakonechloa macra All Gold Żółtocytrynowa.
Hakonechloa macra Aureola Złoto ubarwiona.
Carex morrowii Ice Dance Biało- zielona.
Carex comans Frosted Curls Srebrny połysk i włosowaty wygląd, biało-zielona.
Carex elata Aurea Złota, seledynowa fontanna.
Carex oshimensis Evergold Paskowata, wesoła, biało-zielona.
Carex ornithopoda Variegata Turzyca ptasie łapki, biało-zielona.
Carex caryophyllea The Beatles
Runianka japońska
Ostrokrzew karbowanolistny nisko cięty
Trzmielina Fortune'a Emerald n Gold też nisko cięta
z żurawek w sumie zrezygnowałam, mam obok klona, widać jak wyglądają :/ Nie wiem, nie podobają mi się :/

Toszko na murki chciałam irgę Dammera Mooncreeper, musi coś zwisać.

Gwoli wyjaśnienia (dla podglądaczy) Tocha napisała, że nie pasują moje trzy trzmieliny do pierwszego korytka.
Bo zasłonią wszytko i są żółte.
Powiem szczerze, że takiej wersji nie brałam pod uwagę :/ Stanę w obronie mojej koncepcji, trzmieliny zasłonią tylko w tedy gdy stoimy na wprost tej rabaty. Ale z innej strony już nie zasłonią. Wydaje mi się, że fajnie nawiążą do 3 wiśni które są obok.
Natomiast koloru żółtego już nie umiem obronić buuuu...

Jutro pocykam zdjęcia z różnych miejsc, dziś nie mam czasu uciekam

Pa
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 12:09, 19 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tylko, że myślę o wypełniaczach do kaskady w kolorze żółtym/seledynowym lub srebrnym i na tle wypełniaczy trzmieliny mogą się gubić. Srebrny w połączeniu z żółtym i ciemnozielonym może grać.
Ja nie mam nic przeciwko trzmielinom. Problemem jest czy będą miały dość słońca. Podobnie irga i Frosted Curle. Nie wiem jak The Beatles....Ice Dancer zaraz opanuje wszystko - trzeba coś mniej ekspresowo rosnące.
Zwisać mogą (i będą) hakonechloa.

Co do knota/węzła - bukszpan będzie chorować choćby z racji ścisku z wypełniaczem. Można z niskiego cisa zrobić. Mozna byliny tak posadzić.
no, na łapu capu nie da się tego wymyśleć.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 12:33, 19 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszko a które odmiany cisa są niskie ?
Ty ten węzeł byś widziała w środkowej kaskadzie? Podoba mi się pomysł ale jak mówię muszę poczytać jak to zrobić i jak to potem w utrzymaniu się sprawuje.

Nie pomyślałam w taki sposób, że tło trzmielin nie może być żółte (i tu mnie masz), kłania się moja niewiedza i 4 punkt dekalogu Danusi To by się zlało wtedy, hmm... rozumiem.
Ostatnia kaskada ma najwięcej słońca z wszystkich trzech po lewej stronie schodów.


1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi



____________________
Ania Ogród Ani :)
MirellaB 15:05, 19 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zaglądam, czytam i boli mnie głowa

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
kasja83 20:53, 19 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Anbu jak imprezka u babci??Faktycznie ranny ptaszek jesteś z tym myśleniem...nie żebym ja spała do 10. Mój młodszy syn ma zegar biologiczny ustawiony na wstawanie o 6 rano.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anbu 21:21, 19 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hej dziewczynki
Właśnie wróciliśmy, impreza u prababci jak zwykle na bogato
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 10:11, 20 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tak, węzły widzą mi się na środkowym tarasie (piętrze). To nie musi być cis - można posadzić np. w romby, tudzież w kratkę byliny. To może być zimozielony kopytnik, czy jakiś carex. A w środki kwadratów coś innnego. Przyjżyj się miodunkom - one są bardzo piekne. Wiosną kwitną.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 10:29, 20 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dziękuję Toszko
A bluszcz? w sumie bardzo go lubię i pocztałam dziś artykuły Danusi o topiarach. Czy bluszcz można utrzymać krótko i nisko przy ziemi?
Kopytnik też super a i bergenia też
Dałaś mi sporo do myślenia. Fajne jest spojrzenie na coś osób trzecich, człowiekowi klapki się otwierają.
Wygoglowałam niskie odmiany cisa, to mi wyskakują te żółte cisiki a one muszą mieć więcej słonka - tak tam pisze:-\
Będę myśleć nad tym wszystkim
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies