Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Mira104 07:52, 12 mar 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Nie boisz się Aniu o buksy i hortensje? Ja jeszcze poczekam na ciachanie do forsycji
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Monia81 08:14, 12 mar 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Aniu powiedz mi co ile od siebie masz posadzone amonagawy? przyjemnego tygodnia
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Kawa 08:36, 12 mar 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Anuś no nareszcie
ale masz czysto!!!
jednak kora robi swoje

piękne cisy - zazdraszczam pozytywnie
macham i ściskam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anbu 08:51, 12 mar 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Monia dziękuję, lubię czysto A cisy chce obrobić do 15 marca - takie są chyba terminy? Potem ptaki gniazda wiją (albo mi się coś pomieszało )

Elu, Wiolu, Agato dziękuję

Magdo Ja tnę, bo mam sporo zimozielonych. Taki cytat znalazłam w swoich mądrościach odnośnie cięcia bukszpanów:
Cięcie dwukrotne
Takie cięcie wydaje mi się najkorzystniejsze. Terminy: marzec – kwiecień przed rozpoczęciem wegetacji. Bukszpanom po zimie nadajemy pożądaną formę i pobudzamy do silnego rozrastania się i zagęszczania, oraz koniec czerwca (Buksy tniemy dopiero ok 20 czerwca), kiedy młode przyrosty przestają być jasnozielone, wtedy przez resztę sezonu ładnie wyglądają i zdążą zdrewnieć przed nastaniem mrozów.
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 08:56, 12 mar 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Aniu dziękuję

Kasiu jeszcze nie wszytko ciachnięte

Asiu u mnie już ciepło. Kora powoduje, że da się chodzić po rabatach.

Kasiu fajnie, że już Anabellki ciachnęłaś. One podobno lubią krótko

Mira hej Nie boję się, nie mogę czekać, wszystko rusza. Na hortkach już mam pączki Zastanawiałam się tylko nad rozplenicami czy nie za wcześnie, ale i tak ciachnęłam

Kami
____________________
Ania Ogród Ani :)
kaz742011 09:37, 12 mar 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Ale pracuś z Ciebie . Ciachania zazdroszczę. Ja jeszcze nic nie działam bo mokro mam okropnie.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Magleska 10:15, 12 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
dziękuję za odpowiedz Aniu spróbuję dziś przyciąć -ciekawe czy wyjdzie mi kulka ,czy pijane jajo
edit
nie przyciełam ,bo nie mam czym
czym swoje przycinasz ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElzbietaFranka 12:47, 12 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Aniu tu zjezdzalas, tu już tniesz szybka jesteś. Też mam sporo Cisow, ale nigdy ich nie ciełam rosły na żywioł. Przed opryskiem promanalem będę musiała też ściąć.
Oj mam dużo cięcia od irgi, cyprysy do tawuł.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gruszka_na_w... 18:58, 12 mar 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Ależ Ci te cisy zmężniały.
Od kilku lat tnę hortensje bukietowe na przełomie stycznia i lutego. Zawsze po cięciu zdarzały się dni z mrozami. Rosły i kwitły bez problemu.
Podobnie czynię z miskantami i rozplenicami. Moim zdaniem trawom bardziej szkodzą roztopy po obfitych opadach śniegu i słaba przepuszczalność gleby niż silne mrozy. Łatwiej było mi poruszać się po rabatach, kiedy ziemia była zmarznięta niż teraz. Deptanie po rozmiękłej ziemi przydusiłoby korzenie. Uszkodziłabym też wyłażące cebulowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 20:16, 12 mar 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
O!
Ładne fotki!
A Ty już bukszpany też już cięłaś?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies