Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Mira104 20:53, 12 mar 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Nie chcę Cię straszyć, ale zapowiadają u nas -9 C. Ja czekam z trawami i buksami, na razie tylko suche badyle, liście usuwam, zamawiam nawozy, no i qpę końską oczywiście
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anbu 07:32, 13 mar 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasiu

Magda buksy tnę nożyczkami...zwykłymi

Elu tak, cisów mam sporo ale już widzę koniec ich cięcia Wczoraj znowu kulnęłam kilka kulek

Haniu dzięki za Twoje mądrości Jak czytam u innych to czuje się jakbym zbrodnię popełniła wycinając to i owo w swoim ogródku

Tak Asiu, cięłam

Mircia to nie strasz
Nie będę się zżymać na coś na co nie mam wpływu a będzie co ma być
____________________
Ania Ogród Ani :)
Margerytka40 07:52, 13 mar 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania nie przejmuj się ja też już większość powycinałam,nawet róże już przycięłam . Nie mam czasu na sztywne trzymanie się terminów. Hortki też mam już obcięte
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 08:38, 13 mar 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ja cisy będę ciachac w przyszłym tygodni bo najzwyczajniej w świecie w tym nie dam rady
znowu mi się będzie serce kroić no jak ciachać no jak no jak zyć ?!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Wani 09:23, 13 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Anbu wpadam z pytaniem bo już nie pamiętam...Jakiej szerokości koryto kopałaś dla cisów?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
anabuko1 13:52, 14 mar 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Margerytka40 napisał(a)
Ania nie przejmuj się ja też już większość powycinałam,nawet róże już przycięłam . Nie mam czasu na sztywne trzymanie się terminów. Hortki też mam już obcięte

Kurczę jakie wy jesteście szybkie.
Ja dopiero kilka clemkow przycielam.
Myślałam ,że z cięciem po pracuję w sobotę. Ale mrozy nadają.
I chyba tą robotke trzeba odłożyć.
Czy można w mrozy ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anitka 19:20, 15 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Aniu, ale jesteś szybka. Posprzątane, powycinane, postrzyżone... Ja o cięciu nawet jeszcze nie myślę. Muszę odrobić się z porządkami na rabatach.
No i teraz ta wymuszona przez pogodę przerwa od prac ogrodowych się zapowiada.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
polinka 17:36, 16 mar 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
anbu napisał(a)


Magdo Ja tnę, bo mam sporo zimozielonych. Taki cytat znalazłam w swoich mądrościach odnośnie cięcia bukszpanów:
Cięcie dwukrotne
Takie cięcie wydaje mi się najkorzystniejsze. Terminy: marzec – kwiecień przed rozpoczęciem wegetacji. Bukszpanom po zimie nadajemy pożądaną formę i pobudzamy do silnego rozrastania się i zagęszczania, oraz koniec czerwca (Buksy tniemy dopiero ok 20 czerwca), kiedy młode przyrosty przestają być jasnozielone, wtedy przez resztę sezonu ładnie wyglądają i zdążą zdrewnieć przed nastaniem mrozów.


O, zastanawiałam się czy już mogę ciąć buksy...Czyli po zimowym weekendzie czas na kolejne użycie nożyczek

Buziaki Aniu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
anbu 20:35, 16 mar 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Asiu nie przejmuję się, co ma być będzie. Na razie 0 stopni i sypie śnieg.

Aniu nie kopałam rowu pod cisy. Raczej przekopywaliśmy pas z qpą, kompostem i z mączką i w to pakowaliśmy cisy Rosną i chyba nawet im się podoba

Aniu nie sądzę aby dobrym pomysłem było ciecie czegokolwiek w mrozy Ja piję ciepłą herbatę i nosa z domu nie wychylam

Anitko no niestety wymuszona przerwa Nie lubię przerw w pracach ogrodowych

Poli buźka

____________________
Ania Ogród Ani :)
Magleska 20:38, 16 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
śnieg u Ciebie też ......to pewnie do mnie też dotrze .....narazie deszcz i zimnoooo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies