Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Juzia 23:01, 16 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38828
Johanka77 napisał(a)


Nieee… korporacyjny



Uuuu... nie takiej odpowiedzi oczekiwałam

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 23:01, 16 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38828
Johanka77 napisał(a)


Asia, ja nic nie wykopuję.
W doooopie to mam


Dobre podejście!!!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 23:04, 16 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38828
Jagodaa napisał(a)
Krokusy, u mnie też czosnki te kule fioletowe się trzymają kilka lat bez wykopywania i też chyba ich przybyło, głównie purple Sensation. Trzeci rok mam tulipany exotic i w tym roku było mniej i mniejsze, nie wiem, może przez suszę, bo one też się nawet trzymają.

Queen of night jednorazówka, z ok 200 zakwitły może 3-4 w kolejnym roku.


U mnie niektóre QoN kwitły dwa lata ładnie, później były już coraz mniejsze... aż w końcu pozostały po nich tylko fotki

Purple Sensation chyba mam... i chyba nawet zamówiłam dzisiaj.
Ale mi się nie mnożą.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 08:27, 17 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
U mnie czosnki po paru latach zaczęły zanikać, więc chyba tylko krokusy są rozwojowe - pod warunkiem, że siedzą na rabacie, nie w trawie.
Nie wyjęłam tulipanów w tym roku wyjątkowo, bo w tym roku faktycznie były jakieś pokręcone - szkoda zabawy z takimi, pewnie i tak byłyby na straty. A te ładniejsze postanowiłam naturalizować, jak to ładnie określają angole. Zobaczymy, czy pojęły moje intencje Jeśli nie, to przynajmniej będzie inny zestaw i to też jest fajne
Specjalnie patrzyłam u Sary Raven, które się nadają do naturalizacji, tych kupiłam najwięcej (konkretnie Ballerina - POMARAŃCZOWE ).
____________________
Sałatka pokrzywowa
popcorn 08:42, 17 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Narcyze też są rozwojowe. I tulipany botaniczne Tarda czy Ursinum. Koffam!
____________________
Mój nowy ogródek
MiluniaB 09:03, 17 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Juzia możesz pokazać bukszpana chorującego? Piszesz, że się odbuduje. Mam jednego do połowy wyciętego - taką półkula. Nie wiem czy go wywalić czy zostawić. Chciałam porównać z Twoimi.

Tulipany traktuję jako jednoroczne. Kupiłam QoN do donic i inne na rabaty, ale nie liczę na to, że będą w kolejnych latach.
Czosnki u mnie kilka lat powtarzają kwitnienie.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Kawa 09:20, 17 wrz 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ja z tulipanów też się wyleczyłam krokusy i irysy dzielą się na potęgę i te obstawiam
chociaz przyznaję że tulipany w masie są piękne
czosnki przestałam wykopywać i widze ze z roku na rok kwitną ale są mniejsze
trzeba będzie na przyszły rok może ogarnąć - może

mnie Juziek też się nic nie chce
czasem coś przejdę skubnę ale ogólnie w sobote stwierdziłam ze już ostatnie plewienie
teraz tylko usuwac będę co będzie zamierać i tyle
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Juzia 09:28, 17 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38828
Mgduska napisał(a)
U mnie czosnki po paru latach zaczęły zanikać, więc chyba tylko krokusy są rozwojowe - pod warunkiem, że siedzą na rabacie, nie w trawie.
Nie wyjęłam tulipanów w tym roku wyjątkowo, bo w tym roku faktycznie były jakieś pokręcone - szkoda zabawy z takimi, pewnie i tak byłyby na straty. A te ładniejsze postanowiłam naturalizować, jak to ładnie określają angole. Zobaczymy, czy pojęły moje intencje Jeśli nie, to przynajmniej będzie inny zestaw i to też jest fajne
Specjalnie patrzyłam u Sary Raven, które się nadają do naturalizacji, tych kupiłam najwięcej (konkretnie Ballerina - POMARAŃCZOWE ).


NIe kuś!

A się nad nimi zastanawiałam. I nie wzięłam...
Hmmmm....

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 09:29, 17 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38828
popcorn napisał(a)
Narcyze też są rozwojowe. I tulipany botaniczne Tarda czy Ursinum. Koffam!


U mnie narcyz nie chce rosnąć.
Nic a nic.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 10:03, 17 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38828
MiluniaB napisał(a)
Juzia możesz pokazać bukszpana chorującego? Piszesz, że się odbuduje. Mam jednego do połowy wyciętego - taką półkula. Nie wiem czy go wywalić czy zostawić. Chciałam porównać z Twoimi.

Tulipany traktuję jako jednoroczne. Kupiłam QoN do donic i inne na rabaty, ale nie liczę na to, że będą w kolejnych latach.
Czosnki u mnie kilka lat powtarzają kwitnienie.



O takie kwiotki mam...

Muszę je teraz oskubać z tych chorych liści i prysnąć, ale pogoda nie sprzyja.

Będą łyse, ale powinny się odbudować tak jak ten

Był w połowie wyżarty. Też półkula prawie. I się zabudowuje. W przyszłym roku już pewnie nie będzie widać tej dziury.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies