Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Basilikum 15:17, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Ewa ja tego nie posadze wszystkiego tylko przeanalizje
Ty fajne poysly masz dziekuje
Czy ta magnolke przesadzic teraz? czy wiosna lepiej? chociaz ja tak sobie mysle, ze ona az takich pieknych kwiatow nie ma i moze ja na tyl domu dac a z przodu inna. Ma taka malenka, ktora ma miec ciemno rozowe kwiaty (nie kwitla jeszcze wiec nie jestem pewna czy nie pomylili. I od Justyny mam dwie male, tez chyba rozowe.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 15:27, 15 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Iza, no ja też nie pisałam, że masz posadzić, tylko że mogłabyś to i tamto tak połączyć To nie są gotowce do sadzenia, tylko tak jak piszesz, pomysły do analizy

Co do magnolii, to ja sama przesadzałabym ją raczej wiosną, ale jesienią też można, jak przejdzie w stan spoczynku. Miejsce powinno być osłonięte od wiatru i nie całkiem słoneczne. Jesienią bym ją trochę ochroniła na zimę. Jakaś kora by się przydała do przykrycia korzeni. Słońce szybko wybudza rośliny wiosną, a magnolie są wrażliwe na późne przymrozki, które szkodzą kwitnieniu.

Chyba lubisz magnolie, skoro tyle ich masz ?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 15:36, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Od wiatru by byla troche oslonieta, bo garaz stoi z tej strony z ktorej wiatr wieje. Slonce by bylo ale w sumie teraz rosnie tak samo, tylko bysmy ja o 5 metrow dalej poadzili. Czyli jak juz to jak jej listki opadna?

Magnolie jedna, wlasna ta ktora teraz tam rosnie mam juz kilka lat. W tym roku kupilam za 1 € w netto i posadzilam w doniczce. Dosc ladnie urosla i od Justyny dostalam dwie to razem 4 Lubie, lubie szczegolnie jak kwitna
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 15:40, 15 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Tak, jak listki opadną Pamiętaj o jak największej bryle korzeniowej
Najważniejsze, żeby była osłonięta od tych mocniejszych wiatrów. Lekki wiaterek od czasu do czasu nie zaszkodzi, tylko te mroźne, zimne i silne szkodzą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 15:50, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Magnolie chyba mokro lubia, to ja dam tak od strony garazu, tam jest mokro. No i oczywiscie kwasnej ziemi i troche piaseczku na rozluznienie gliny, bo tam najbardziej gliniasto.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Bogdzia 20:39, 15 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Magnolie nie lubią przesadzania , przesadz tylko w wypadku gdy koniecznie musisz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Basilikum 21:20, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
wmowie jej, ze jej lepiej bedzie w nowymmiejscu

Dzis wreszcie bylo ladnie jak wrocilam do domu wiec bylo ogrodowo. Narobilam sie jak dziki osiol. Wywiozlam dwie taczki chwastow. Wykopalam taczke ciegiel i przesadzilam omana i iglaczka jakiegos o nieznanym imieniu. Uprztnelam ponad polowe pomidorow i przerobilam dwa kg winogron na 7 sloikow galaretki. Podlalam donice co pod dachem a teraz padam na nos. Popedzilam syna by mi skosil przy wjezdzie i znow tam ladnie jest

Jutro bedzie tez pracowicie, bo na zawody jedziemy i ciasto musze pzniej upiec. W niedziele gosci mamy.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hanka_andrus 21:48, 15 wrz 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Trzymam kciuki za dobrą pogodę w całym jutrzejszym dniu! Mnie tez potrzebna!
Powodzenia na zawodach!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kaz742011 21:49, 15 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Jak jutro zawody to medali życzę .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basilikum 21:52, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ja to biegne tak dla zabawy ale moi panowie maja ambicje i duzo trenowali. mam nadzieje, ze im sie uda w pierwszej trojce do mety dotrzec
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies