Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Iwk4 19:42, 12 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Basilikum napisał(a)
mi wstarczaja skarpetki i czasami termofor

Mi wystarcza M. Grzeje jak piecyk
jak śpię sama, zimą na kołdrę kładę kocyk.
Iza, mam sporo do nadrobienia. Moze jakiś skrót masz? Cale lato i pół wrzesnia mam tyły
Buziaki zostawiam
____________________
Ogródek Iwony II
Basilikum 19:54, 12 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ojej Iwonko u mnie jak zwykle duzo sie dzieje. Sprzedalam troche uszytek, kupilismy nowa maszyne do szycia (nie zebym az tyle na tej sprzedazy zarobila )
W ogrodzie zebralam plony z warzywnika i czesc zjedlismy, czesc zamrozilismy a czesc w sloikach jest. Skalniakowa rabata troche dluzsza znow jest. Bylam na urlopie w Pl i odwiedzilam Irenke i Justyne. Od obu dostalam troche roslinek i jeszcze duuuuzo dokupilismy Bylismy z siostrzencami w parku dinozaurow w Budziszynie. No a przed wyjazdem bylam w ustrii w Kremsmünster na wystawie ogrodowej, relacja zdjeciowa tu https://www.ogrodowisko.pl/watek/7915-kremsmunster-oo-landesgartenschau
no a teraz juz jesien i zimno ale ogrod calkiem dobrze wyglada

no i szyje, mam ochote posprzedawac no Weichnachtsmarkt ale czy zdarze na tyle uszyc hmmm
w czwarte jade do mojego sprzedawcy na wprowadzenie w tajniki wyszywania moja maszyna i wrowadzenie do programu komputerowego.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hanka_andrus 20:20, 12 wrz 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Oj, działo się i dzieje się u Ciebie! Chociaż byłam na bieżąco bardzo miło się czyta skrót wydarzeń z miesiąca! Buziaczki!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 13:09, 13 wrz 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Iza znowu się szwęda i dobrze przynajmniej zobaczyłam to co sama widziałaś
wszystko fajne
Koza drewniana wygrała ha ha
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
iwka 13:23, 13 wrz 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ja bym w skarpetach nie usnęła
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Basilikum 13:52, 13 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
iwka napisał(a)
ja bym w skarpetach nie usnęła

a ja bez

Viola

Haniu pewnie cosik pominelam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 17:01, 13 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
To jest rabata zaraz przy wjezdzie i potrzebuje Waszej pomocy, bo cos w niej trzeba zmienic.



u gory nad szpalerem z hortensji jest jakies pol metra betonu a potem garaz. Po prawej jest nowo postawiony plot. Tam gdzie kamien i doniczkowy jezyk jest jeszcze conica i mala hortensja ogrodowa (ktora chyba powinnam przesadzic, bo tam za duzo slonca jest). Ta czesc jest w kamyczkach. Troche nam nie pasuje ten kawalek trawnika, bo teraz jak postawilismy plot to ciezko tam kosic - malo miejsca.
Cale to miejsce ma spadek, najwyzszy punkt jest przy wjezdzie czyli koncu plota i stamtad idzie w dol w kierunku podworza i garazu. Czyli ten hortkowy szpalerek jest w dole i magnolka jest nizej niz plot.

Magnolia byla tam pierwsza. Potem zrobilismy ta kamyczkowa rabatke. Na nia bedzie sie otwirac brama wjazdowa. Pozniej dostawilismy garaz i przed nim ten szpalerek hortek i rozchodnikow. Wiosna kwitna tam tulipany noc i dzien i troche brunery tam mam, ktora wiosna lepiej widac.

zdjecia pogladowe z miejsca zdarzenia:



a ta rabata jest po drugiej stronie wjazdu
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 18:18, 13 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33485
Iza, a jaka tam masz ekspozycje, czy tam wieje i jaka masz glebe?
Chcesz zlikwidowac caly ten trawnik i zrobic porzadna bylinowke z rozmachem?
Ile metrow jest przy plocie i przy garazu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 20:30, 13 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
tam jest latem caly czas slonce tylko tak calkiem blisko garazu jest cien jakos w poludnie, kiedy slonce przelazi na dachem. Nowlasnie nie podalam wymiarow gapa ze mnie. Przy garazu jest 6,6m przy plocie 6 metrow. Cos Emus dzis wspominal, ze moze by ta magnolie przesadzic. On mowil o zrobieniu tam kamienistej rabaty ale mi sie ta opcja nie podoba. nie przepadam za kamieniami na rabatach, ten kawalek, ktory jest moze byc ale wiecej nie chce. Bylinowce z rozmachem nie mowie nie.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
AniMa 07:52, 14 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Chcesz robic rabatkę tu gdzie stoją: stolik i krzesełka też, czy chcesz je przenieść????

Świetny ten płotek
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies