Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Basilikum 10:16, 14 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
tak sobie mysle, ze moze by ten trawnik zostawic tylko zmniejszyc i magnolke pod plot dac. Wtedy bedzie miejsce na stol mniej do koszenia i Po prostych liniach latwiej. Pod plotem rabate pociagnec tak jakos do konca kamykow hmm
Stoilik i krzeselka tam pasuja i przyciagaja wzrok przy wjezdzie. Troche by mi ich bylo szkoda ale sie nie upieram
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kindzia 10:20, 14 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Może trawy jakieś w większych ilościach? Miskany, rozplenice? Albo azalie wielkokwiatowe? Skoro tam słonecznie...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Anda 10:36, 14 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Iza, moznaby zostawic takie kolko albo pasek trawy prza szpalerze hortensji na stolik i krzeselka, a cala reszte zrobic rabate bylinowa. Siedzialabys wtedy wsrod kwiatow.

Mysle o malwach, slazach, czyli takie podpieracze plotu, bo wysokie. Piwonie, szalwie, przywrotnik to lato. Gaura od lata do jesieni. Rozchodniki z trawami, Agastache i jezowki na pozne lato i jesien. Cebulowe na wiosne - rowniez mieczyki bizantyjskie, bo ladne i nie trzeba wykopywac. Pomysle jeszcze troche nad tym

Magnolia lubi lekko kwasne stanowisko z tego co czytalam.

Pod plot moglabys dac jakis wiekszy krzew, np. swidosliwe lub bez czarny odmianowy, czyli bez odrostow albo i Kornelkirsche na nalewki i dla ptakow.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
10:39, 14 wrz 2017
w projektowaniu nie pomoge ..ciągle cos przesadzam bo nie-teges

ale najładniejsze ozdoby dozynkowe widziłam w Goczałkowicach ...któregos roku ...bo w tym znowu przegapiłam termin aby tam pojechac na ogladanie

tutaj jest troche zdjęc
znalazłam w necie http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3573779,goczalkowicezdroj-dozynki-gminnopowiatowe-2014-swieto-plonow-za-nami-zdjecia,id,t.html

https://www.kapias.pl/pl/galeria/0/dozynki-powiatowe-w-goczalkowicach-zdroju-wrzesien-2014

kaz742011 17:52, 14 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Znowu mnie chwilę nie było i tu tyle do nadrabiania. Dobrze że dla Iwonki skrót zdarzeń poczyniłaś to znowu jestem na bieżąco . Słomiana świnka mnie zachwyciła .
Edit :
No i w projektowaniu też nie pomogę ale inni na pewno doradzą i wyjdzie świetnie.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basilikum 19:00, 14 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Piszcie piszecie a ja pomysle i na wiosne bede przesadzac.
Tak mi sie wydaje, ze magnolka pod plotem bedzie bardziej pasowac, wtedy ten czbek bylby latwiejszy do koszenia i mozna by kawalek trawnika zostawic by stol tam mogl zostac. Gaure mam 3 szt i wlasnie hce ja przesadzic.

Ewa dzieki za rady jeszzce jeszcze magnolka ma kwasna ziemie podsypana i traktuje ja odpowiednimi nawozami ale ona chyba bardziej cien woli niz slonko caly dzien wiec tez do przesadzenia. Jak ja sadzilam wydawao mi sie, ze tam przez pol dnia cien jest.

Kasiu trawki tak pomysle nad nimi.

Justyno ale swietne u nas czasami takie Stoja po wioskach jak jest jakas okazja. No i jak ktos ma okragle urodziny to sasiedzi robia mu przed domem takie deko moj Emus w sierpniu bedzie mial wiec Wam pokaze co nacuduja - troche musicie poczekac jednak A swoja droga ciekawa jestem czy mu owce postawia jakies czy go na sportowo udekoruja hihi

Kasiu
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
marba 19:30, 14 wrz 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Fajny zwyczaj z tą sąsiedzką pamięcią i prezentem w postaci dekoracji.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Basilikum 20:07, 14 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
fajny fajny najpierw trzeba udawac, ze sie spi i nie widzi co wyczynaja a potem o 1 2 w nocy wyjscz koszykiem pelnym napitkow no i oczywiscie zaprosic na urodziny
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
violka171 10:40, 15 wrz 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
ja też jestem marna w planowaniu grodu,wsadzam coś na oko potem przesadzam bo mi nie pasi i tak w kółko macieja ,nie wiedziałam że mieczyki bizantyjskie zimują ,teraz juz wiem
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Anda 15:12, 15 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Basilikum napisał(a)
Piszcie piszecie a ja pomysle i na wiosne bede przesadzac.
Tak mi sie wydaje, ze magnolka pod plotem bedzie bardziej pasowac, wtedy ten czbek bylby latwiejszy do koszenia i mozna by kawalek trawnika zostawic by stol tam mogl zostac. Gaure mam 3 szt i wlasnie hce ja przesadzic.

Ewa dzieki za rady jeszzce jeszcze magnolka ma kwasna ziemie podsypana i traktuje ja odpowiednimi nawozami ale ona chyba bardziej cien woli niz slonko caly dzien wiec tez do przesadzenia. Jak ja sadzilam wydawao mi sie, ze tam przez pol dnia cien jest.

Kasiu trawki tak pomysle nad nimi.

Justyno ale swietne u nas czasami takie Stoja po wioskach jak jest jakas okazja. No i jak ktos ma okragle urodziny to sasiedzi robia mu przed domem takie deko moj Emus w sierpniu bedzie mial wiec Wam pokaze co nacuduja - troche musicie poczekac jednak A swoja droga ciekawa jestem czy mu owce postawia jakies czy go na sportowo udekoruja hihi

Kasiu


Iza, ale co jeszcze? Najlepsza zasada to mniej gatunków w większych ilościach. Na rabacie zdecyduj się na głównych aktorów i do nich dopasuj towarzystwo, które będzie podkreślać ich urodę ale nie zaćmiewać. Wczesnym latem głównym aktorem mogą być piwonie otoczone mieczykami bizantyjskimi, makami i Geranium magnificum. Podkreślone to może być Alchemilla mollis albo epipsila prowadzonej brzegiem rabaty, która będzie łączyć wczesne i późniejsze lato.
Później głównym aktorem może być Coreopsis podkreślona żółtym Delphinium, Agastache, jeżówki i to tego jakieś późno kwitnące czosnki, np. Allium tuberosum przy brzegu rabaty, który mogłabyś wykorzystać również w kuchni. No a jesienią wiadomo, że głównym aktorem mogą być piękne rozchodniki z trawami, np. Pennisetum i Gaurą, która kwitnie już wcześniej i łączy środkowe lato z późnym
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies