Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Toszka 10:57, 02 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
sarenka napisał(a)
w trakcie przygotowań.
Nie wiem czy za szeroka nie jest i w ogóle mnie wątpliwości się pojawią czy w ogóle jest sens ja robić,może zamiast to chodnik byłby ok.


Tu może być chodnik, a rabatę po prostu przerzucić na drugą stronę.
Tylko pytanie: czy lepiej aby śnieg spadał na rabatę czy na głowy?
Rabata wzdłuz chodnika by tu rewelacyjnie pasowała
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 11:04, 02 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Był chodbik a dalej właśnie rabata,widać gdzie się kończyła i śniegu akurat spadał najwięcej tam gdzie teraz koniec rabaty. Chodnik który być musi będzie raczej, ale nie tak szeroki jak rabata, chyba,zecos nam się odwidzi
Jestem przezeobiona i nie mogę nic robić na dworze i humor się spsul
Aaa zima, jak śnieg był na dachu to ani dzieci ani my nie chodziliśmy bo jednak nie warto ryzykować hehe
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:12, 02 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No i nie wiem co robić
Dobrze,że słonko wyszło to przynajmniej tak weselem trochę
____________________
Magda W samym sloncu
zoja 11:37, 02 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
nie chcę namawiać do złego, ale ja bym chodnik wokół domu zrobiła - fajnie móc suchą stopą okrążyć dom
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
sarenka 11:57, 02 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
zoja napisał(a)
nie chcę namawiać do złego, ale ja bym chodnik wokół domu zrobiła - fajnie móc suchą stopą okrążyć dom
jak zrobię tu chodnik to już rabaty nie będę robić. Właśnie od wczoraj zaczynam mieć wątpliwości właśnie czy rabata czy chodnik
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 22:29, 02 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Chętnie poznam wasze zdanie
1. Rabata przy domu i dalej chodnik
2. Tylko chodnik bez rabaty

A to jeszcze czeka do posadzenia plus trochę łyse tuje, mam nadzieję, że w nowym miejscu się zregenerują aa i cebulki


Muszę korę kupić do wysypania. Duuzo kory
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 10:29, 03 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Megi, gdzie posadzić rośliny? Nie potrafię pomóc bo rabat nie pokazujesz
Ja na prawdę nie wiem dlaczego tyś taka wstydliwa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 12:36, 03 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Megi, gdzie posadzić rośliny? Nie potrafię pomóc bo rabat nie pokazujesz
Ja na prawdę nie wiem dlaczego tyś taka wstydliwa

Toszko to zdjecie z poprzedniej strony, to, które cytowałas tam nie wiem czy sadzić rośliny i robić od strony trawnika chodnik czy robić tylko chodnik

Jeśli zaś chodzi o żurawki to je będę sadzić tam gdzie hortensje.
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 14:27, 03 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wiem, że cytowałam zdjęcie. Ale rabat nie planuje się oddzielnie. One muszą tworzyć spójną całość w całym ogrodzie.
Nie wiedząc co po bokach, co na wprost i w zasięgu oku, trudno proponować nasadzenia kompozycyjne i plamy kolorów.
Masz sporo tych bordowych żurawek. I takie plamy bordowe powinny być nie tylko na jednej rabacie ale i na pozostałych.


Gdy wchodzisz do ogrodu (jakiegokolwiek) to najpierw co widzisz - kolor czy fakturę?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 15:26, 03 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Wiem, że cytowałam zdjęcie. Ale rabat nie planuje się oddzielnie. One muszą tworzyć spójną całość w całym ogrodzie.
Nie wiedząc co po bokach, co na wprost i w zasięgu oku, trudno proponować nasadzenia kompozycyjne i plamy kolorów.
Masz sporo tych bordowych żurawek. I takie plamy bordowe powinny być nie tylko na jednej rabacie ale i na pozostałych.


Gdy wchodzisz do ogrodu (jakiegokolwiek) to najpierw co widzisz - kolor czy fakturę?

Nie pamiętam kiedy widziałam jakiś zadbany ogród, najczęściej jest bliżej nieokreślony. Albo jak widzę to jedynie tuje i nic poza tym.

Narazie zastanawiam się czy w ogóle tu robić rabatę czy olać to i zrobić tylko chodnik.
Gdybym miała z czwartej strony ogrodzone to do mnie wchodząc widziałabym najpierw krzewa owocowe,a po lewej stronie będą tuje,ale nie w tym roku .no i będę szukać czegoś żeby je osłonić. Narazie nie znalazłam. Zaraz spróbuje zdj dodać bo już kilka razy próbowałam i nie udaje się

Edit.udalo się.
Jak widać nie jest skończona. Trawy ( turzyca jakaś) do przesadzenia na wiosnę,tawuły, dwie tawułki, bukszpany,dwie małe Sundae, i jedna Anabelle. No, ale tak się prezentuje największa rabata.
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies