Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 15:33, 03 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A to widok z jednego z okien w kuchni
Widać wjazd, skrzynkę i działka kończy się na początku skrzynki i ma szerokość olchyba 160 czy 180 cm ( zimno jest,nie chce mi się wyjść na podwórko, żeby sprawdzić tam jest trochę wyżej,ale ku do osi trochę spadek jest bo tak wyszło na sąsiedniej działce,ale jak się da to garba trochę zbiore,, ale to raczej na wiosnę.
I to byłyby na chwilę obecną dwie rabaty ( jeśli zrezygnuje z tej pod domem na rzecz chodnika)
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:59, 03 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Co do kolorów to obstawiałam białe ( hortensje , które potem zmieniają barwę). Mam tawuły kwitnące na różowo, tawułki na biało, szalwie na fiolet, jeżówki na różowo i rozchodniki na różowo.i orliki
Są jeszcze żurawki,koloru obecnie bordowo- brązowego,choć ta która była na słońcu jest zielona i Red Baron.
Jakie kolory jeszcze dodać, żeby było spójnie?
Podobają mi się trawy, zarowno te, które są cały czas zielone jak i te kwitnące na biało czy zmieniające liście na bordowe czy brązowe czy inny kolor jak Klein Mountain.
Jakie kolory będą pasować do tego co mam?
Jakie zimozielone jeszcze wybrać poza tymi tujami co już są.
Edit. Jeżówki, rudbekie zauroczyły mnie dużo roślin lubię, ale przez to przeziębienie nie pamiętam
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 18:01, 03 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Po pierwsze - postaraj się zaprzyjaźnić z okolicznymi dziewczynami. Koniecznie wproś się na "zlot czarownic". Musisz trochę ogrodów zobaczyć, bo inaczej inwencja ci nie przyjdzie...taka prawda

żurawki posadź gęstym rządkiem na rabacie z hortensjami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 19:27, 03 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Po pierwsze - postaraj się zaprzyjaźnić z okolicznymi dziewczynami. Koniecznie wproś się na "zlot czarownic". Musisz trochę ogrodów zobaczyć, bo inaczej inwencja ci nie przyjdzie...taka prawda

żurawki posadź gęstym rządkiem na rabacie z hortensjami.

Ja to bardzo nieśmiała jestem

Ja wiem np,że na tej na ostatnim zdjęciu to chce dać Sundae fraise z Rozplenicami na zmianę a przy skrzynce ML. przed nimi jeżówki i rozchodniki a na obrzeża może zawciąg bo tam dużo słońca. Czy zmieści się coś jeszcze,raczej nie jakoś mało miejsca. Taki pomysł mam, czy ma ręce i nogi - nie wiem
Pod oknem nie wiem w ogóle czy robić rabatę i tu mam własnie bolączkr. Jeśli tak to dalabym tawuły i przez zimę bym zobaczyła gdzie śnieg ląduje i ewentualnie wtedy podjęłabym decyzję odnośnie co do przyszłości tego miejsca.

No i hortensjowa to posadzisz na wiosnę bym chciała jeżówki,trawy i bym zostawiła. Widziałam u Zoi, że ma właśnie fajne obwódki z żurawek. Mam ich jakieś 40-max 50. Pewnie na ścisło to nie wystarczy, ale tak co 30 cm.
____________________
Magda W samym sloncu
Kasiolaaa 20:21, 03 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
u mnie chodnik tez pod oknami i super zdaje egzamin przynajmniej czysta elewacja nie pryska blotem po scianach i dobrze ze szlaufem sie chodzi sucho czysto pod nogami
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
sarenka 20:24, 03 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasiolaaa napisał(a)
u mnie chodnik tez pod oknami i super zdaje egzamin przynajmniej czysta elewacja nie pryska blotem po scianach i dobrze ze szlaufem sie chodzi sucho czysto pod nogami

Przy samej ścianie będzie opaska,już przygotowana, trzeba kamyki zakupić. Najwyżej zrezygnuje z rabaty,tylko trawnik na wiosnę trzeba będzie dosiac.
A póki co to wokol domu chodnika nie mamy, kiedyś coś tam będzie

Taka rabata z trawami,jeżówki,zimozielonymi mi się marzy i hortkami
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:33, 04 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie mam żadnych zdjęć w telefonie, to znalazłam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:48, 04 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziś już się lepiej czuje, za oknem słonko i jakoś tak lepiej
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:19, 04 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Owocowe się pięknie przebarwily. Kurcze, wszystko jest w trakcie robót lub przekwitlo i nie ma czemu zdjęć robić
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:50, 04 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jak kto ras z was zajrzy, to może mi napiszecie jak dobrać drzewa do ogrodu? Gdzie najlepiej je sadzić? Póki co mam 1 brzozę, dwa świerki. Aa i Hakuro, ale jakoś nie wiem czy ja trzymać czy się pozbyć :/

mają być kiedyś drzewa owocowe, kto wie, może w tym roku, ale szczerze to nie mam pomysłu jak je sadzić ( tzn, w którym miejscu i w jakich odległościach)


A pomyślałam ostatnio, że fajnie byłoby jakieś ozdobne posadzić, ale gdzie, przy wjeździe, tarasie? No i co wybrać, na co zwracać uwagę wybierając
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies