Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 11:01, 10 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziękuję za linka Ewa.
Co do tych rozplenic i miskantow to popatrzyłam z innego miejsca i widzę,że to średni pomysł. To musi być rabata atrakcyjna z dwóch stron. Tak więc te wyższe rośliny mogą na środku rosnąc? Czy w linii prostej- nie wiem, ale tak mi łatwiej to wyobrazić sobie. Może rozplenicr zygzakiem posadzić? Czy sadzić tam tez te 2-3 miskanty?

Rozplenie wybrać jednego rodzaju na rabatę, prawda?
Na taką rabatę o wymiarach 9-10 x 2 m to ile liczyć rozplenic?

A jeśli chciałabym po przeciwnej stronie podjazdu posadzić też rozplenice i Tam dać na granicy działki Kleine Fontane to takie same wybrać piorkowki czy nie?

Warto teraz zamówić w ogóle rośliny w przedsprzedaży z 10% rabatem czy nie?
Bo sama nie wiem co robić, nie znam się Na siłę kupować nie będę, jeśli mi napiszecie, że to bez sensu

ewsyg napisał(a)
Megi, a Ty wiesz w jakim kolorze chcesz jeżówki ? te, które podałaś to różne kolory.

Mam niektóre z nich.


Ewa- wszystkie mi się podobają ale myślę, że najwięcej podoba mi się: różowe, czerwone, ale żeby monotematycznie nie było to też białe i żółte Nie za bardzo wiem jakie kolory pasują do siebie,a jakie nie, zawsze miałam z tym problem.
Widzisz, ciężko ze mną bo większość z jezowek ma coś w sobie choć te co ja kupiłam na allegro w pierwszym roku były takie sobie, teraz muszę im lepsze miejsce znaleźć
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 13:05, 10 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Megi, nie wiem, co Ci doradzić, bo nie widzę przecież tej rabaty, podjazdu też nie widzę. Możesz pokazać fotki z szerszej perspektywy z różnych miejsc?
Co do rozplenic to odległość sadzenia zależy od odmiany
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 15:15, 10 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No tak, w sumie żadnych teraz zdjęć teraz nie dodawałam. W każdym bądź razie rabata z każdej strony będzie widoczna

Mogłabyś mi napisać co ile sądzisz się Hameln? Tak myślę,że naprzemiennie je posadzę.
A co ile między sobą sadzi się Kleine Fontane?

Spróbuję zdjęcie dołączyć, z okna robione, ale nie wiem czy telefon to umożliwi
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:16, 10 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 15:43, 10 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Hameln powinnaś sadzić co 70 cm. Myślę, że miskanty się już tam nie zmieszczą. Nawet te mniejsze trzeba sadzić co 80cm do 1m.

Teraz mogę sobie tą rabatę bardziej wyobrazić Naprzemienne sadzenie wygląda niestety od czapy, zawsze, niezależnie od tego jakich roślin się używa. Sorki za szczerość To się tak wydaje, że miejsca jest hoho i jeszcze trochę, a za 3 lata rośliny zaczną się dusić.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 08:38, 11 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601

Ewa- no właśnie ja nie wiem jak to będzie wyglądać, myślałam, że Hameln sądzi się co 1-1,5 m i tak liczyłam, że z 5 sztuk na tą rabatę.
To tak myślę, że z 8 sztuk tych Rozplenic ( na tą rabatę ze zdjęcia 3-5 sztuk- czy te 5 to za dużo- jak myślisz??), i Kleine fontane też z 5( w inne miejsce)

Muszę poszukać jaki Miskant zdecydowałaam się dać w szpalerze hortensji bo nie pamiętam hahaha
Jeżówki mylse, że kupię po 3-5 sztuk PowPow, Tomato soup i White swan ( czy takie trzy rodzaje jeżówki dawać na taką w sumie mała rabatę robiąc plamy? )

Czy coś byś mi jeszcze podpowiedziała? Co tam jeszcze będzie pasować do tych Rozplenic? Rozchodnik może ? Cos co też zimą by wyglądało dobrze?
Dziękuję
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 12:03, 11 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Megi, a jaka tam jest wystawa i jak masz tam przygotowaną ziemię? Zeby cokolwiek doradzić muszę to wiedzieć.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 16:21, 11 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Megi, a jaka tam jest wystawa i jak masz tam przygotowaną ziemię? Zeby cokolwiek doradzić muszę to wiedzieć.


Ziemie przygotowywałam tak jak Toszka radziła, czyli dawałam mączkę bazaltowa, siarke, przekopywalam z kora i chyba też trochę igliwia było. Potem dałam na to do góry korzeniami zerwana darń, a na to korę sosnową. I tak leżakuje przez zimę.
U mnie pH jest bardzo zasadowe, w granicach 8 przynajmniej tam gdzie sprawdzałam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:24, 11 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jednak coś i u mnie się budzi Orlik też już coś wypuszcza- nie za wcześnie na niego??
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 16:27, 11 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Ph 8 to zasadowo. Dobrze, że ją trochę zakwasiłaś.

A ile masz tam słońca na tej rabacie?

Prawdę powiedziawszy, nie widzę tam miskantów w ogóle. Pośród rozplenic posadziłabym jakieś formy na pniu, symetrycznie lub niesymetrycznie. Do rozplenic dodałabym oprócz jeżówek cebulowe. Co jeszcze zależy od tego, ile masz tam słońca/cienia.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies