Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

malinia 17:26, 17 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Ja z planowania jestem noga...
Bukszpanu się boję po tych wszystkich wpisach które czytalam rok temu wiem że nie chce ich w ogrodzie.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 17:27, 17 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
sarenka napisał(a)


To widzę, że nie tylko ją takiej ostatecznej koncepcji nie mam

Mam za to jeszcze tulipany, które posadzić będę musiała jak już wszystkie inne rośliny posadzę...miały być do odesłania do sklepu internetowego bo przysłali całkiem inne, ale w ostateczności powiedzieli, że mogę je zatrzymać, no więc leżą w garażu....

Mam nadzieję ze Danusia i Toszka mnie nakieruja
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
sarenka 17:30, 17 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
malinia napisał(a)
Ja z planowania jestem noga...
Bukszpanu się boję po tych wszystkich wpisach które czytalam rok temu wiem że nie chce ich w ogrodzie.


Mam u siebie takie małe sadzonki, szkoda mi wyrzucać jak już je mam- bo kupować nie planowałam. Jak je ćma zje to trudno
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:30, 17 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
malinia napisał(a)

Mam nadzieję ze Danusia i Toszka mnie nakieruja


Tez mam nadzieję, ze Ewa i Toszka pomogą w wolnej chwili
____________________
Magda W samym sloncu
marba 19:36, 17 lut 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
sarenka napisał(a)


Dominika- o czymś zimozielonym też myślałam, ale wiesz, nie znam co tam nie za duże rośnie nie wiem czy się z motyką na słońce nie porwałam z tą rabatą :/

Sarenko, nie za duże rosną iglaczki szczepione na pniu, np sosenka Wintergod, ale jest też wiele innych gatunków i odmian.
Rozplenice są bardzo fajne, zwłaszcza póżnym latem i jesienią, ale teraz, na wiosnę trzeba je przyciąć i póki nie odrosną to prawdę mówiąc bardziej szpecą, niż zdobią. Jeśli Twoja rabata jest blisko domu to może rzeczywiście fajniej wyglądałyby jakieś iglaki szczepione na pniu. Nie urosną wielkie, a są ozdobą cały rok, zimą też.
Pozdrawiam Cię i życzę udanych wyborów. Ale nie stresuj się tak bardzo, w ogrodzie zawsze można coś zmienić, jak nie wyjdzie. Warto próbować.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
sarenka 21:13, 17 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
marba napisał(a)

Sarenko, nie za duże rosną iglaczki szczepione na pniu, np sosenka Wintergod, ale jest też wiele innych gatunków i odmian.
Rozplenice są bardzo fajne, zwłaszcza póżnym latem i jesienią, ale teraz, na wiosnę trzeba je przyciąć i póki nie odrosną to prawdę mówiąc bardziej szpecą, niż zdobią. Jeśli Twoja rabata jest blisko domu to może rzeczywiście fajniej wyglądałyby jakieś iglaki szczepione na pniu. Nie urosną wielkie, a są ozdobą cały rok, zimą też.
Pozdrawiam Cię i życzę udanych wyborów. Ale nie stresuj się tak bardzo, w ogrodzie zawsze można coś zmienić, jak nie wyjdzie. Warto próbować.


Basiu, bardzo się cieszę, że zajrzałas do mnie dla mnie iglaki to temat, którego w ogóle nie ogarniam dziękuję, muszę pooglądać w ogrodniczym te szczepione rośliny ja tam za tą rabatą gdzie mam trawnik to jeszcze drzewa owocowe chce posadzić- plan taki Połówek mój juz miał od dawna, dlatego nie sprzeciwiam się bo grunt to kompromis
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 12:15, 18 lut 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
sarenka napisał(a)
Dominika- o czymś zimozielonym też myślałam, ale wiesz, nie znam co tam nie za duże rośnie nie wiem czy się z motyką na słońce nie porwałam z tą rabatą :/
a jakby tujki danica lub Miriam, abo cisy jakoś prowadzone w formie - 2 metry szerokości to znowu nie tak za wiele, żeby tam upchać.

albo w ogóle nisko np wrzosy - jest tyle kolorów
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 12:25, 18 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
a jakby tujki danica lub Miriam, abo cisy jakoś prowadzone w formie - 2 metry szerokości to znowu nie tak za wiele, żeby tam upchać.

albo w ogóle nisko np wrzosy - jest tyle kolorów

Została mi jedna Danica do przesadzenia z tych co miałam, też może tam iść.
Poszerzać nie będę póki co bo jeszcze drzewka owocowe chcemy wreszcie posadzić. Te Miriam zaraz sprawdzę w necie dziękuję!
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 13:31, 18 lut 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Miriam fajnie sie przebarwia na jesień/zimę - polecam, bo mam
a jak nie same kulki na dole to może coś na pniu pomiedzy kulki - np szczepione śliwy

a co jakby tam wsadzić krzewy derenia - myslałaś o tym, ale nie wiem czy nie byłyby za duze na to miejsce
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 13:56, 18 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika, myślisz, że to miałoby sens dać jedna Danica i 1ta Miriam?
Tak myślałam,że może 3 trzmieliny szczepione, masz może u siebie? Lepiej taka 100 cm czy niższa? Do tego 3 Rozplenice, te bukszpany, z którymi nie mam co zrobic jeżówki czerwone i żółte Rudbekie. Itaka myślałam o Kostrzewie, ona zima też chyba wygląda ok.( Dodam, że kiedyś byłam negatywnie nastawiona do tej trawy, ale zdanie zmieniłam . Mam parę roślin, które mam lub kupiłam, być może że tu pójdą. Chodzi mi o takie dwie niskie hortensje, ale nie pamiętam nazwy jak to ja- ciągle o wszystkim zapominam.


Taka ogóle to hortki chyba za jakiś tydzień przytnę. Ciekawe czy śnieg jeszcze będzie padał.
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies