Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 20:04, 11 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Słońce jest latem mniej więcej do około 15. Tak mi się wydaję.

Miskanty chciałam dać na rabatę, gdzie słońce jest dłużej tak z 1-2 godziny. Ale lato dawno było,więc mogę się trochę mylić
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 14:36, 12 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Wiem, że chcesz dać miskanty i rozplenice na tą rabatę, ale ja tego tak nie widzę. Moim zdaniem ładniej wyglądałaby cała rabata w rozplenicach, na środku szpaler jakich małych piennych forum, np. trzmieliny na pniu, albo coś innego na pniu. Pomiędzy rosplenicami szałwie i jeżówki, wiosną dużo cebulowych, np. narcyzów. Białe narcyzy wyglądają bardzo elegancko
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dominika11 14:03, 14 lut 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a czemu chcesz tam trawy, na wiosne będzie w tym miejscu łyso - nie lepiej jakieś kulki czy stozki
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 06:33, 16 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, na tą rabatę ze zdjęcia to tylko Rozplenice,bez miskantow
Chciałabym to jakoś ogarnąć, myślałam, że przez zimę mi się to jakoś ułoży, ale jest gorzej niż myślałam. Trudne wyzwanie- mega mnie to stresuje :/

Dominika- o czymś zimozielonym też myślałam, ale wiesz, nie znam co tam nie za duże rośnie nie wiem czy się z motyką na słońce nie porwałam z tą rabatą :/
____________________
Magda W samym sloncu
malinia 08:23, 16 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
bardzo ładnie przygotowana rabata nic tylko sadzić
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
sarenka 17:11, 17 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
malinia napisał(a)
bardzo ładnie przygotowana rabata nic tylko sadzić


Dzięki Ci za te słowa bo mega zwątpienia mnie ogarnęły.
Właśnie udało mi się trochę czasu wygospodarować i rysuje co i jak bym chciała dać na tą rabatę.
A Ty masz już wszystko zaplanowane? Bo nie pamiętam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:12, 17 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pisałam, że orlik zaczął wypuszczać, a po minionej nocy trochę zmarzł Mam nadzieję, że odbije.
____________________
Magda W samym sloncu
malinia 17:13, 17 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Sarenka nie mam... Nic...
Wolę się nie dołować na pocieszenie kupiłam dzis nasiona i coś tam w domu wysialam ;*
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
sarenka 17:21, 17 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Myslicie, że tak to może wyglądać?
Pamiętam, że sadzi się nieparzyście rośliny, więc pewnie warto byłoby dodac po 1 sztuce?.

Ewa pisała o trzmielinie na pniu, pasowałyby do tych roślin?
Dłuższy bok ma prawie 10 m, krótszy z metr mniej i 2 metry szerokości.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:24, 17 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
malinia napisał(a)
Sarenka nie mam... Nic...
Wolę się nie dołować na pocieszenie kupiłam dzis nasiona i coś tam w domu wysialam ;*


To widzę, że nie tylko ją takiej ostatecznej koncepcji nie mam

Mam za to jeszcze tulipany, które posadzić będę musiała jak już wszystkie inne rośliny posadzę...miały być do odesłania do sklepu internetowego bo przysłali całkiem inne, ale w ostateczności powiedzieli, że mogę je zatrzymać, no więc leżą w garażu....
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies